پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 3 June , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - 12 شوال 1441
شناسه خبر : 3294
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۵ | ارسال توسط :

مسئولان شهر بجای ورود غیر موجه به مسایل سیاسی به وظایف اصلی خود بپردازند

دادستان فومن در دیدار با مدیران رسانه های شهرستان: مسئولان شهر بجای ورود غیر موجه به مسایل سیاسی به وظایف اصلی خود بپردازند به گزارش راه سوم، صبح روز يکشنبه چهاردهم شهريور ماه نشست دادستان جديد شهرستان فومن با مدیران مسئول رسانه در محل دادگستري فومن برگزار گرديد. موضوع اصلي مطروحه جهت برپايي اين نشست، […]

مسئولان شهر بجای ورود غیر موجه به مسایل سیاسی به وظایف اصلی خود بپردازند

دادستان فومن در دیدار با مدیران رسانه های شهرستان:

مسئولان شهر بجای ورود غیر موجه به مسایل سیاسی به وظایف اصلی خود بپردازند

photo_2016-09-05_13-01-00
به گزارش راه سوم، صبح روز يکشنبه چهاردهم شهريور ماه نشست دادستان جديد شهرستان فومن با مدیران مسئول رسانه در محل دادگستري فومن برگزار گرديد. موضوع اصلي مطروحه جهت برپايي اين نشست، اشاره به وضعيت حساس کشور و بحث امنيت داخلي و توجه به دشمنان خارجي در اين حيطه بود.

حجت الاسلام «ایران عقیده» به طور مصداقي از مقوله ”قوميت گرايي” و سرمايه گذاري دشمنان خارجي در اين باب جهت ايجاد هرج و مرج و بر هم زدن امنيت کشور سخن گفتند و در اين رابطه از رسانه ها انتظار داشتند که از طرح موضوعاتي که به شکاف هاي قوميتي و حتي فرقه اي دامن مي زند و مورد سوء استفاده بيگانگان قرار بگيرد، ممانعت به عمل آيد.

البته در کنار اين موضوع مسائل ديگري هم مطرح گشت که عمدتأ دغدغه ها و معضلات شهر فومن بود. ايشان تأکيد داشتند که در طرح مسائل مختلف بخصوص گزارش ها و نامه هاي وارده دقت نظر کافي اعمال گردد و از بروز نشر اکاذيب گرفته شود.

دادستان فومن در این جلسه به موارد ديگري نيز از جمله معضلات شهري مانند موضوع بنرها، ضرب و جرح و دعواهاي خياباني و…هم اشاره کردند و عنوان کردند که حل و فصل اين موضوعات به واسطه کار ”فرهنگي” امکانپذير خواهد خواهد بود و  در اين رابطه از اصحاب رسانه انتظار مساعدت و همراهي دارند.

ايشان در ادامه صحبت هايشان متذکر شدند که مسئولين شهر به جاي پرداختن به موضوعات فرعي مانند ورود غير موجه به مسائل سياسي و انتخاباتي و حضور در محافل مرتبط، بهتر است به وظايف اصلي خود در ارتباط با شهروندان بپردازند.

آقاي ایران عقیده مورد انتقال بازار روز شهر فومن را از جمله طرح هاي خوب و کاربردي اجرا شده عنوان کردند که به رغم وجود نواقصي چند، با رضايت مردم همراه بوده است و تأکيد داشتند که راسأ پيگير رفع اين نواقص هستند.

در ادامه اين نشست مسئولين رسانه هم در باب مسائل گفته شده، نظرات و مواضع خود را ابراز کردند. اکبر نوري نماينده راه سوم از توجه دادستان محترم به معضلات مردم شهر فومن ابراز خرسندي کردند و تأکيد و توجه ايشان را بر مقوله فرهنگ و انتظارشان از ارباب رسانه و نيز تشويق به نقد مسئولين و روسا و انعکاس دقيق معضلات شهري را مايه دلگرمي دانستند. نوري در اين رابطه مشکل اصلي را نه در فقدان وجود قانون بلکه در فقدان مرجع و مسئول هماهنگ کننده در شهر فومن ذکر کردند، مرجعي که به وقت عدم اجراي قانون و يا ناديده گرفتن آن توسط سازمان ها و ارگان هاي ذيربط، مداخله نموده و با ايجاد هماهنگي، قانون را در همه عرصه ها اعمال نمايد.

فاضل فاضل نيا مدير مسئول نشريه چهار دي نيز طي سخناني اظهار داشتند که قانون مشکل شهر فومن نيست بلکه عدم التزام مسئولين و بي توجهي آنان در مرحله اجراي قوانين است که مشکل اصلي است و براي نمونه به دستگاه هايي که به قانون بي توجهي مي کنند هم اشاره کردند.

آقاي نيک انجام رئيس اداره ارشاد فومن هم ضمن خير مقدم به دادستان جديد شهر فومن، در باره فضاي مجازي دغدغه داشتند. دغدغه نيک انجام اين بود که گروههاي تلگرامي و بويژه کانال هاي موجود غير شفاف و غير مسئولانه مي باشند و از دادستان محترم تقاضاي ورود به موضوع و مساعدت داشتند.

در همين راستا فاضل نيا نيز بر مشکل فوق صحه گذاشتند و قانونمند شدن کانال هاي تلگرامي را يک ضرورت دانستند البته با اين هدف که از بروز مشکلات و اهانت هاي احتمالي جلوگيري گردد.
در همين رابطه نوري با اذعان به وجود پاره اي از مشکلات در فضاي مجازي، در مجموع اين موارد را قابل اغماض و امري عادي و به دور از نياتي خاص دانست و تأکيد نمود که نشريات امکان انعکاس همه معضلات و موضوعات گسترده شهري و کشوري را ندارند و اين گروهها و کانال هاي موجود در فضاي مجازي هستند که به طرح مسائل ريز و از قلم افتاده، اقدام مي نمايند.

در نهايت اين نشست با اظهار اميدواري طرفين جهت تداوم چنين جلساتي به پايان رسيد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.