پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 19 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 15 رمضان 1440
شناسه خبر : 4885
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار سرخط, گیلان تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۳ | ارسال توسط :

جز در موارد شاذ و نادر در جابجایی مدیران استانی تصمیم گیری نمی كنم

راه سوم: به دنبال انتقادات شدید محمود شکری نماینده مردم حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر از محمدباقر نوبخت معاون گیلانی رئیس جمهور در خصوص دخالت نوبخت در جریان انتخاب مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان و اتهام  نقش آفرینی مستقیم در تغییرات مدیران استان گیلان، محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه […]

جز در موارد شاذ و نادر در جابجایی مدیران استانی تصمیم گیری نمی كنم

راه سوم: به دنبال انتقادات شدید محمود شکری نماینده مردم حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر از محمدباقر نوبخت معاون گیلانی رئیس جمهور در خصوص دخالت نوبخت در جریان انتخاب مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان و اتهام  نقش آفرینی مستقیم در تغییرات مدیران استان گیلان، محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با انتشار نامه ای خطاب به این نماینده مجلس به انتقادات او واکنش نشان داد:

متن کامل این نامه بدین شرح است:

« برادر گرانقدرم جناب اقای شكری، با سلام و احترام

چون شما را دوست و برادر خود می دانم، مصلحت دیدم در پاسخ به اظهار نظر رسانه ای حضرتعالی به دو نكته اشاره نمایم:

اولا، همه نمایندگان محترم باخبرند كه ،باعنایت به جایگاه حقوقی و اختیارات قانونی حتی با وجود انتظارات جز در موارد شاذ و نادر در جابجایی مدیران استانی تصمیم گیری نمی كنم.

ثانیا، جنابعالی چون یك نماینده متدین هستید ، به یاداوری آموزه ای ازسوره مباركه الاسرا بسنده می نمایم كه خداوند می فرماید:

وَقُلْ لِعِبَادِی یقُولُوا الَّتِی هِی أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیطَانَ ینْزَغُ بَینَهُمْ إِنَّ الشَّیطَانَ كَانَ لِلْإِنْسَانِ عَدُوًّا مُبِینًا

و به بندگانم بگو در صحبت از بهترین جملات استفاده كنید زیرا شیطان می خواهد بین شما نزاع ایجاد كند چون شیطان دشمن اشكار انسان است.

در خاتمه چون قریبا با رییس محترم سازمان محیط زیست و وزیر محترم نیرو برای تسریع در عملیات اجرایی سد های پلرود، شفارود و لاسك به گیلان انشااله سفر خواهم داشت از حضرتعالی و دیگر نمایندگان ذیربط برای طرح مشكلات مردم دعوت  می نمایم.

با احترام مجدد، نوبخت»

پیش از این خبرگزاری فارس گیلان با انتشار مصاحبه ای با محمود شکری، نماینده حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال به انتصاب مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان واکنش نشان داد.

شکری در این مصاحبه انتقادات تندی را علیه دولت بویژه وزارت نیرو، استاندار گیلان و محمدباقر نوبخت، معاون گیلانی رئیس جمهور مطرح کرده است.متن کامل این گزارش را در ادامه می خوانید:

گیلان پرباران‌ترین استان کشور است و با توجه به کشاورزی بودن استان مدیریت بهینه منابع آبی از موضوع‌های مهم محسوب می‌شود.

در مدیریت گذشته شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان اختلاسی اتفاق افتاد و پس از آن مجید نیکخوی به عنوان سرپرست حدود یک سال فعالیت داشت و امروز جلسه معارفه کاظم لطفی مدیرعامل شرکت سهامی آب و فاضلاب شهری استان به عنوان مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

موفقیت باند اختلاس در جابه‌جایی مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس با اشاره به تودیع و معارفه شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان اظهار کرد: پس از فاجعه اختلاس در شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان، استاندار و نمایندگان پیگیر سپردن این شرکت به فردی سالم بودند تا این مسؤولیت را به عهده بگیرد و به پیمانکاران باج ندهد.

محمود شکری به قبول نکردن مدیرعاملی مجید نیکخوی در شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان توسط وزارت نیرو اشاره کرد و افزود: معاون ذی‌ربط وزیر نیرو با مدیر قبلی شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان روابطی داشت و حمایت بسیاری از او کرد.

وی با بیان اینکه مدیر عزل شده شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان را در وزارت نیرو به عنوان مدیر دوباره به‌ کار گرفتند، تصریح کرد: باند مذکور با مدیرعاملی نیکخوی در شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان مخالفت کرد، چراکه اعتقاد داشت اگر نیکخوی مدیرعامل شود قضایای اختلاس را بر ملا می‌کند و هر روز اخبار و اطلاعات جدیدی به آن پرونده اضافه می‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی به تعیین مجید نیکخوی به عنوان سرپرست شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان اشاره کرد.

وی گفت: پس از مدت یک سال وزیر نیرو با توجه به توانمندی و مدرک تحصیلی نیکخوی پذیرفت مدیرعامل شرکت مذکور شد و اعلام کرد حکم او را صادر می‌کند.

شکری با اشاره به یک سال سرپرستی نیکخوی در شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان، بیان کرد: مدت یک سال سرپرستی خلاف قانون است و دستگاه‌های نظارتی باید این موضوع را پیگیری می‌کردند.

وی به انتظار نامتعارف پیمانکاران وابسته به برخی از مقام‌ها مبنی بر واگذاری پروژه‌های شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان به آنها اشاره کرد و یادآور شد: نیکخوی زیر بار تقاضای مذکور نرفت و این امر برای او به دردسر بزرگ تبدیل شد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیمانکاران برای جابه‌جایی نیکخوی به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مراجعه کردند، اظهار کرد: پیمانکاران مذکور نوبخت را تحت فشار گذاشتند.

این مسؤول، اضافه کرد: فشار پیمانکاران به حدی بود که حکم جعفری از شرکت سهامی آب منطقه‌ای خراسان را برای گیلان صادر کردند و با مقاومت نمایندگان استان این موضوع محقق نشد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی به‌دنبال مدیران بومی هستند، بیان کرد: نمایندگان خواستار دلیل نبودن نیکخوی شدند تا بتوانند پاسخگوی افکار عمومی و نخبگان استان باشند و وزیر نیرو در نهایت قبول کرد حکم مدیرعاملی را برای نیکخوی صادر کند.

شکری به موافقت محمدعلی نجفی استاندار گیلان با مدیرعاملی نیکخوی اشاره کرد و افزود: استاندار گیلان در جلسه‌ای به نیکخوی اعلام کرد به‌زودی به عنوان مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان معرفی می‌شود و به او تبریک گفت اما دوباره وزیر نیرو حکم را صادر نکرد.

نوبخت گفت؛ نیکخوی نباشد

وی ادامه داد: نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی به وزیر نیرو مراجعه کردند و دلیل صادر نشدن حکم مدیرعاملی شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان را از او پرسیدند و وزیر در پاسخ اعلام کرد آقای نوبخت گفته است؛ نیکخوی نباشد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مراجعه نمایندگان به سخنگوی دولت، بیان کرد: ابتدا نوبخت بیان کرد خبر ندارم اما پس از آن متوجه شد موضوع جدی بوده و وزیر نیرو قضایا را لو داده است.

شکری، دلیل حذف نیکخوی از تصدی مدیرعاملی شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان را طبق گفته نوبخت رئیس ستاد جلیلی بودن در انتخاب خواند و تصریح کرد: تمام مردم و مسؤولان می‌دانند موضوع مذکور صحت ندارد.

وی به اصرار رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر نبودن نیکخوی به عنوان مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان اشاره کرد و گفت: نوبخت با عمل مذکور خواست بگوید حرف نخست و آخر در گیلان را او می‌گوید و استاندار کاره‌ای نیست.

«نوبخت» یا «نجفی»، رئیس جمهور تکلیف استاندار گیلان را مشخص کند

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، خواستار مشخص شدن تکلیف استاندار گیلان شد و اظهار کرد: رئیس جمهور مشخص کند «نوبخت» یا «نجفی» کدام‌شان استاندار گیلان هستند.

شکری با تأکید بر اینکه تمام مدیرانی که توسط نوبخت انتخاب شدند دستی در فتنه داشتند، خاطرنشان کرد: نمایندگان با ملاقات با نوبخت نظر مساعد او در مورد نیکخوی را دریافت کردند اما پس از آن با وزیر نیرو تماس گرفت و زیربار مدیرعاملی نیکخوی نرفت.

وی ادامه داد: نیکخوی به اصرار نوبخت مدیرعامل نشد و اکنون گیلان ضرر دیگری را متحمل شده، چراکه کاظم لطفی مدیرعامل جدید شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان از نیروهای موفق و متخصص در آب و فاضلاب شهری محسوب می‌شود اما در آب منطقه‌ای کار نکرده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گیلان استانی کشاورزی محسوب می‌شود، بیان کرد: مدیرعاملی شرکت سهامی آب منطقه‌ای برای استان مهم است و به این دلیل استاندار و نمایندگان مجلس موضوع را پیگیری کردند.

شکری به مشکل کمبود آب با وجود بارندگی بسیار در گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان سد کم دارد و فردی باید بتواند منابع را مدیریت کند تا کشاورزان متضرر نشود.

وی، انتصاب مدیرعامل جدید شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان را به معنای مهم نبودن کشاورزی و کشاورزان استان برای نوبخت خواند و تصریح کرد: نوبخت با خیانتی که به گیلان انجام داده، چگونه می‌خواهد در مقابل مردم و خداوند پاسخگو باشد.

 دخالت نوبخت در امور، شکست بزرگ روحانی در انتخابات آینده

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی دخالت نوبخت در تمام امور گیلان را موجب رقم خوردن شکست‌های بزرگ روحانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده دانست.

وی اظهار کرد: نوبخت در عزل و نصب مدیران در استان دخالت می‌کند و افرادی را در تصدی‌ها به‌کار می‌گیرد که تجربه‌ای نداشته، ضعیف و چاپلوس هستند.

شکری در پایان متذکر شد: به‌ زودی اسنادی را به دست می‌آورم و برای آگاهی افکار عمومی به رسانه‌ها ارائه می‌دهم تا مردم بدانند در گیلان چه فاجعه‌ای وجود دارد.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.