پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 5266
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹ | ارسال توسط :

در دولت یازدهم فضای دانشگاه و جامعه از حالت پلیسی و امنیتی بیرون آمد

راه سوم: میر شمس مومنی زاده شامگاه پنج شنبه در نشست هم اندیشی جوانان نخبه حامی دولت تدبیر و امید و مشاوران جوان دستگاه های اجرایی گیلان که در هتل معین فومن برگزارشد گفت: در سخنان شما عزیزان یک درد و حس مشترک در وضعیت عمومی کشور و استان وجود دارد که در جملات تک […]

در دولت یازدهم فضای دانشگاه و جامعه از حالت پلیسی و امنیتی بیرون آمد

راه سوم: میر شمس مومنی زاده شامگاه پنج شنبه در نشست هم اندیشی جوانان نخبه حامی دولت تدبیر و امید و مشاوران جوان دستگاه های اجرایی گیلان که در هتل معین فومن برگزارشد گفت: در سخنان شما عزیزان یک درد و حس مشترک در وضعیت عمومی کشور و استان وجود دارد که در جملات تک تک  شما  متبلوربود و جای خوشحالی است که این حس و درد مشترک وجود دارد. وی  با این سخن که  حال من نیز  با کلمات و جملات دیگری سخنان شما را تکرار می کنم.

در ادامه افزود:  ادبیات دولت تدبیر و امید که با تلاش های شما عزیزان مورد اقبال قرار گرفت قانونگرایی، عقلانیت، احیای اخلاق، نجات اقتصاد و تعامل سازنده با جهان بود و  دولت در وعده هایی که به مردم داد با همه محدودیت ها و فشارها موفق بود، هرچند به ایده آل نرسیدیم اما به طور نسبی گام بلندی را برداشته ایم  و  شاهد مثال همین جمعی است که در اینجا حضور دارند.

photo_2016-10-28_17-50-50

میرشمس مومنی زاده  با اشاره به این که همین حضور در دولت گذشته مقدر نبود خاطرنشان کرد:  فضای عمومی جامعه دانشگاه ها، بانوان ، احزاب و تشکل ها و چهره های سیاسی در دولت گذشته فراموش نشده است. و امروز ما با ثبات و آرامش همراه هستیم  و  دیگر فضای دانشگاه ها و جامعه ما امنیتی نیست . وی ادامه داد: البته برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و  طبیعتا شرایطی که وجود دارد حوزه مطلوبی در شرایط مختلفی نیست ولی گام های بلندی برداشتیم.

مقام ارشد اجرایی شهرستان فومن تاکید کرد: در سطح استان نیز همین گونه است. به عنوان یک مسئول اجرایی که آشنایی نسبتا خوبی نسبت به استان دارد عرض می کنم که در حوزه عمرانی در توسعه زیرساخت ها و زیربناها کارهای بسیار خوبی در استان انجام شده و در حال انجام است و هزاران پروژه بزرگ و کوچک در حال اجرا است. وی ادامه داد:در ارتباط مسائل سیاسی ما کاستی هایی داریم و یاید قوی تر عمل  کنیم و گام های بلندتری برداریم ،  کسی منکر نیست که بدنه مدیریتی و اجرایی سیاسی از افراد همسو با دولت تشکیل شود و کسی مخالف آن نیست. در این زمینه نیز قدم های خوبی برداشته شده است اما نیازمند کار و تلاش بیشتری است  و این اراده در خود استاندار نیز وجود دارد که گام های بلندتری بردارد.

مومنی زاده با اشاره به این که به دغدغه دوستان و جوانان شخص استاندار واقف است تصریح کرد: دغدغه های شما  دغدغه های خود ایشان هم  است و در جلسات مختلف به این موارد اشاره می کنند و من نیز به دنبال جلسات مختلفی که با شما داشتم ننقطه نظرات شما را به ایشان منتقل کرده ام و بعداز این جلسه نیز چنین خواهم کرد. وی همچنین گفت:اعتقاد داریم که برنامه ها وروش های دولت تدبیر و امید ما را بهتر و سریعتر به مقصد می رساند. در آینده مردم  در مورد ما قضاوت می کنند و به ما نمره می دهند که آیا مسئولیت را به شایستگی عمل کردیم یا نه و در تاریخ نیز مورد ارزیابی قرار خواهیم گرفت.

photo_2016-10-28_17-50-50 photo_2016-10-28_17-51-16

فرماندار فومن همچینن اظهار داشت: اقتضاء می کند که  منافع فردی و حتی بعضا گروهی را کنار بگذاریم و  به نفع منافع ملی خودمان ایثار کنیم،  نیاز داریم که همدلی و هم افزایی و هم اندیشی را بیشتر داشته باشیم و نتایج و خروجی را در اختیار توسعه استان و کشور قرار دهیم. وی در ادامه گفت:دولت تدبیر و امید در حد امکانات در شرایط موجود با توجه به موانع مسئولیتش را خوب انجام داده نه اینکه کاستی وجود نداشته ولی خوب کار کرده است. باید کاری کنیم که برای چهارسال دیگر نتایجش را بدست آورد.

مومنی زاده در ادامه ابراز داشت: در استان گیلان نیز شهادت می دهم که دکتر نجفی به عنوان استاندار انسان فرهیخته ای است که در شرایط حاضر به عنوان شایسته ترین فرد برای اداره استان است و من ایشان را فرد موفقی می بینم. وی افزود:همین طور که از کلیت دولت حمایت می کنید از دکتر نجفی به عنوان نماینده عالی در استان حمایت کنید تا سیاست های دولت را پیش ببرد. این به معنای نقص و کاستی نیست بدین معنا است که با همدلی و هم افزایی که این مشکلات را درست کنیم.

فرماندار فومن در ادامه بیان داشت: رسانه کردن بعضی مسائل درون خانوادگی نفعی به نفع ما ندارد و ما سودی ازاین مساله نمی بینیم. نقد و انتقاد در قابل چنین مسائل اینچنینی باید باشد و کاستی ها را برطرف کنیم. ولی در جلسات درون خانوادگی از رسانه ای کردنش سودی نمی بینیم بلکه زیان خواهیم دید. وی در پایان ضمن توصبه ای به جمع حاضر گفت: توصیه من به عنوان فردی از شما و همفکر و هم خط با شما به عنوان یک وظیفه ملی و فردی این است که  از کلیت دولت و همین طور استاندار پیشتیبانی و حمایت کنید. در عین حال انتقادات و راه حل ها را در درون خانواده داشته باشیم.

وی گفتمان و ادبیات دولت تدبیر و امید را  قانونگرایی ٬ احیای اخلاقیت٬ نجات اقتصاد و تعامل سازنده با جهان برشمرد و خاطر نشان کرد: این دولت در تحقق وعده های خود به مردم موفق عمل کرد و می توان گفت که  بطور نسبی گام موثری برای رفع مشکلات برداشته است.

فرماندار فومن گفت: اولین اقدام بزرگ دولت گشودن درهای روابط  جهان به روی کشور و برگردان ثبات و ارامش اقتصادی به داخل کشور بود‌.

مومن زاده با  بیان اینکه جهان به سرعت راه ترقی را می پیماید تصریح کرد:  معتقد هستیم که سیاست ها و روش های دولت تدبیر و امید کشور را سریعتر به سر منزل مقصود می رساند.

وی افزود: به همان نسبت که دولت تدبیر و امید در عملکرد خود موفق بوده است، جناب آقای دکتر نجفی نیز انسان فرهیخته ای است که در انجام مسوولیت خود در جایگاه نمایندگی عالی دولت در استان موفق عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نیاز است که گاهی از منافع گروهی به نفع منافع ملی بگذریم افزود: این هم افزایی و گذشت در راه منافع ملی باید به حداکثر ممکن برسد.

فرماندار فومن گفت: دولت در حد بضاعت خود مسئولیت های خود را خوب انجام داده است و لازم است که این فرصت را برای دولت حفظ کنیم./

گفتنی است در این نشست علیرضا کنعان رو فومنی از سوی فرماندار به عنوان «مشاور جوان فرماندار شهرستان فومن» معرفی شد.

علیرضا کنعان رو، متولد ۱۳۶۷ دانش آموخته روانشناسی، روزنامه نگار و پژوهشگر و فعال سیاسی گیلانی است.

%d9%87%d9%85-%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b4%db%8c-%d8%ad%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d9%81%d9%88%d9%85%d9%86-12-748x498

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.