پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 19 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 15 رمضان 1440
شناسه خبر : 4452
  پرینتخانه » اخبار سرخط, پربیننده ها, گیلان تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲ | ارسال توسط :

معاون سیاسی استاندار هزینه جریان اعتدالگرایی را بالا برده است

بازنشر یک مصاحبه بهروز عباسی رئیس ستاد دکتر روحانی در رشت: تحولات گیلان در حوزه سیاسی ظاهراً به مذاق حامیان دولت و جریان اعتدالگرایی خوش نیامده و انتقادات جدی را در همین راستا بیان کرده اند   از همین منظر بهروز عباسی  فعال سیاسی و (رییس ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در رشت )  به […]

معاون سیاسی استاندار هزینه جریان اعتدالگرایی را بالا برده است

بازنشر یک مصاحبه

بهروز عباسی رئیس ستاد دکتر روحانی در رشت:

تحولات گیلان در حوزه سیاسی ظاهراً به مذاق حامیان دولت و جریان اعتدالگرایی خوش نیامده و انتقادات جدی را در همین راستا بیان کرده اند   از همین منظر بهروز عباسی  فعال سیاسی و (رییس ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در رشت )  به عنوان منتقد فضای سیاسی حاکم در گیلان مباحث قابل تاملی را مطرح کرده است که بدین شرح است

بهروز عباسی  گفت: پس از مشخص شدن وضعیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، ستاد دکتر حسن روحانی در گیلان توسط جمعی از فعالان سیاسی استان در خیابان شهدا رشت افتتاح گردید. در آن روزهای سرد و پرتنش و فشارهای روحی روانی حاکم بر جو جامعه چند نفر قبول مسئولیت نموده و کار ستاد با ناامیدی و کمبودهای فراوان آغاز گردید، هرکسی را دعوت می کردیم برای حضور در ستاد با جواب منفی روبه رو می شدیم. به هر حال با همه داشته ها و نداشته ها مسیر را همچنان پیمودیم تا اینکه موج بزرگی از مردم به یاری دکتر روحانی آمد و ستاد روحانی پیروز انتخابات گردید.در مرحله پس از انتخابات فردی اصلح، متشخص، با گفتاری متین و آرام، با تجربه فراوان، آشنا به فرهنگ این سرزمین  و یا بهتر بگویم فرزند این آب و خاک، دکتر محمدعلی نجفی بعنوان استاندار گیلان معرفی و مشغول بکار شدند. انتظارات مردم بویژه نیروهای ستادی از جابجایی ها و تحولات اجتماعی- سیاسی و چیدمان مدیران بسیار متفاوت با گذشته بود که در بعضی جاها این اتفاق رخ داده و در جاهای دیگر بسیار ضعیف عمل شد.

وی مهمترین بخشی که ضعیف عمل شد را حوزه معاونت سیاسی دانست و گفت: در این حوزه همه حواس ها به فرد خاصی بوده، ولی زد و بندهای گروهی، فردی را معرفی و برایش حکم گرفتند که اصلا در مجموعه نیروهای ستادی اثری از ایشان نبود، قاعدتاً پس از هر تغییر و تحولی نیروهای ستاد یا تشکل سیاسی که پیروز انتخابات بوده در صدر امور قرار می گیرند اما گیلان برعکس استانهای دیگر بود، مهترین و شاخص ترین حوزه سیاسی استانداری گیلان بود که تعجب همگان را برانگیخت.

عباسی که خود سابقه ۳۵ سال فعالیت سیاسی در کارنامه دارد افزود: امروز در حوزه معاونت سیاسی هیچگونه تحرک سیاسی، تحول سیاسی، ابتکارات سیاسی، خلاقیت و اجماع سیاسی دیده نمی شود، انگیزه سیاسی ایجاد نشده، نحوه انتخاب فرمانداران نشان از عدم کار کارشناسی و عدم اشراف بر اوضاع سیاسی منطقه و یک نوع دهن کجی به خواسته های مردم در کلیه حوزه های اجرایی استان است. حرکت لاک پشتی و کند در حوزه سیاسی و استفاده از نیروهای غیراعتدالی، بی اعتنایی به خواسته های مجموعه نیروهای ستاد روحانی، عدم استفاده بهینه از نیروهای جوان، کارامد، تحصیلکرده و پویا پس از گذشت یکسال و فرصت دادن به افرادی که مهارت موج سواری و قرار گرفتن در فضاهای خالی جامعه را دارند همه و همه باعث شد این حوزه هزینه جریان اعتدال و استاندار را بالا ببرد.

وی با طرح این پرسش که حوزه معاونت سیاسی چقدر در شناسایی نیروی انسانی ماهر، همجهت، همسو و همفکر با برنامه های دولت روحانی همراه بوده است؟ تاکید کرد: یکسال فرصت کمی نیست، ما برای جایگزینی کادر جدید و تزریق نیروی موثر به بدنه اجرایی استان هیچ کار مثبتی را شاهد نبوده ایم، همه موارد را که شخص آقای استاندار نباید انجام دهد، آنقدر مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی وجود دارد که دیگر وقت اینکه انرژی استاندار در حوزه سیاسی گذاشته شود نیست. در همان روزهای نخست اشتباهی در سپردن پست معاونت سیاسی رخ داده است اقای احمدی پور انسان خوب و شریفی است اما خدا وکیلی در این فضای سیاسی اینکاره نبوده و نیست، اینکه فرمانداری رودسر را در کارنامه دارد دلیلی برای تصدی پست معاونت سیاسی نیست، ایشان شخصیت فرهنگی هستند و در امر کتاب و کتابداری و فضاهایی مثل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تجربه کافی دارند. اما حوزه سیاسی فردی جامعه شناس، آشنا با مبانی سیاسی و کسی که فریم به فریم اصول فعالیتهای سیاسی را بلد باشد، اخلاق و مرام سیاسی را درک کرده باشد، عناصر سیاسی را خوب بشناسد، خود عنصر سیاسی باشد، نقد سیاسی را پذیرا باشد، توسعه دهنده نقد و بررسی باشد را می خواهد. گفتمان سیاسی، فضای سیاسی، آدم های سیاسی، واژه های سیاسی، چیزی نیست که بعضی ها با قرار گرفتن در پستی یا مقامی آن را درک یا فهمیده باشند. بلکه سالها مطالعه و بررسی عملیاتی و میدانی کارکردن را طلب می کند به صرف اینکه سپاهی و … هستند کافی نیست خوشبختانه همه عناصر سیاسی جامعه گیلان سوابق درخشانی در سپاه و التزام  به ولایت  داشته و دارند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه ” به نظرم زمان آن رسیده است که جناب آقای دکتر نجفی استاندار محبوب و ارزشمند استان گیلان جایگزین مناسبی را در حوزه سیاسی انتخاب نماید” تصریح کرد: ما انتخابات بزرگی را پیش رو داریم که اتکا آن فرمانداران مجرب و توانمند می باشند امیدواریم با راهکارهای مناسب و صحیح شاهد رشد بسیار خوبی در حوزه سیاسی باشیم و دیگر شاهد انتخابهای ضعیف در حوزه فرمانداران بخصوص رشت و انزلی و … نباشیم.

رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در رشت اظهار داشت: در رشت با بودن نیروهای بسیار با تجربه و پرتوان و کارآمد، شخصیتی مثل مهدوی به عنوان فرماندار انتخاب شد که اگرچه انسان بسیار دوست داشتنی و مثبت و اهل پژوهش و مطالعه است و در حوزه های مختلفی مثل فرهنگ روستایی تالیفاتی نیز دارد ولی جنس ایشان اصلا سیاسی نیست. در کار تحقیقات فوق العاده است ولی فرمانداری داستان خاص خودش را دارد، ادمی پرجنب و جوش، آشنا به خلق و خوی مردم و نمایندگان آنان در شورای شهر و چهره های سیاسی فرهنگی اجتماعی  را می طلبد و با بتواند با آنها تعامل و گفتمان داشته باشد، فرمولهای انتخاباتی و شیوه های مربوط به آن را بلد باشد.

وی  در مورد بندرانزلی نیز گفت: اصلا فرماندار انزلی را نمی شناسیم کجایی است در کجای فعالیتهای اجتماعی سیاسی این استان قرار داشتند با چه عقبه ای فرماندار شهری شدند که قطب اقتصادی گیلان است منطقه آزاد تجاری را در خودش قرار داده در زمینه های فرهنگی ورزشی دارای پتانسیل بسیار خوبی است و در کنارش معضل بیکاری  بیداد می کند. واقعا درخور و شایستگی مردم انزلی چنین فرمانداری بود؟  خب این ضعف معاونت سیاسی است حضور مردم در انتخابات پیام بزرگی داشت و انهم تغییرات و تحولات اساسی در بدنه اجرایی کشور و استان و بهبود اوضاع اجتماعی فرهنگی اقتصادی، انتظار مردم استفاده از نهادهای اجرایی از آدمهای خوش نام  صاحب تجربه و شایسته و تحصیلکرده است.

وی خطاب به استاندار گیلان گفت: جناب دکتر نجفی عزیز و دوست داشتنی نگذارید انتخاب های نادرست و اشتباه در فرمانداری ها وغیره  و عدم کارایی لازم و نبود یک تحلیل صحیح و درست از اوضاع  استان به پای جنابعالی گذاشته شود در منطقه ازاد بعضی واگذاری پستها با شرایط فرهنگی استان منطبق نبوده، در گیلان چهره های فرهنگی و فرهیخته بسیاری داریم هنوز در مورد بعضی از دوستان دلسوز شما که قدرت تفکر و تحلیل بالایی دارند تصمیمی گرفته نشده مردم شما را از جنس خودشان می دانند و شما را دوست دارند و چون شما را انسانی بی ریا باصفا و صادق می پندارند و از صمیم قلب برای شما ارزوی موفقیت دارند.

عباسی در پایان خطاب به  نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از  برخی نمایندگان که در راستای برنامه های دولت دکتر روحانی همواره حمایت و تلاش نموده اند تشکر ویژه ایی دارم و مطمئن باشند که اعضا ستاد دکتر روحانی در انتخابات اینده در کنار شما خواهند بود.

گفتنی است بهروز عباسی در سابقه سیاسی خود غیر از ریاست بر ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در رشت، مسئول تبلیغات ستاد انتخاباتی خاتمی و قائم مقام ستاد انتخاباتی موسوی در استان بوده است. وی  اولین مستندساز دوران دفاع مقدس و مسئول سمعی بصری واحد تبلیغات سپاه قدس گیلان نیز بود، مشاور فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت، مشاور فرهنگی حضرت ایت الله احسانبخش نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه سابق رشت و ریاست کمیته فرهنگی هیئت فوتبال استان و اولین معاون فرهنگی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان نیز در کارنامه فرهنگی وی وجود دارد.

تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۳

(اعتدال شرق / چالش نیوز )

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.