راه سوم: علم‌الهدي امام جمعه مشهد گفت:

🔸 در کشوری که ادعای دموکراسی و مردم سالاری آن گوش بشر را کر می‌کند و در دنیا طنین انداخته، یک عده مردم آگاه که خود را در معرض خطر می‌بینند از زعامت و سرپرستی چنین جانوری اعلام خطر می‌کنند و برای این اعلام خطر در خیابان‌ها ریخته‌اند تا بشریت به فریادشان برسد، آن وقت سگ درنده و گزنده را به جان این آدم‌ها می اندازد که آنان را تکه تکه کند.

🔸متاسفانه در کشور ما کسانی که ادعای سیاست مداری می‌کنند درصدد توسعه تعامل با چنین موجوداتی هستند، این افراد توسعه تعامل با چنین موجوداتی را توصیه و پیگیری می‌کنند.

🔸 اصلا فرق نمی کند چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد، در حاکمیت آمریکا به تعبیر خود غربی‌ها چه خر حاکم باشد -که دموکرات ها را می گوید- و چه فیل حاکم باشد -که جمهوری خواهان می‌گویند- هیچ فرقی نمی‌کند.

🔸 من از دولتمردان خواهش می‌کنم اینقدر نقطه ضعف به دشمن نشان ندهند، اول می‌گفتیم تحریم‌ها، دشمن فهمید نقطه ضعف ما تحریم است روی این مساله تمرکز کرد و تا الان این همه جنایت انجام داده، الان هم می‌گوییم برجام و عمل تعهدات نسبت به آن تا دشمن بفهمد نقطه ضعف ما همین است و از همین جهت روی ما فشار بیاورد.

پای این جریان پیاده روی اربعین ضعفا و فقرا هستند، کسانی که همه چیزشان را فروختند تا به زیارت کربلا بروند، آن وقت یک عده سودجو در آژانس‌های هواپیمایی بلیط یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی را با قیمت ۲٫۵ میلیون تومان می‎فروشند.

🔸چرا باید هر زائر ۲۵ هزار تومان پول بیمه دهد، اگر لازم است دستگاه‌های ما وارد کار شوند و زائران را بیمه کنند یا شرکت‌های بیمه به عشق امام حسین(ع) زائران را بیمه کنند، چرا آدم فقیری که یک تومان، یک تومان جمع می‌کند تا اربعین به کربلا رود باید ۲۵ هزار تومان پول بیمه دهد، آیا اینهایی که برای عیاشی و خوش گذرانی به ترکیه می‌رود هم ۲۵ هزار تومان پول بیمه می‌دهند؟

🔸 بدتر از آن دولت عراق است که از هر زائر ۴۰ دلار بابت ویزا دریافت می‌کند، مردم عراق در خانه‌هایشان را به روی زائران امام حسین(ع) باز کردند آن وقت دولت عراق می‌خواهند کاسبی‌اش را این گونه تامین کند.