پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 5565
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۵:۲۳ | ارسال توسط :

رویکرد دولت یازدهم و مجلس دهم؛ خدمت بانشاط

راه سوم: محمدعلی نجفی استاندار گیلان در نوشتاری اختصاصی برای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) رویکرد دولت یازدهم و مجلس دهم را خدمت با نشاط به مردم دانست و پیروز اصلی رأی اعتماد روز گذشته به وزیران پیشنهادی از سوی رئیس جمهوری را ملت ایران عنوان کرد. به گزارش راه سوم به نقل از ایرنا، استاندار […]

رویکرد دولت یازدهم و مجلس دهم؛ خدمت بانشاط

راه سوم: محمدعلی نجفی استاندار گیلان در نوشتاری اختصاصی برای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) رویکرد دولت یازدهم و مجلس دهم را خدمت با نشاط به مردم دانست و پیروز اصلی رأی اعتماد روز گذشته به وزیران پیشنهادی از سوی رئیس جمهوری را ملت ایران عنوان کرد.

به گزارش راه سوم به نقل از ایرنا، استاندار گیلان افزود: رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای معرفی شده از سوی رئیس جمهوری، نشان دهنده اعتماد و همراهی مجلس برآمده از رأی مردم در انتخابات سال گذشته است. بی شک؛ برنده اصلی این رای اعتماد و تعامل دولت و مجلس، مردم هستند که غالب آنان در امتداد انتخابات سال ۹۲ ، در اسفند ۹۴ نیز بار دیگر به گفتمان عقلانیت سیاسی، اعتدال ، امید ، ثبات و آرامش جامعه رأی داده اند و مجلس برآمده از این گفتمان، به خوبی و بادرایت تشخیص داد که ملت، از فضای تنش و درگیری های سیاسی و افراط در رقابت های جناحی خسته شده و فراهم کردن بستر مناسب برای خدمت بیشتر به کشور را می خواهد.
رای اعتماد روز گذشته نشان داد که قاطبه جناح های سیاسی با گرایش های مختلف در مجلس به پشتوانه آرای مردم ، بر مدار میانه روی می گردند و دولت مورد تائید رهبر معظم انقلاب، جایگاه رفیعی در سپهر کنش های سیاسی آنان دارد و زمینه ای فراهم شده تا این دولت بتواند با دست باز، روند پیشرفت عینی و عدالت واقعی را پیگیری کند.
مشاهده نمودار رفتار سیاسی مردم ایران طی سه سال اخیر، گویای آن است که ملت، در سایه عقلانیت، به دنبال یافتن بهترین تدبیر برای اداره کشور توأم با آرامش و اعتدال هستند و معتقدند که موانع و مشکلات در کشور، با رویکردی برآمده از اندیشه خدمت به جامعه و مردم رفع می شود.
با پایان یافتن خزان روزهایی که ترمیم کابینه بجای تثبیت آن قاعده شده بود، امروز دولتی عهده دار مدیریت امور اجرایی کشور است که در عمل نشان داده برای سرعت بخشی به ارائه خدمت، عزت و اقتدار ملی را قربانی منافع زودگذر سیاسی نمی کند ولی در عین حال، با شجاعت در مقابل نقدهای غیرمنصفانه و تخریب ایستاده چراکه معتقد است دولت، پاسدار اقتدار ملی است و به بیان صریح رئیس جمهوری، «ایرانی، اقتدار ایران را می خواهد».
از سوی دیگر، رأی اعتماد روز گذشته نمایندگان ملت به وزیران پیشنهادی با سنجش منحنی آراء نمایندگان مجالس نهم و دهم، موید تداوم اندیشه اعتدال و فریاد شیوا و رسای همدلی و همزبانی مجلس دهم و دولت یازدهم برای پیمودن مسیری است که ایران عزیز را به جایگاه واقعی خود برساند و در این مسیر، اصل برای دولت «ادامه خدمت بانشاط برای مردم است».
* محمدعلی نجفی – استاندار گیلان

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.