پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 30 May , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ - 8 شوال 1441
شناسه خبر : 3223
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲ | ارسال توسط :

گیلان بهتر و گیلان برتر

دکتر محمدعلی نجفی گیلان بهتر و گیلان برتر همانگونه که رئیس جمهوری محترم همواره تأکید کرده، اهتمام دولت این بوده که «به وعده‌های داده شده به مردم عامل» باشد و در این مسیر، «همه توان» خویش را «برای اجرای آن وعده‌ها» به کارگرفته است. متأثر از این راهبرد، آنچه پیوسته برای ساختن «گیلان بهتر و […]

گیلان بهتر و گیلان برتر

دکتر محمدعلی نجفی

گیلان بهتر و گیلان برتر

همانگونه که رئیس جمهوری محترم همواره تأکید کرده، اهتمام دولت این بوده که «به وعده‌های داده شده به مردم عامل» باشد و در این مسیر، «همه توان» خویش را «برای اجرای آن وعده‌ها» به کارگرفته است. متأثر از این راهبرد، آنچه پیوسته برای ساختن «گیلان بهتر و گیلان برتر» در اولویت برنامه‌ها قرار داشته؛ بهره‌گیری […]

jpg1000

همانگونه که رئیس جمهوری محترم همواره تأکید کرده، اهتمام دولت این بوده که «به وعده‌های داده شده به مردم عامل» باشد و در این مسیر، «همه توان» خویش را «برای اجرای آن وعده‌ها» به کارگرفته است. متأثر از این راهبرد، آنچه پیوسته برای ساختن «گیلان بهتر و گیلان برتر» در اولویت برنامه‌ها قرار داشته؛ بهره‌گیری از تمامی استعدادها و پتانسیل‌ها و استفاده از ظرفیت‌های مغفول بوده است. بویژه اینکه با فضای همدلی کم‌نظیر موجود بین مسئولان، ائمه جمعه، نمایندگان و آحاد مردم بستر مناسبی در سه سال گذشته به اذعان شخصیت‌های کشوری و لشکری برای گشوده شدن پنجره‌های روشن پیشرفت و توسعه در گیلانی فراهم شده است که بنا به اظهار حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی در سفر فروردین ماه سال گذشته «فخر ایران عزیز» بوده است و «تاریخ تمدن این سرزمین به درازای تاریخ تمدن ایران عزیز و بزرگ است».

مروری بر تعداد پروژه‌های هفته دولت گیلان در سال‌های ۹۳ معادل ۱۰۴۴ میلیارد تومان، ۹۴ معادل ۱۲۶۹ میلیارد تومان و ۹۵ معادل ۱۴۲۳ میلیارد تومان؛ نشان می‌دهد که فرزندان ملت در دولت یازدهم «امیدوار و استوار» بدون توجه به کاهش درآمدها که ناشی از پایین آمدن قیمت نفت و تحریم‌های ناجوانمردانه بوده است به توسعه‌ی متوازن مناطق و جبران عقب ماندگی‌ها همت گمارده‌اند بویژه اینکه با فراهم شدن فضای سرمایه‌گذاری نیمی از پروژه‌های امسال هفته دولت متعلق به بخش خصوصی بوده است.

شتاب بخشیدن به اجرای پروژه‌هایی نظیر راه آهن، یازده کیلومتر باقی مانده آزاد راه رشت- قزوین، ساخت سدها و بنادر، تکمیل کنار گذرها و ساخت ۷ بیمارستان که از آرزوهای مردم گیلان بوده است و ارتقاء درصد برخورداری از نعمت آب روستایی از ۶۴ به ۷۴ درصد، آسفالت راه روستایی از ۴۲ به بیش از ۵۰ درصد، گاز رسانی روستایی از ۶۷ به ۹۳ درصد، راه‌اندازی و فعالیت مجدد ۱۰۰ واحد صنعتی راکد، بهره‌برداری از ۵۴۰ واحد صنعتی، کوچک، متوسط و بزرگ، کسب رتبه‌ی اول کشور در شاخص بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری از ۱۵٫۶ به ۱۱ درصد و رشد ۷۵ درصدی درآمدهای عمومی استان نشان دهنده‌ی آن است که افتتاح این طرح‌ها تأثیرگذاری مناسبش را داشته است و گیلان در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی قدم برمی‌دارد. اگرچه عده‌ای با عینک غبار آلود به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در کشور و استانها نگاه می کنند غافل از اینکه آحاد ملت و همچنین دوستداران و دشمنان انقلاب در خارج از کشور به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کل به هم پیوسته می‌نگرند و بین اجزای مختلف نظام و جامعه تفاوت قائل نیستند.

ارتقاء شاخص‌های زیست محیطی، افزایش ۱۰۰ درصدی طرح تجهیز و یکپارچه سازی شالیزارها، افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت برگ سبز چای، افزایش ۱۰ درصدی تولید محصولات زراعی و ۵ درصدی محصولات باغی، احیاء ۳۵۰۰ هزار هکتار از باغات رها شده چای، تعیین قیمت خرید تضمینی برای برنج کیفی و افزایش فضاهای ورزشی از ۴۳ سانتی متر به ۶۸ سانتی متر و فضاهای آموزشی در مقاطع ابتدایی و متوسطه از ۴ متر به ۴ متر و ۴۵ سانتی‌متر از دیگر این توفیقات بوده است.

در بخش سیاسی، فرهنگی، اجتماعی نیز خوشبختانه دستاوردهای گیلان کم نبوده است؛ افزایش ۳۰ درصدی صدور مجوز فعالیت سمن ها، وحدت مثال زدنی اهل سنت و تشییع در شهرستان‌های غرب گیلان، احیاء خانه‌ احزاب به عنوان نخستین استان کشور، برگزاری کنگره‌ی شکوهمند ۸ هزار شهید گیلان، رتبه دوم طرح سپاس (دیدار از خانواده شهداء و ایثارگران)، انتصاب نخستین بخشدار اهل تسنن، بخشدار و معاون فرماندار زن، کسب رتبه‌ی برتر در امنیت و آرامش و پایداری مرزها، کاهش جرایم، کاهش درصد نرخ بی سوادی، کسب رتبه هشتم انتشار کتاب واجرای طرح تحول نظام سلامت بخش دیگری است که در این مجال کوتاه می‌توان به آن اشاره کرد.

اگرچه دولت تدبیر و امید از انجام تبلیغات پوپولیستی، عوام فریبانه و ارائه‌ی آمارهای ساختگی و گزینشی پرهیز می‌کند اما همانگونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس جمهور محترم و اعضای هیأت دولت فرمودند «باید گزارش‌های خوب به اطلاع مردم رسانده شود. زیرا سرمایه‌ی اصلی، مردم، اعتماد و امید آنان است.»

بر همین  اساس دولت تدبیر و امید با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، همچنان بر عهد خویش با ملت استوار است و راستگویی و صداقت پیشگی با مردم و قشرهای مختلف جامعه را وجهه همت خویش ساخته است تا از این رهگذر و بی‌پیرایه با مردم سخن بگوید و به طور واقعی‌، از خدمات انجام شده گزارشی به ولی‌نعمتان خویش ارائه کند.

آنانیکه با دیدگاه جناحی به دولت می‌تازند و به آن حمله می‌کنند به یاد آورند که وضعیت کشور در بخش تورم، رشد اقتصادی، آرامش جامعه، توجه به سرمایه‌های اجتماعی، سیاست خارجی و مشکلات بهداشتی و درمانی چگونه بوده است؟ و هم اکنون با حاکمیت عقلانیت و اعتدال چگونه است؟ طنز تلخ این تخریب‌ها این است که سازمان دهندگان تخریب و فضای تهمت بداخلاقی سیاسی، خود سرمنشاء بسیاری از مشکلاتی هستندکه دولت و ملت هم اکنون دست به گریبان آن می‌باشند.

بی شک هیچ یک از خدمتگزاران دولت این ادعا را ندارند که همه‌ی مشکلات حل شده است اما همهِ ما به کارهای بزرگی که در دولت یازدهم انجام شده است و شیرینی دستاوردهای بدست آمده در کام مردم، تقویت امید و نشاط در جامعه افتخار می‌کنیم و برخود می‌بالیم که فرصت ارزشمند خدمت به مردم را بدست آورده‌ایم و با تمام توان در راستای سربلندی و عزت کشورمان تلاش می کنیم و در این راه به یاری خداوند متعال، پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و حمایت مردم چشم دوخته‌ایم تا ایران پرافتخار با گذر از گردنه‌های دشوار به سرمنزل مقصود و افق سند چشم انداز در سال ۱۴۰۴ برسد.

محمدعلی نجفی

استاندار گیلان

منبع: اعتدال شمال

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.