پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 29 May , 2020
امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹ - 7 شوال 1441
شناسه خبر : 4008
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۹ | ارسال توسط :

سكوت احمدي‌نژاد در قبال يك خبر / چرا حلقه نزديك احمدي‌نژاد هم بي‌خبر بودند؟

سكوت احمدي‌نژاد در قبال يك خبر / چرا حلقه نزديك احمدي‌نژاد هم بي‌خبر بودند؟ اشكال كار احمدي‌نژاد آنجاست كه رفتاري مغاير با استمزاج به عمل آمده از خود بروز مي‌دهد به گزارش راه سوم، بيش از يك هفته از انتشار خبرهاي مربوط اسمتزاج احمدي‌نژاد براي حضور در انتخابات مي‌گذرد اما هيچ واكنش رسمي از جانب او […]

سكوت احمدي‌نژاد در قبال يك خبر / چرا حلقه نزديك احمدي‌نژاد هم بي‌خبر بودند؟

سكوت احمدي‌نژاد در قبال يك خبر / چرا حلقه نزديك احمدي‌نژاد هم بي‌خبر بودند؟

اشكال كار احمدي‌نژاد آنجاست كه رفتاري مغاير با استمزاج به عمل آمده از خود بروز مي‌دهد
به گزارش راه سوم، بيش از يك هفته از انتشار خبرهاي مربوط اسمتزاج احمدي‌نژاد براي حضور در انتخابات مي‌گذرد اما هيچ واكنش رسمي از جانب او ديده نميشود. هواداران و فعالان رسانه‌اي نزديك به او واكنش‌هاي متفاوت و متناقضي از خود نشان دادند. اين واكنش‌ها بيشتر در جهت رد و تكذيب اصل خبر بود. اولين چالش در اين باره اين بود كه چرا بايد اين خبر منتشر مي شد؟ رضا سراج تحليلگر مسائل سياسي در كانال تلگرامي خود در دو پست جداگانه به اين موضوع پاسخ داد. او چالش اول را چرايي انتشار اين خبر عنوان كرده و در چالش دوم به واكنش هواداران احمدي‌نژاد مي‌پردازد كه از تناقض‌ها سخن حرف زده بودند.اين تحليلگر درباره چالش اول مي‌نويسد: «عدم انعکاس درست نتیجه استمزاج از رهبر انقلاب توسط آقای احمدی‌ نژاد و رفتار مغایر ایشان، لزوم اطلاع رسانی صحیح، برای پیشگیری از آدرس سازی انتخاباتی در جامعه، انتخاباتی نشدن فضای کشور و… را تبدیل به یک ضرورت نمود.»

به اين معنا در صورتي كه احمدي‌نژاد اخبار مربوط به اين ديدار را به حلقه نزديك خود اطلاع رساني كرده بود و يا نسبت به انجام سفر گرگان تجديد نظر كرده بود انتشار اين خبر ضرورتي نداشت.

اما در چالش دوم سراج به اين پرسش پاسخ مي‌دهد كه در رفتار رهبري برخلاف نظر نزديكان احمدي‌نژاد تناقضي وجود ندارد.

او مي‌نويسد: برخی افراد با ساخت یک مغالطه، نسبت نهی رهبری با نقل جمله منتسب به معظم له « نه می‌گویم بیایید، نه می‌گویم نیایید و تکلیفی نمی‌کنم » را به چالش تناقض در مواضع رهبری تعبیر می‌نمایند. در مقام پاسخ باید گفت؛ اولا) رهبری ابتدای به ساکن برای کسی تعییٓن نمی‌کنند که در انتخابات شرکت کنند. ثانیا) افراد برای حضور در انتخابات از رهبر انقلاب استمزاج می‌نمایند. ثالثا) رهبری در پاسخ استمزاج افراد، نظر خود را بیان می‌نمایند. رابعا) رهبری در مقام تعیین سیاست‌های کلان و مصالح عالیه نظام و انقلاب، می‌توانند تدبیر نهی داشته باشند (همانند نهی آقای قالیباف در سال ۸۸) خامسا) به تجربه ثابت شده رفتار بر خلاف استمزاج از رهبری توسط افراد، برای شخص و نظام، خسارت آفرین است (ثبت نام هاشمی در انتخابات ۸۴ و ۹۲ )

به اعتقاد وي اشكال اساسي متوجه خود احمدي‌نژاد است كه رفتاري مغاير با استمزاج به عمل آمده را بروز داده است: «با دقت در این چالش مغالطه آمیز متوجه می‌شویم؛ نه تنها تناقضی در مواضع رهبری مشاهده نمی‌شود، بلکه منظور از نهی و اطلاع رسانی درباره آن، ناظر بر بازدارندگی از ایجاد القائات غلط به جامعه و پیشگیری از وارد آمدن خسارت به افراد، نظام و انقلاب است. بنابراین، اشکال به مواضع رهبری برنمی‌گردد؛ بلکه اشکال دقیقا متوجه شخص احمدی نژاد است که با رفتار مغایر با استمزاج از رهبر انقلاب، حلقه اصلی و حامیان خود را دچار چالش نموده است.»

نكته جالب‌تر اينكه احمدي‌نژاد تاكنون نسبت به اين موضوع هيچ واكنشي نشان نداده است.

مثلث آنلاين

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.