راه سوم: واکنش سخنگوی دولت به اظهارات دیروز رییس دستگاه قضا

*نوبخت در نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی درباره صحبت‌های رئیس قوه قضائیه که در واکنش به صحبت‌های رئیس جمهور در افتتاح نمایشگاه مطبوعات ایراد شده بود، تاکید کرد:
🔹من با صراحت و شفافیت تکرار می‌کنم که دولت به آزادی بیان و نقد در چارچوب قانون معتقد و البته معترض است که عده‌ای در حاشیه امن قرار گیرند، ‌هتاکی کرده و تهمت بزنند و فراتر از قانون عمل کنند.

🔹 رئیس‌جمهور شفاف است و اعتقاد دارد که اصحاب رسانه باید از آزادی بیان و قلم و نقد برخوردار باشند. البته همه اینها باید در چارچوب قانون صورت بگیرد.

🔹حالا اگر رسانه ای از این چارچوب قانونی خارج شد یا تهمتی زد و هتاکی کرد و یا امری را در ذهن جامعه به عنوان اقدامی نادرست ترویج کرد، دولت حتما باید به مراجع قانونی ارجاع دهد. البته می‌توانید تعداد شکایات دولت از رسانه‌ها را ببینید، ضمن اینکه در آغاز کار دولت کمیته‌ای تصویب شد که بسیاری از دعاوی که وجود داشت را پس گرفت؛ چرا که دولت به آزادی بیان و نظر پایبند است.

🔸آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، دیروز بدون نام‌بردن از رییس‌جمهوری و در واکنش به سخنان او در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات گفته بود: برخی هم خواهان برخورد با مطبوعات می‌شوند و هم ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهند.

منبع: ایسنا