پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 8 December , 2019
امروز : یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸ - 11 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 5347
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴ | ارسال توسط :

تودیع مرا به معنای خداحافظی همیشگی ام با این دو شهرستان ندانید؛ فعلا با این مسئولیتم وداع کردم

  راه سوم ـ طاهره نوری: به گزارش خبرنگار راه سوم از فومن، امروز؛ شنبه هشتم آبان ماه مراسم تودیع حجت الاسلام والمسلمین « ابراهیم زاده» ریاست سازمان تبلیغات اسلامی فومن در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش فومن برگزار گشت. در این مراسم که جمع کثیری از مسوولین و روسای ادارات فومن، فرماندار و […]

تودیع مرا به معنای خداحافظی همیشگی ام با این دو شهرستان ندانید؛ فعلا با این مسئولیتم وداع کردم

 

راه سوم ـ طاهره نوری: به گزارش خبرنگار راه سوم از فومن، امروز؛ شنبه هشتم آبان ماه مراسم تودیع حجت الاسلام والمسلمین « ابراهیم زاده» ریاست سازمان تبلیغات اسلامی فومن در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش فومن برگزار گشت.

در این مراسم که جمع کثیری از مسوولین و روسای ادارات فومن، فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهرستان فومن و حجت الاسلام یاری، رییس کل سازمان تبلیغات اسلامی استان نیز حضور داشتند، حجت الاسلام « ابراهیم زاده » به بیان عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی فومن در دوره مدیریت خودشان پرداختند.
حجت الاسلام « ابراهیم زاده » ضمن تشکر و عرض خیرمقدم خدمت کسانی که در مراسم شرکت داشتند، سازمان تبلیغات اسلامی را یکی از نهادهایی دانستند که در ابتدای انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) در جهت سیاست گذاری، برنامه ریزی و پشتیبانی از فعالیت هایی که در کشور ما در زمینه های دینی و اسلامی شکل می گیرد، به وجود آمده است، به طور مستقیم تحت امر مقام معظم رهبری قرار دارد، و تاکنون در حوزه های مختلف فرهنگی و آموزشی اقدامات خوبی را انجام داده است.
حجت الاسلام ابراهیم زاده ادامه دادند: سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت رسمی خود را از سال ۸۴ در شهرستان فومن آغاز کرده که در همان سال با پیشنهاد مسوولان وقت و اعتماد حجت الاسلام « یاری» مدیرکل سازمان، بنده به عنوان مدیر این سازمان انتخاب شدم‌.

%d8%b5%d9%88%d8%b1%d9%87_20161029_100958

وی خاطرنشان کرد: البته اذعان دارم که در این مدت قطعا کوتاهی ها و کاستی هایی از جانب بنده صورت گرفته است که امیدوارم مورد عفو و گذشت قرار دهید.
ریاست سابق اداره تبلیغات اسلامی فومن ادامه دادند: در سال ۸۴ که با انگیزه فراوان از حوزه علمیه قم و در شهرستان محل زندگی ام شروع به کار کردم، اولین اقدام من، تهیه بانک اطلاعات قرانی در دو شهرستان فومن و شفت بود تا بستری مناسب در جهت کارهای فرهنگی اماده شود و لذا اعتقادم بر این بود که اگر مایلیم کار فرهنگی تاثیرگذار و بلندمدت داشته باشیم باید زیرساخت های فرهنگی و بستر مناسب آن ابتدا فراهم شود.
چیزی که بنده در ابتدای سال ۸۴ تحویل گرفتم، ساختمانی استیجاری بود و تنها یک « خانه عالم» در سطح دو شهرستان آنهم در روستای احمدسرگوراب وجود داشت. اما در حال حاضر ۱۵ خانه عالم در سطح شهرستان فومن وجود دارد. در شهرستان شفت نیز در سطح روستاهای « شالما، نصیرمحله، چوبر و ..‌ » خانه های عالمی آماده شده است که برخی تا ۹۰ درصد هم پیشرفت فیزیکی داشته اند. چیزی حدود ۳۰ روحانی ، در این مدت در قالب طرح هجرت، مستقل و.‌‌.. به کار گرفته شدند.

%d8%b5%d9%88%d8%b1%d9%87_20161029_101101
حجت الاسلام « ابراهیم زاده» اذعان داشتند: بنده ادعا ندارم که مدینه فاضله درست کرده ام، اما برحسب وظیفه هرچه در توان بوده است، انجام داده ام.
مورد دیگری که در این راستا به آن اهتمام ویژه شده است ،برگزاری سه دوره انتخابات هیات های مذهبی در سطح شهر بوده است که امیدواریم این روند ادامه یابد.
بحث « کانون مداحان » از دیگر مواردی است که موردتوجه سازمان بوده است. در این راستا ، دو دوره انتخابات کانون برگزار شده است که جا دارد در همینجا از « کانون مداحان اهل بیت » مراتب تقدیر و تشکر را به جای آوریم.
نکته مهم دیگر، تشکیل کانون های فرهنگی در راستای همان پشتیبانی و برنامه ریزی برای زیرساخت های موجود و برگزاری بیش از ۲۰۰ گفتمان دینی و بهره بردن از اساتید این حوزه در این مدت بوده است .
بحث « عفاف و حجاب»، « خودباوری »، « جوانان » و…
در این خصوص یکی از فعالیت های مشارکت در انتخاب شعارهای سال بوده که همه ساله توسط مقام معظم رهبری انتخاب می شود.
ریاست سابق تبلیغات اسلامی فومن بیان داشتند: برگزاری کارگاه های آموزشی وسنت حسنه اعتکاف، تشکیل ۱۷ خانه قران در سطح شهرستانهای فومن و شفت، برگزاری دوره های علمی و طرح نهضت سوادآموزی نیز از برنامه های دیگری بوده که در این ایام به آن پرداخته شده است.

ابراهیم زاده در ادامه گفت: تودیع من را از شهرستان فومن وشفت به معنای خداحافظی همیشگی من با این دو شهرستان ندانید؛ من فعلا با این مسئولیتم وداع کردم

حجت الاسلام « ابراهیم زاده » در پایان سخنانشان از زحمات تمام کسانی که در این راه، یاریگرشان بوده، تشکر کردند.
در ادامه مراسم، فرماندار فومن، «میرشمس مومنی زاده» نیز دقایقی به ایراد سخن پرداختند.
«مومنی زاده» نهاد تبلیغات اسلامی را از نهادهایی دانستند که در فرهنگ دینی و اسلامی ما نقشی تعیین کننده دارد.
فرماندار فومن، خاطرنشان ساختند: مسوولیت و مدیریت، در فرهنگ دینی ما به خودی خود فاقد ارزش است تا زمانی که برای مردم و در جهت رفاه حال آنها قدمی برداشته نشود.
« میرشمس مومنی زاده» در ادامه به ابعادی از شخصیت حجت الاسلام « ابراهیم زاده » اشاره داشتند و عنوان کردند: ایشان را شخصی انقلابی و دینی می دانم که در کارهای محوله شان بسیار پرانرژی و جدی حضور پیدا می کنند و رابطه خوب و حسنه ای با مردم دارند و بنده به نوبه خودم از ایشان سپاسگذارم.
در پایان، ایشان یادآور شدند که تمامی ما پیرو راه آن پیام آور بزرگ اخلاق هستیم که وجود مبارک شان آفتاب رحمت بود و بر همه یکسان می تابید .
باشد که خداوند چنین توفیق الهی را نصیب همه ما گرداند.

%d8%b5%d9%88%d8%b1%d9%87_20161029_111426
« حجت الاسلام و المسلمین یاری» از دیگر کسانی بودند که دقایقی برای جمعیت حاضر به صحبت پرداختند‌ .
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی به امکانات محدود مالی در این حوزه در ابتدای امر اشاره کردند و اذعان داشتند: زمانی که وارد استان گیلان شدیم تنها ۴ شهرستان ماسال، رضوانشهر، شفت و املش در سطح استان دارای دفتر بودند و ضرورت ایجاب می کرد که در شهرستانهای ریشه داری چون فومن دفتر احداث شود که فرماندار وقت جناب شعبانی به همراه نماینده وقت آقای عاشوری جناب « ابراهیم زاده » را معرفی کرده و ایشان نیز با توجه به کمبود امکانات موجود در این مدت موفقیت های خوبی کسب کردند.
« حجت الاسلام یاری» در پایان به تبلیغات گسترده دشمنان در زمینه های دینی و اعتقادی و تاثیرات مخربی که بر نسل جوان دارد، اشاره کرده و افزودند: ما باید بدانیم چه می کنیم و چه چیز تبلیغ می کنیم تا با نسل جوانمان به گونه ای صحبت کنیم که دریابد آنچه تحت نام « دین » از آن یاد می شود ، سرمایه مشترک همگی ماست. از دوران بنی امیه تا به امروز نحله های انحرافی دینی بسیاری به نام « دین» با «دین» جنگیده اند اما موفق نشده اند و این نشان دهنده قداستی است که از آن برخوردار است‌.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان، در پایان صحبتهایشان برای حجت الاسلام ابراهیم زاده آرزوی توفیق روزافزون کردند.

حجت الاسلام طائب که امروز به عنوان سرپرست معارفه شد ۱۸ سال سابقه خدمت در پست‌های مختلف نظیر ریاست تبلیغات تالش و آستانه و همچنین بخشه ای مختلف اراده کل را داراست. وی فوق لیسانس در رشته فقه و مبانی اسلامی حقوق با مدرک دانشگاهی و اهل روستای شالماء شهرستان شفت است.

لازم به ذکر است در پایان مراسم توسط برخی از روسای ادارات، فرمانداری و شورای شهر از حجت الاسلام « ابراهیم زاده » به پاس زحمات ۱۱ ساله ایشان در حوزه تعلیم و تربیت دینی تقدیر و قدردانی شد.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.