پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 3 June , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - 12 شوال 1441
شناسه خبر : 3822
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۱۹ | ارسال توسط :

عضو شورای شهر فومن مجموعه شهرداري فومن را به زير سوال کشيد!

در نخستین جلسه شورای شهر فومن به ریاست نورالدین نعمتی مطرح شد: ميري نرگسي مجموعه شهرداري را به زير سوال کشيد! برداشت شن و ماسه از معدن عليسراي فومن توسط شهرداري صومعه سرا !! تقاضای اخراج مسئول مالی شهرداری فومن هماهنگ نشدن شهردار با شورا ريشه در عدم هماهنگي ميان اعضاء شورا دارد اکبر نوری […]

عضو شورای شهر فومن مجموعه شهرداري فومن را به زير سوال کشيد!

در نخستین جلسه شورای شهر فومن به ریاست نورالدین نعمتی مطرح شد:

ميري نرگسي مجموعه شهرداري را به زير سوال کشيد!

برداشت شن و ماسه از معدن عليسراي فومن توسط شهرداري صومعه سرا !!

تقاضای اخراج مسئول مالی شهرداری فومن

هماهنگ نشدن شهردار با شورا ريشه در عدم هماهنگي ميان اعضاء شورا دارد

اکبر نوری ـ به گزارش راه سوم جلسه ۱۴۲ شوراي شهر فومن در حالي بعد از قريب به يک ماه تعطيلي برگزار گشت که نورالدين نعمتي رياست جديد آن را بر عهده داشت و همه کنجکاو بودند تا ببينند که در شوراي تحت مديريت او چه اتفاقاتي رقم خواهد خورد. نکته غافلگير کننده اما در غياب شهردار، حجم گسترده مطالبات و انتظارات توسط منتقدان در ابتداي آغاز به کار سردار بود. در اين ميان در خواست ميري نرگسي از رئيس جديد که طي نطق مکتوب اش مبني بر تحقيق و تفحص از دستگاهها و زير مجموعه شهرداري ايراد گرديد، بي شباهت به دادخواست دادستان ها که به عنوان مدعي العموم تنظيم مي شود، نبود! نطقي که در بطن خويش با سوالات و مدعياتي سنگين مجموعه شهرداري تحت رهبري عباس قلي زاده را با اتهاماتي چند مواجه مي ساخت.

ميري نرگسي در عريضه اي بلند بالا طي درخواست شفاف سازي عملکرد ۳ ساله شهرداري فومن مدعي گشت که در دوره تصدي گري عباس قلي زاده، با خودمحوري تخلفاتي بر خلاف مقررات و قوانين جاري اين نهاد صورت پذيرفته است که موجب خسارت و ايجاد تنش در فضاي شهر شده است. او با اشاره به حق پاسخگوي به شهروندان، با زير سوال بردن امور مالي و حسابرسي و امر نظارت بر آن، فقدان سيستم نظارتي را به چالش کشيد و اذعان نمود که عملکردها جاي دفاع ندارد و کوتاهي شورا را در مقوله نظارت بر مجموعه شهرداري وارد دانست.

مدعيات و اتهامات سنگين ميري نرگسي مي طلبد که همه ابعاد آن کاويده شده و صحت و سقم آن مورد سنجش قرار گيرد. اين ادعاها در صورت صحيح بودن نه تنها مسئولين شهرداري را از بالا تا پايين اعم از شهردار گرفته تا يکايک اعضاي شورا منجمله کاتب مدعي را به زير سوال مي کشاند بلکه ساختار شهرداري و قوانين و مناسبات جاري در آن را هم به چالش مي برد و به عبارتي ديگر چيزي از اين نهاد باقي نمي ماند.

نعمتي در واکنش به نطق ميري نرگسي گلايه کرد که چرا تا کنون چنين مسأله اي طرح نشده است. او تصريح و تأکيد نمود که در کوتاهترين زمان ممکن تيمي از بازرسان استان جهت بررسي و تعيين تکليف درستي و نادرستي ابعاد اين ادعاها به فومن اعزام خواهد شد.

عليدوست هم در همين راستا اظهار داشت که حرف هاي ميري نرگسي حرف دل ما نيز هست! پاداش هايي داده شده است که ناحق بوده و مي بايد عودت داده شود، حتي اگر او گرفته باشد! ايشان اضافه نمود که شهردار و مديران شهرداري به درخواست هاي مردم و اعضاي شورا وقعي نمي گذارند، همان بهتر که اصلأ ملاقاتهاي مردمي تعطيل شود. برداشت شن و ماسه از معدن عليسراي فومن توسط شهرداري صومعه سرا هم، مورد مهم ديگري بود که عليدوست به آن پرداخت.

جالب است! ماشين هاي سنگين از بغل گوش فومن شن برداشت مي نمايند اما با تخريب آسفالت جاده هاي فومن، منافع و مزاياي آن را به حساب شهر مجاور واريز مي کنند! معلوم نيست مجوز و امتياز اين کار را کدام ارگان و نهادي و با کدام منطق صادر نموده است؟ و آيا مسئولين اين شهر در هنگام واگذاري اين امتياز به خواب رفته بودند؟

رئيس شوراي شهر هم در سخنانش بر مشکل فقدان نظارت تأکيد مي کند. به گفته او عدم نظارت سبب شده است که به جاي مسئول مربوطه، کارها و اعمال شورا نيز زير سوال برود.

در اين هنگام ميري نرگسي دوباره از سازمان بازرسي ياد مي کند و اظهار مي دارد که خلاصه بررسي تخلفات سازمان شهرداري  صورت خواهد گرفت هر چند تا آن موقع عمر اين دوره شورا نيز به سر خواهد آمد. بنظر مي رسد نوک پيکان اتهامات او متوجه مسئول مالي باشد و حتي تقاضاي اخراج او را مي نمايد.

با شنيدن اين سخنان، سردار براي چندمين بار مجبور به توضيح حقوقي مي شود و اعلام مي کند عزل و نصب ها در حيطه وظايف شورا نيست و آنها تنها مي توانند موارد را به شهردار انتقال و تذکر دهند. نعمتي تأکيد بر رفتار قانونمند داشت.

ميري نرگسي و عليدوست به برنامه رئيس شورا مبني بر جلوگيري از پروژه هاي جديد توسط شهردار شبهه وارد کردند که در صورت اقدام شهردار به چنين رويه اي چطور در برابر آن خواهد ايستاد!

نظري هم به نعمتي يادآوري مي کند که براي مثال طرح مکتوب سوال از شهردار و مهلت داده شده به او به کجا رسيد!, ايشان هم با انتقاد به شهردار، عنوان مي کند که عباس قلي زاده را شورا محور نديده است.

اينطور که ديده مي شد ميزان چالش هاي به شهردار خيال کاستن نداشت.

در اين لحظه نعمتي اشارات جالبي مي کند. او گفت ما مي توانيم متحد شده، مصوب کنيم که تا اتمام پروژه هاي نيمه تمام طرحي آغاز نشود.  و در ادامه هم از عليدوست پرسيد چرا در زماني که مسئوليت داشتيد اينطور سفت و سخت به مسائل توجه نشان نداديد؟! و رو ميري نرگسي ادامه داد؛ شما که در کميسيون برنامه و بودجه حضور داشتيد براي چه گزارشي نکرديد؟! اساسأ نگاه نعمتي به موضوعات جور متفاوتي است. او مي پرسد آيا اين اراده و همت در کليه اعضاء شورا وجود دارد که متحد شده و تصميم بگيرد؟ و در تکميل حرف هايش با طعنه تعريف مي کند که در جبهه جايي سنگر مي گرفتند که از پشت تير نخورند و رو به آنان (جناح منتقد شورا) ترديد وارد مي کرد که اينجا در شورا اما ما از پشت هدف قرار مي گيريم! او نتيجه مي گيرد که هماهنگ نشدن شهردار با شورا ريشه در عدم هماهنگي ميان اعضاء شورا دارد. همانطور که از قبل پيش بيني کرده بودم بنظر مي رسد نعمتي در مقام رياست شورا کار ساده اي در پيش ندارد.  اين موضوع را هم نعمتي با کنايه اي که به منتقدان زد، نشان داد:” شما درست در ابتداي رياست بنده مي خواهيد همه معضلات را به يکباره حل و فصل نماييد.”!!!

 

photo_2016-09-14_11-15-08

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.