پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 31 March , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ - 7 شعبان 1441
شناسه خبر : 6461
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹ | ارسال توسط :

توزیع بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان مطالبات شهرداری در بین دانه درشت ها

به گزارش راه سوم دو پروژه عمرانی باغ سالار مشکات و لاین کندرو خیابان شهید بهشتی با حضور مسئولان شهری رشت به بهره برداری رسید.  شهردار رشت پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح همزمان دو پروژه با عنوان باغ سالار مشکات و لاین کندرو خیابان شهید بهشتی٬ این پروژه ها را در راستای بازآفرینی […]

توزیع بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان مطالبات شهرداری در بین دانه درشت ها

به گزارش راه سوم دو پروژه عمرانی باغ سالار مشکات و لاین کندرو خیابان شهید بهشتی با حضور مسئولان شهری رشت به بهره برداری رسید.

 شهردار رشت پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح همزمان دو پروژه با عنوان باغ سالار مشکات و لاین کندرو خیابان شهید بهشتی٬ این پروژه ها را در راستای بازآفرینی فضاهای تاریخی٬ فرهنگی وگردشگری باهدف حفظ میراث فرهنگی عنوان و اظهار کرد: این پروژه ها علاوه بر باز آفرینی هویت٬ حفظ باغات و حفظ مناطق کمتر برخوردار را در بر دارد.

محمد علی ثابت قدم با تاکید بر افزایش فضاهای گردشگری ،به ارائه برنامه حفظ باغات شهری به شورای شهر اشاره کرد وگفت: مدیران شورا و شهرداری رشت قائل به توسعه و دامنه دار کردن فضای سبز هستند.

وی افزود: نگاه ما در توسعه فضای سبز ٬ بر اساس مشارکتی است که شهروندان به ویژه در پرداخت عوارض انجام می دهند.

ثابت قدم با اشاره به ۳۷۲ مورد وظیفه در خصوص هزینه ها در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد:در این خصوص مشارکت شهروندان نیز باید تقویت شود.

وی با بیان اینکه توزیع عادلانه منابع در شهرداری منطقه چهار رشت با وضعیت ایده آل فاصله دارد ،تصریح کرد: باید توزیع عادلانه ثروت میان این مناطق مد نظر قرار بگیرد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه نمی شود از تمام شهروندان انتظار یک میزان کسب درآمد و پرداخت یکنواخت عوارض داشت، افزود: باید توزیع ثروت را از وظایف خود دانسته تا برای مناطق کمتر برخوردار هزینه شود.

ثابت قدم از شهروندان خواست تا در پرداخت عوارض با مدیران شهری همسو شده تا پروژه های شهری با سرعت بیشتری انجام شود.

 وی به وجود بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان طلب اثبات شده در شهرداری اشاره کرد و گفت: متاسفانه این طلب به جای اینکه در میان قشر کم درآمد توزیع شود در میان دانه درشت ها و سرمایه داران پخش شده است.

شهردار رشت افزود: گاهی این افراد به قدرت هایی متصل هستند که این قدرت ها نیز مانع پرداخت عوارض آنها شده و در نتیجه بدون شک ضرر این مساله عاید مردم می شود .

رشت پیشرو در اجرای طرح های بازآفرینی 

 شهردار منطقه چهار رشت نیز در ادامه این مراسم  شهر رشت راجزء شهرهای پیشرو در باز آفرینی دانست وگفت: با برنامه ریزی های موجود پروژه های باز آفرینی در مناطق مختلف  رشت ادامه می یابد.

علی مقصودی با تاکید بر حفظ ونگهداری فضاهای گردشگری٬  خطاب به مسئولان افزود: باید هزینه کافی در اختیار شهرداری منطقه ۴ قرار گیرد.

وی گفت: تمام هزینه های انجام شده برای عملیات عمرانی این باغ توسط مردم تامین شده و هیچگونه کمک دولتی در این خصوص پرداخت نشده است.

شهردار منطقه چهار رشت خاطرنشان کرد: علاوه بر حفظ و نگهداری این باغ٬ امنیت آن نیز مهمترین دغدغه به ویژه برای ساکنان است و از نیروی انتظامی خواست تا پوشش ویژه امنیتی در این منطقه قرار دهد.

سرانه فضای سبز گیلان استاندارد نیست

رییس شورای شهر رشت نیز در ادامه با بیان اینکه فضای سبز موجب نوعی تعامل اجتماعی میان اقشار مختلف‌ است ،گفت: سرانه فضای سبز  شهر رشت نیز با توجه به اقلیم گیلان هنوز به استانداردهای لازم نرسیده است.

مسعود کاظمی افزود: این کانون ها باید تبدیل به کانون های فرهنگی برای آموزش به جوانان٬ نوجوانان و سالمندان شود.

به گزارش مهر٬ باغ سالار مشکات به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ متر با هزینه ای بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان و عملیات عمرانی کندرو نیز به طول ۵۰۰ متر و با  ۳۰ میلیون تومان هزینه اجرایی شده است.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.