پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 29 May , 2020
امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹ - 7 شوال 1441
شناسه خبر : 4089
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳ | ارسال توسط :

مدیران بومی جایگزین مدیران غیر بومی می شوند

محمد صادق حسنی: مدیران بومی جایگزین مدیران غیر بومی می شوند همچنان اصلاح طلبم و تا انتهایش هستم دکتر محمد صادق حسنی نماینده لیست امید در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی در نشست با خبرنگاران و مسئولین این سایت خبری با تشکر از عوامل سایت خبر آزاد […]

مدیران بومی جایگزین مدیران غیر بومی می شوند

محمد صادق حسنی:

مدیران بومی جایگزین مدیران غیر بومی می شوند

همچنان اصلاح طلبم و تا انتهایش هستم

دکتر محمد صادق حسنی نماینده لیست امید در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی در نشست با خبرنگاران و مسئولین این سایت خبری با تشکر از عوامل سایت خبر آزاد ابراز کرد که با خبرهای خوبی در مورد شهر رشت و استان گیلان آمده است.ایشان اظهار داشت:
مدیران بومی جانشین مدیران غیر بومی میشوند

دکتر حسنی با قدردانی از زحمات دولت تدبیر و امید در سالهای گذشته گفت: استاندار محترم گیلان کارهای بسیار خوبی انجام داده و هماهنگی خوبی بین نمایندگان و مدیران وجود دارد، خوشبختانه در استان ما مدیران بومی در حال جانشینی به جای مدیران غیر بومی هستند.

وی افزود: متاسفانه مدیران غیر بومی زیادی با وجود شخصیت های مطرح کشوری بسیاری که از استان گیلان هستند در استان وجود دارد.
او ادامه داد: این استان از نظر شخصیت های توانمند کشوری چیزی از سایر استان ها کم ندارد. متاسفانه مدیران غیر بومی زیادی باز هم در حال تودیع و معارفه بودند.
همین چند روز گذشته تودیع ومعارفه رئیس جدید صدا سیمای استان گیلان بود که هم جای خوشحالی داشت و هم تاسف. جای خوشحالی است که مدیری همچون دکتر طلوعی که یک انسان مدیر، با وجدان، با اخلاق و با سابقه درخشان که طی یکسالی که در صدا سیما توانایی خود را به رخ کشیده مدیر صدا و سیما شد و جای تاسف از این بابت است که دیروز در تودیع و معارفه رئیس صدا و سیما بعد از ۳۷ سال از گذشت انقلاب اسلامی اولین مدیر بومی استان گیلان بود که رئیس صدا و سیمای این استان شد.
گیلان استان اولین ها و بهترین ها است
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: استان گیلان استان اولین ها است از راه آهن تا آموزش و پرورش و غیره سابقه درخشان دارد و در کشور جز برترین ها است. اما متاسفانه در ۳۷ سال گذشته حتی یک فیلم مستند مناسب برای شناساندن این سابقه درخشان به مردم ساخته نشده است.
در حالی که سایر استان ها چون همدان، آذربایجان و..برنامه های خاصی برای معرفی بزرگان و تاریخ خودشان داشتند ولی متاسفانه با وجود اینکه این همه فرصت داریم، پرفسور سمیعی ها و پرفسور رضا ها داریم، آیت الله بهجت داریم این همه شخصیت های بزرگ داشتیم و داریم اما متاسفانه آنطور که باید و شاید به این ویژگی هایمان نپرداختیم.

دکتر حسنی با تاکید مجدد بر استفاده از مدیران بومی استفاده از مدیران غیر بومی را در صورت عدم وجود مدیران کار آمد بومی خارج از اشکال دانست اما دوباره بر این نکته پا فشاری کرد که با وجود مدیران کارامد بومی، استفاده از مدیران غیر بومی بی معنی است
سیزده نماینده استان گیلان بیشترین هماهنگی را با هم داریم
دکتر محمد صادق حسنی درباره نقش نمایندگان مجلس در تغییر مدیران کل غیر بومی استان گفت: خوشبختانه در رابطه بین نمایندگان استان گیلان انقلابی رخ داده است، متاسفانه در گذشته یکی از مشکلات استان گیلان و خصوصا شهر رشت این بود که نمایندگان زیاد به هم نزدیک نبودند. خدا را شکر در این چند ماه که از کار مجلس میگذرد ما سیزده نماینده بیشترین هماهنگی را با هم داریم.
او ادامه داد: برای عمران و آبادانی استان خودمان به قول یکی از دوستان از لوشان به این سمت هر سیزده نماینده اختلاف نظر ها و سلایق سیاسی را کنار میگذاریم. از لوشان به سمت گیلان به خاطر مردم به خاطر کمک به اقتصاد استان و فرهنگ استان و مردم این استان همه یکرنگ و یک دل هستیم.

دکتر حسنی گفت: وارد صحن مجلس که شدیم هرکسی از خط و مشی فکری خودش  دفاع می کند .اما برای منفعت و کمک به استان در جابه جایی مدیران واقعا وحدت خوبی حاصل شده است و به همین دلیل به نتیجه مثبت رسیدیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از وحدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: من در خیلی از مصاحبه ها گفتم فرضا اگر در استان اصفهان یک وزیری بخواهد برای مدیری حکم صادر کند استاندار قطعا با نمایندگان مردم هماهنگی حاصل میکند. امکان ندارد کسی در استان های مهم مثلا آذربایجان شرقی ، فارس، اصفهان، خراسان و…. مدیر شود و یا برود و نمایندگان مجلس اطلاع نداشته باشند.
او ادامه داد: اما در استان ما این اتفاق نمی افتاد هرکسی به راحتی حکم مدیر کلی دریافت میکرد و نظارت سخت بود. واقعا این اتفاقاتی که اخیرا در بین نمایندگان استان گیلان در حال رخ دادن است این ضعف را میپوشاند.

اینکه مدیران اقتصادی دولت توانستند شرایط را به خوبی کنترل کنند واقعا در حد یک معجزه است.

دکتر محمد صادق حسنی در ادامه درباره مسائل اقتصادی مهم استان و کشور و با توجه به مدرک تحصیلی ایشان در زمینه اقتصاد به بررسی وضعیت و بحث پیرامون این مسئله پرداخت

وی گفت: اگر خیلی عامیانه بخواهم در این باره صحبت کنم در اقتصاد دو مفهوم تورم و رکود بسیار آشناست. همه این دو مفهوم را به خوبی درک میکنند. دیگر نمی خواهد دکتری اقتصاد داشته باشیم تا این دو مفهوم را بشناسیم.
در بحث تورم به طور مشخص یعنی پول در جامعه زیاد است و در بحث رکود هم یعنی پول نیست، رکود قابل لمس است هرجا می رویم بیان میکنند پول نیست .پیش بازاری و کشاورز همه از این مسئله ابراز نگرانی میکنند.
دکتر حسنی ادامه داد: این بحثی خاص با فرمول های مشخصی است.برای تورم و رکود در حال حاضر مشکلی که هست با توجه به اینکه بالاخره من ۲۷ سال است در وزارت دارایی هستم که حداقل۲۰ سالش در حد مدیر کل بودم .تحصیلاتم اقتصاد است و مالی کار کردم. به شما به عنوان یک کارشناس اقتصادی میگویم وقتی نفت از ۱۳۰ رسید به ۲۵-۳۰ دلار آن هم با منت !هیچ فرمول اقتصادی نمیتواند بگوید شرایط باید نرمال بماند .اینکه مدیران اقتصادی دولت توانستند شرایط رابه خوبی کنترل کنند و این واقعا در حد یک معجزه است.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نمیخواهم به مردم بگویم مشکل نداریم،نه اتفاقا مشکل داریم ،زیاد هم داریم.
می خواهم بگویم که با توجه به تک محصولی بودن اقتصاد کشور،کاهش شدید قیمت نفت برای اقتصاد کشور ضربه مهلکی محسوب میشود و در این شرایط کنترل پارامتر های اقتصادی همچون تورم واقعا شاهکار است و این شکل مدیریت واقعا مدیریت خوبی است.
باز هم تاکید میکنم در بحث کنترل تورم دولت به گفته تمامی اقتصاد دان ها موفق بوده، ثباتی که در این ۳ سال حاکم است واقعا خوب بوده . شما ارز را نگاه کنید دلار نوسانش قابل لمس نیست. این امر خیلی کار بزرگی در مدیریت اقتصادی کشور است و در استان ها هم همین اتفاق می افتد که تورم خودش را نشان نمیدهد.
رفع مشکل کشور تنها با بنگاه های کوچک زود بازده ممکن است
دکتر حسنی با بیان اینکه در مورد رکود اتفاقی که در حال رخ دادن است اینکه ما نیاز به گسترش بنگاه های کوچک زود بازده داریم،گفت: من از استارت کارم هرجایی که میرفتم از بنگاه های کوچک زود بازده میگفتم. از شهریور پارسال که تصمیم به کاندیداتوری گرفتم همواره میگفتم رفع مشکل کشور تنها با بنگاهای کوچک زود بازده ممکن است.
کسانی هستند که با استفاده از رانت اجناسی که در داخل تولید میشود را با یک دوم ، یک سوم یک چهارم قیمت از چین وارد بازار مصرف می کنند.
او ادامه داد: خدا را شکر در دیدار نوروزی که با رهبرمعظم انقلاب داشتیم ایشان هم اولویت اول رفع مشکل اقتصادی کشور را بنگاه های کوچک زود بازده دانستند و امروز دولت هم در این زمینه تلاش های خوبی انجام داده ومی دهدو تسهیلات مناسبی برای بنگاه های کوچک زود بازده اختصاص داده است.
به شخصه به عنوان یک کارشناس اقتصادی معتقدم تنها راه حل رفع مشکل کشور همین بنگاه های کوچک زود بازده است. از اسمش هم مشخص است که باید کوچک و زود بازده باشد، بنگاه های کوچک بنگاه هایی هست که زیر ۵۰ نفر پرسنل داشته باشد و دارای قابلیت سریع برای جابجایی باشند، از این بابت برروی قابلیت سریع جابجایی تاکید می کنم که یکی از بزرگترین مشکلات صنعت ما این است که هر کالایی به سود دهی افتاد و بازار خوبی داشته باشد بالافاصله کسانی هستند که با استفاده از رانت همان جنس را با یک دوم ، یک سوم یک چهارم قیمت از چین وارد بازار مصرف می کنند.
گمرک ما توانایی مناسب برای مقابله با قاچاق را ندارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسقانه صنایع ما قدرت مقابله را ندارند. گمرک ما توانایی مناسب برای مقابله با قاچاق را ندارد و در نتیجه هر محصولی که بازار خوبی پیدا کرد کمرش شکست. اما برای بنگاه های کوچک اگرچنین اتفاقی افتاد به راحتی میشود با هزینه کم محصول تولیدی را جایگزین کرد.

این ظرفیت هست تا از طریق توریست اقتصاد استان را متحول کرد
نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با تاکید به بحث گردشگری و جذب گردشگر به استان گیلان گفت: هفت سال مدیرکل امور مالی ایران گردی و جهان گردی کل کشور بودم در این مدت به هر صورت اطلاعات خاصی در زمینه گردش مالی و بازار کار صنعت توریسم به دست آورده ام به همین دلیل بارها در تمام جلساتی که شرکت کردم گفتم که اگر اداره استان برعهده من و تیمم بود نه از شما نفت می خواستم و نه درآمد دولت را. هیچ چیزی نمی خواهم تنها این قدرت را میخواهم تا از کانال توریسم و گردشگری استان را به خوبی مدیریت کنم و سطح رفاه را در استان تا حد قابل قبولی بالا میبرم. استان ما این میزان منابع طبیعی خدادادی دارد که ما از آن استفاده نمی کنیم.
او ادامه داد: این ظرفیت هست تا از طریق توریست اقتصاد استان را متحول کرد. من گمان میکنم شاه کلید رفع مشکلات اقتصادی استان گیلان بحث توریسم و گردشگری است.
همچنان اصلاح طلبم و تا انتهایش هستم
حسنی با بیان اینکه همچنان که پیش از انتخابات از لیست امید بر آمدم و همچنین در جمع دوستان اصلاح طلب هستم

در زمینه کاری من با فراکسیون امید هم باید بگویم همکاری در سطح بسیار بالایی است و خدا را شکر تمام دوستان راضی هستند .من عضو شورای مرکزی فراکسیون امید هستم که آقای دکتر عارف در راس آن هستند، به گواه تمام عزیزان در این ۳ ماه فعالیت بنده در این زمینه مناسب بوده به طور مثال در رای گیری هیات رئیسه فراکسیون امید جناب آقای دکتر عارف که بی رقیب هستند و رای گیری برای ایشان مطرح نیست اما برای سایر اعضای هیات رئیسه از بین ۲۳ نفر کاندیدا من نفر نهم شدم که آن هم با اختلاف ۱ رای بود .
او ادامه داد: اگر تصمیم به انجام کاری بگیرم با تمام وجود تا انتهایش هستم و تا آنجایی که توان دارم در خدمت دوستان اصلاح طلب هستم و باید بگویم که از کمک فکری تمام عزیزان استفاده میکنم من خصوصیت اخلاقی که همواره داشتم و در محیط کار هم به آن مشهور بودم توانایی ام در انجام کار گروهی بوده و من کار گروهی را دوست دارم و در حین انجام کار گروهی هیچ غریبه ای از بیرون متوجه فرق بین من به عنوان رئیس با سایر عزیزان که به عنوان زیر دست من هستند نمی شود .چون من همچون سایر اعضای تیمم کار میکنم.

 

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.