پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 4 June , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 13 شوال 1441
شناسه خبر : 5157
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۰ | ارسال توسط :

وقتی عمران شهر فومن فدای دعوای شورا و شهردار می شود!

راه سوم ـ اکبر نوری: حدس زده مي شد که جلسه آتي شوراي شهر فومن تحت تأثير حاشيه هاي اخير و بار رواني مربوط به آن قرار گيرد. متأسفانه بنظر مي رسد که فرآيند پيگيري مطالبت شهروندان فومني در صحن علني شوراي شهر و توسط نمايندگان آنان مسير بهداشتي و کاربردي را نمي پيمايد. اکثرأ […]

وقتی عمران شهر فومن فدای دعوای شورا و شهردار می شود!

راه سوم ـ اکبر نوری: حدس زده مي شد که جلسه آتي شوراي شهر فومن تحت تأثير حاشيه هاي اخير و بار رواني مربوط به آن قرار گيرد. متأسفانه بنظر مي رسد که فرآيند پيگيري مطالبت شهروندان فومني در صحن علني شوراي شهر و توسط نمايندگان آنان مسير بهداشتي و کاربردي را نمي پيمايد. اکثرأ موضوعات مطروحه چالشي مانند همين طرح سوال ميري نرگسي از دواير موجود در سازمان شهرداري با به انحراف کشيده شدن، مبدل به حاشيه، هياهو و گره اي کور مي گردد و نه تنها منجر به خير و شفافيت نمي شود که بلکه با پا گرفتن تنش، موجب گرفته شدن و اتلاف انرژي بازيگران و مسند نشينان مسئول در نهاد شهرداري و بر زمين ماندن مطالبات و معضلات شهر مي گردد. مردم از نمايندگان پارلمان شهري خودشان انتظار کار دارند. دعواهاي خطي و محفلي مانع پيشرفت اهداف شهري مي شود. شايد بهتر باشد اعضاء شوراي شهر و جناب شهردار به جاي پرداختن به مباحثات دامنه دار بي سرانجام در صحن علني شورا و تداوم کش دار آن در فضاهاي بيروني و قشون کشي حاميان و…که نتيجه اي براي شهروندان ندارد و براي مردم نان و آب نمي شود!، موضوعاتي را که جنبه کارشناسي و حسابرسي دارد را از مجاري قانوني پيگيري نمايند تا از غلطيدن به حاشيه ممانعت به عمل آيد.

آنچه که مورد تأکيد نورالدين نعمتي رئيس شوراي شهر فومن نيز قرار گرفت. نعمتي در نطق پيش از دستور خود بعد از اينکه در ابتدا اطلاع داد که حقوق کارگران و شرکتي ها پرداخت شده است و بر روي انعکاس آن در فضاهاي مجازي نيز اصرار داشت، در مورد ”مديريت جلسات ”اظهار کرد که: بهتر است آنچه قانون تصريح دارد را انجام دهيم و قانون را فصل الخطاب و سرلوحه امور بگذاريم…براي من رياست شورا اهميتي ندارد و حاضرم براحتي آن را واگذار نمايم. خواهشم اينست که با همديگر همدلي و همراهي داشته باشيم.

وي در ادامه افزود که متأسفانه نقل قول هايي توسط افرادي در غياب شهردار و اعضاء شوراي شهر مطرح مي شود که پايه و اساسي ندارد. بعضي ها آتش بيار معرکه مي شوند. کسي که اينچنين در پشت سر مسئولين سخن پراکني مي کند بي ترديد از شرافت بهره اي نبرده است!

نعمتی که حسابي توپش پر بود همچنين نقبي هم به ادعاهاي اخير ميري نرگسي زد و گفت که دستور جلسه قبل آن چيزي نبوده که اين عضو شوراي شهر در فضاي بيرون ادعا کرده است. ما دستوري مبني بر اينکه قراردادها و وضعيت شرکتي ها را آناليز و بررسي کنيم، نداشتيم. ايشان ادعايي را نسبت به آقاي اکبر جعفري مطرح کرده بودند و پيمانکار شهرداري هم درخواست نمودند تا توضيح و پاسخ دهند، هر چند که متأسفانه پاسخ درخوري نبود. اما آقاي ميري نرگسي در متني که منتشر داده اند طوري ديگري وانمود کرده اند از قبيل اينکه مدارک مربوطه را به موقع به دستشان نداده اند که خلاف واقع مي باشد.

نعمتي اين سخنان را با نشان دادن مستندات کتبي عنوان مي کرد. رئيس شوراي شهر فومن در پاسخ به بخشي ديگر از اين نامه سرگشاده که آقاي ميري نرگسي اظهار داشته بود؛ من از ابتداي حضور در شورا يک ماشين داشتم و هنوز هم همان را دارم و کيسه اي ندوخته ام، معترضانه گفت:مگر بقيه اعضاء شورا کيسه دوخته اند! با داد و فرياد و پرخاش نمي توان کار کرد.

نعمتي در حالي که عضو منتقد شورا گلگون و در سکوت خاصي فرو رفته بود با اظهار اينکه نگاه ما بايد نگاهي واقع بينانه باشد، دوباره تکرار کرد که آماده است تا با رأي گيري دوباره رياست شورا را واگذار نمايد.

ميري نرگسي در فرصتي که به او داده شد سخنانش را با شعر ” به خود آييم” آغاز کرد. وي به جاي توضيح دادن مشروح به شکوه هاي نعمتي، به اشاراتي کوتاه بسنده نمود.

عضو شوراي شهر فومن مدعي گشت که جعفري پيمانکار شهرداري در باره موضوع آناليز قيمت ها صحبت کردند که بر اين اساس مي طلبيد تا بنده نيز در اين رابطه جوابشان را مي دادم.

در مورد نامه خانم مير سيدي مدير کل امور شوراها نيز گوشزد کرد که ” پيگير” موضوع هستند و متذکر شد که در جلسه قبل از واژه ”عزل” که توسط خبرنگارها (منجمله اينجانب) کار شده بود،استفاده نکرده است که در اينجا جاي دارد در صورت صحت اين مطلب بشخصه از ايشان پوزش بطلبم. ميري نرگسي در پايان خواستار آن شد که در مهلت باقي مانده از عمر شورا ديگر هيچ کار عمراني را به دست نگيرند و به جاي آن به قلب شهرداري پرداخته و اسناد مالي و …در آن را مورد بررسي قرار دهند!!! اما مسأله اينست که آيا موکلان اين عضو شورا يعني شهروندان فومني معطل ماندن عمران و آبادي شهر و حجيم تر شدن مشکلات را تاب خواهند آورد؟!

در هنگامي که عليدوست ديگر عضو ”جناح چپ” شوراي شهر فومن رشته کلام را به دست گرفت، احساس مي کردم جلسه از حس و حال و اشتياق لازم برخوردار نيست. حاشيه ها تأثير خود را نهاده بود. آنطوري که عليدوست مي گفت به مطالب مطروحه در نطق هاي اعضاي شورا وقعي گذاشته نمي شود و از پي هم نقايص و معايب و اهمال کاري موجود در سطح شهر را يکي يکي بر مي شمرد و شهردار عباس قلي زاده را دراز و سيبل کرده بود، با خود مي انديشيدم که پس در عمر سپري شده اين شورا به جز حاشيه و دعوا اصلأ چه کاري صورت پذيرفته است؟! پيشنهاد جناب عليدوست جهت برون رفت از اين کاستي ها و اهمال توجه به نصايح رهبري بود.(” با آغوش باز و صميمانه با مردم برخورد شود.”) به اين صورت که اين متن با تصويري از رهبري به عنوان منشور اخلاقي در دفاتر شورا، شهردار، فرماندار و…نصب گردد تا نصب العيني براي مسئولين باشد!

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.