پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 4 April , 2020
امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ - 11 شعبان 1441
شناسه خبر : 6285
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳ | ارسال توسط :

واکنش اعضای شورای شهر رشت به هدر رفت اعتبارات رودخانه های رشت

راه سوم: به گزارش پایگاه خبری رشت پرس بخشی از اعتباراتی که به دو دستگاه اجرایی گیلان برای ساماندهی رودخانه ها از اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی دولتی اختصاص یافته بود به دلیل بدهی آنها به شرکت ها بر اساس دستور دستگاه قضایی استان توقیف و برداشت شده است. براساس مصوبه قرار بود تمام اعتبار ۵۰ […]

واکنش اعضای شورای شهر رشت به هدر رفت اعتبارات رودخانه های رشت

راه سوم: به گزارش پایگاه خبری رشت پرس بخشی از اعتباراتی که به دو دستگاه اجرایی گیلان برای ساماندهی رودخانه ها از اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی دولتی اختصاص یافته بود به دلیل بدهی آنها به شرکت ها بر اساس دستور دستگاه قضایی استان توقیف و برداشت شده است.

براساس مصوبه قرار بود تمام اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی پیرامون ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت هزینه شود و تاکنون از مجموع این مبلغ، ۱۵میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که یک سوم این مبلغ از حساب دو دستگاه آب و فاضلاب شهری و آب منطقه ای توقیف شد، زیرا به جای هزینه کردن برای ساماندهی رودخانه ها، اقدام به پرداخت بدهی خود از مبلغ مذکور کرده بودند»

در همین زمینه امیرحسین علوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت گفت: شورای چهارم رشت از ابتدای آغاز به کار خود نسبت به وضعیت دو رودخانه زرجوب و گوهر رود دغدغه داشته است. مردم شهر رشت پنج سال پیش مطالباتی داشتند که امروز بخشی از آنها نظیر جمع آوری آب های سطحی رفع شده اند اما حل معضل آلودگی رودخانه ها نیز جزو مطالبات اولیه مردم شهر رشت است.

علوی به آزادسازی حریم رودخانه ها اشاره کرد و گفت: با پیگیری های به عمل آمده در سفر هیأت دولت به گیلان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور ساماندهی رودخانه های رشت اختصاص یافت، اما تاکنون از این مبلغ ۱۵ میلیارد تومان جذب شده است اما اعتباراتی که قرار بود برای ساماندهی رودخانه های رشت هزینه شود، اعلام شده که دو سازمان آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری گیلان صرف پرداخت بدهی های خود کرده اند!

به گزارش دیارمیرزا عضو شورای شهر رشت در پایان اظهار کرد: از استاندار گیلان می خواهیم تا این موضوع را پیگیری و دو سازمان مذکور را مواخذه قرار دهد

انحراف بودجه صددرصدی در پروژه پیاده‌راه فرهنگی رشت قابل پذیرش نیست

به گزارش رشت پرس محمدحسین واثق کارگرنیا جمع‌آوری کف‌پوش‌های پیاده‌راه فرهنگی رشت در حالی که هنوز کمتر از ۶ ماه از عمر آن می‌گذرد را دوباره‌کاری و تحمیل هزینه به بیت‌المال دانست.

وی با اشاره به اینکه هزینه میلیاردی پروژه پیاده راه فرهنگی رشت انحراف بسیاری در بودجه ایجاد کرد، افزود: تاکنون بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای پیاده‌راه فرهنگی رشت هزینه شده اما هنوز این پروژه به اتمام نرسیده است.

این مسؤول نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت را ضعیف خواند و گفت: نظارت شهرداری در اجرای پروژه‌های عمرانی شهر رشت ضعیف بوده و موجب تحمیل هزینه‌های مضاعف شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: اخیراً لایحه‌ای از شهرداری رشت به صحن شورا ارسال شده که طی آن شهردار خواستار دریافت بودجه دوباره برای تکمیل پروژه پیاده‌راه فرهنگی شده بود.

وی با بیان اینکه لایحه مذکور با اعتراض برخی از اعضای شورا مواجه شد، تصریح کرد: اعضای شورا اعتقاد دارند انحراف بودجه صددرصدی در پروژه پیاده‌راه فرهنگی رشت قابل پذیرش نیست.

سوءاستفاده ۲ دستگاه دولتی گیلان از بودجه ساماندهی رودخانه‌های رشت

به گزارش فارس واثق‌کارگرنیا درباره اعتبار دولتی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود رشت گفت: جای تأسف است که این اعتبار دولتی به جای هزینه شدن درباره ساماندهی رودخانه‌های رشت حساب خالی چک‌های برگشتی دو دستگاه دولتی مسؤول را پر کرده است.

وی با تصریح بر اینکه آلودگی ناشی از رودخانه‌ها سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، یادآور شد: مردم ساکن حاشیه رودخانه‌ها از بوی متعفن و آلودگی‌های این دو رودخانه در عذاب هستند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: پس از سال‌ها چنین اعتباری برای نجات رودخانه‌های گوهررود و زرجوب اختصاص یافت اما عملاً هیچ اقدام مناسبی برای ساماندهی دو رودخانه انجام نشده است.

وی با بیان اینکه برطرف کردن مشکلات زیست‌محیطی از مطالبات به‌حق شهروندان است، خاطرنشان کرد: رودخانه‌های آلوده زرجوب و گوهررود رشت به خاطر سال‌ها بی‌مبالاتی و عدم مسؤولیت‌پذیری به این فاجعه تبدیل شده و حال وظیفه تمام مسؤولان مربوطه این است که بدون لحظه‌ای درنگ برای رفع این مشکل اقدام کنند.

آبفای شهری و آب منطقه ای گیلان پاسخگوی مردم باشند

فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای شهر رشت نیز که در زمینه شفاف سازی اعتبارات رودخانه های رشت اظهار نظر کرده بود عنوان داشت: رودخانه زردجوب و گوهر رود از آلوده ترین رودخانه های جهان هستند که در دهه های گذشته مورد بی مهری مسئولین قرار گرفتند

شیرزاد با بیان اینکه پروژه زنده کردن این دو روخانه به تنهایی بر عهده شهرداری نیست، افزود: برای ساماندهی این دو رودخانه نیاز مند عزم ملی هستیم که استارت این حرکت در سال ۹۴ با حضور هیات دولت در گیلان زده شد و مبلغ ۵۰میلیارد تومان برای پاک سازی این دو روخانه اختصاص داده شد

وی با اشاره به صحبتهای اخیر معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در مورد توقیف این اعتبار گفت: حرف ایشان به نگرانی ما صحه گذاشته است چراکه همیشه پیگیر این اعتبار بودم و اکنون باید سازمان هایی که از این اعتبار برای رفع مشکلات خود استفاده کرده اند پاسخگوی مردم باشند

شیرزاد با اشاره به اینکه همین رقم اختصاص یافته نیز بسیار اندک است گفت: بنده به عنوان عضو شورای اسلامی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی میخواهم که بیشتر به مقوله محیط زیستی شهرستان رشت بخصوص رودخانه های این شهر بپردازند

عضو شورای شهر رشت در ادامه گفت: این برازنده مردم رشت و گیلان نیست که از اعتباری که به رودخانه ها اختصاص داده شده بود فقط اندکی صرف این پروژه شود

شیرزاد در پایان گفت: در شهر رشت پروژه هایی مثل تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی داریم که نیاز به حمایت ملی دارند

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.