پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 4 June , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 13 شوال 1441
شناسه خبر : 6500
  پرینتخانه » آخرین اخبار, دسته‌بندی نشده تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶ | ارسال توسط :

به ما لبخند تمسخر زدند و گفتند تورم تک‌رقمی؟!/مجلس به مردم پیام داد در کنار دولت است

راه سوم: کسی فکر نکند می‌شود با ملت بزرگ ایران شوخی کرد | مجلس به مردم پیام داد در کنار دولت است به گزارش خبرآنلاین حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم کرج، افزود: بعضی‌ها در واکنش به این هدف ما می‌گفتند آرزو بر جوانان عیب نیست، اما شما ملت باقدرت، شما کارآفرینان، کارگزاران،‌ دانشگاهیان، […]

به ما لبخند تمسخر زدند و گفتند تورم تک‌رقمی؟!/مجلس به مردم پیام داد در کنار دولت است

راه سوم: کسی فکر نکند می‌شود با ملت بزرگ ایران شوخی کرد | مجلس به مردم پیام داد در کنار دولت است

به گزارش خبرآنلاین حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم کرج، افزود: بعضی‌ها در واکنش به این هدف ما می‌گفتند آرزو بر جوانان عیب نیست، اما شما ملت باقدرت، شما کارآفرینان، کارگزاران،‌ دانشگاهیان، صنعتگران و مردم شهرهای مختلف دست به دست هم دادید تا اسب تورم را مهار کردیم.

وی در ادامه افزود: ما توانستیم تورم را یک‌رقمی کنیم و این افتخار ازآن ملت ایران است.

اهم اظهارات رییس دولت یازدهم را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* ما دشمنانی مثل فقر، بیکاری، رکود، خشکسالی، تورم و مشکلات زیست‌محیطی از جمله گردوغبار، آلودگی هوا، آب و زمین و همچنین خصم خارجی را داریم،‌ از همه بدتر گاهی هوای نفس عده‌ای هم با به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر، بداخلاقی و تهمت با جامعه دشمنی می‌کند. با این وجود انسجام و وحدت، استعداد ایرانی، رهبری شجاع و آگاه، اتحاد قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح و تلاش برای ‌آبادانی کشور در کنار ماست و ما به وسیله همین عوامل از دوران استبداد و استعمار، جنگ هشت‌ساله و ۱۲ سال تحریم با قدرت عبور کردیم.

* برخی از مشکلات یک ساله یا دوساله قابل حل و فصل شدن هستند. برخی مشکلات نیز سه یا چهار ساله حل می‌شوند. برخی مشکلات به زمان بیشتری نیاز دارند، ولی ما نباید خسته و ناامید بشویم. بلکه همه باید دست به دست هم بدهیم تا آن مشکلات حل شوند.

*این روزها مساله آلودگی هوا در کلانشهر و حتی کرج دامن ما را گرفته است. هر ساله به خاطر وارونگی هوا مشکلاتی داریم. این مشکلات قابل حل شدن هستند و تنها برای ایران نیست. برای بسیاری از کشورهای پیشرفته این مشکل وجود دارد، ولی همه تلاش می‌کنند تا بر آن فائق شوند. در این سه سال، باید عوامل آلوده‌کننده را مهار کنیم. هر سال جلساتی در دولت به این منظور تشکیل شده است. من دیروز به معاون اول رئیس‌جمهور دستور دادم تا در جلسه امروز هیات دولت اولین دستور کار مسئله آلودگی باشد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

* تولید گاز ما نسبت به سال قبل ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز در روز افزایش یافته و به ۱۴۰ میلیون مترمکعب گاز می‌رسد، ابراز داشت: در نفت و گاز در این سه سال حرکت‌های خوبی داشتیم. پریروز در منطقه غرب کارون چند پروژه نفت را افتتاح کردیم و ظرفیت نفت و گازمان را افزایش دادیم و تولید نفت در آنجا به ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسید. این کار بزرگی است که صنعت نفت انجام داده است.

*سال آینده با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس کیفیت بنزین بیشتر می‌شود و برای اولین باز نیازی برای واردات بنزین نخواهیم داشت و حتی بخشی از بنزین را می‌توانیم صادر کنیم. درباره گازوئیل قبلا واردکننده بودیم ولی امسال صادرکننده هستیم.

* بسیاری از این آلودگی‌ها توسط اتومبیل‌های فرسوده و مخصوصا وسایل حمل و نقل عمومی است که باید خارج شوند. باید اتومبیل نو با تسهیلات در اختیارشان بگذاریم. این تصمیم جدی در دولت بوده و اقدامات خوبی صورت گرفته است.در سال ۹۲ ما ۶۶ هزار و ۱۹۹ خودرو فرسوده را خارج و از بین بردیم و اتومبیل نو دادیم. در سال ۹۳، ۳۶۶ هزار و ۸۰ اتومبیل خارج کردیم. در سال ۹۴، ۲۵۰ هزار و ۳۴۴ خودرو فرسوده خارج شده است. در هفت ماهه نخست امسال، ۱۵۰ هزار و ۳۸۳ خودرو خارج شد که مجموعا ۸۰۹ هزار ۸۰۶ خودرو فرسوده در این دولت خارج شده است که قدمی است که باید با سرعت بیشتری برداشته شود.

*برخی می‌گویند تحولات پسابرجام کدام است که باید بگوییم یکی از اقدام‌های بزرگی که انجام دادیم، فارغ از قرارداد ۵ میلیارد دلاری با شرکت توتال که دو روز گذشته منعقد شد که به‌قول آذری‌زبانان عزیزمان اللهم بیر بیر.

* برخی نسبت به جوانان ما اظهار بدبینی می‌کنند. در روز تاسوعا برخی بسیار غصه خوردند که اگر گل بزنیم، چه می‌شود؟! واقعاً‌ جای تعجب است. این جوان عزیز متدین است و عاشق امام حسین(ع) و اسلام است. دیدید با چه زیبایی در ورزشگاه آزادی هم تشویق کردند، هم به خاندان رسالت احترام کردند، هم دین‌شان را احترام کردند و هم علاقه‌شان را به کشورمان نشان دادند. این‌قدر بدبین نباشید و به جوانان عزیزمان میدان بدهید.

* امروز لایحه‌ای دوفوریتی تقدیم مجلس کردیم تا از مجلس مجوز بگیریم ۱/۵ میلیارد دلار برای اشتغال روستاییان‌مان بودجه بگیریم و ان‌شاءالله نمایندگان مجلس شورای اسلامی که موجب دلگرمی بیشتری برای ما شده‌اند، در این زمینه هم به ما کمک کنند.

* با مجلس قبلی هم کار می‌کردیم، اما مجلس جدید ما را دلگرم‌تر کرده و هنگامی که سه وزیر جدید که عمدتاً مربوط به حوزه جوانان و برای آموزش و نشاط جوانان است، به مجلس معرفی کردیم، نمایندگان علاوه بر رای‌اعتماد به سه وزیر محترم، پیام بزرگی به جامعه ارسال کرد.

* مجلس به مردم پیام داد که این مجلس می‌خواهد برای خدمت به ملت ایران در کنار دولت کار کند و پیام داد که تابع شایعه‌ها و پرونده‌سازی‌های غلط و نابجا نیستم و بر مبنای این‌که هر کسی لیاقت دارد، باید پست‌های کشور را برعهده بگیرد.

* برای ما اصولگرا، اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا یکی هستند و همه برای‌مان ملت بزرگ ایران هستند. همه برادریم و باید دست به دست یکدیگر بدهیم و در سایه رهنمودهای رهبری کشور را بسازیم و در مسیر تعالی این ملت قدم برداریم.

*{ با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا } ما ملتی نیستیم که اگر رییس‌جمهور اینجا و آن‌جا عوض شد، تاثیری بر اراده ملت ما بگذارد.

* دنیا در دست و مبتنی بر اراده یک فرد یا یک حزب نیست. آنقدر مسائل وجود دارد. واقعیت جهان همه چیز را بر افراط‌گرایان جهان تحمیل می‌کند.

*همانطور که رهبری گفتند ما بر عهد و پیمان عمل می‌کنیم اما کسی فکر نکند که می‌شود با ملت بزرگ ایران شوخی کرد. ما دولت شعار نیستیم، دولتی هستیم که همان دستگاهی که ما را تحریم کرد محبور شد تا تحریم‌ها را بشکند. ما به حول و قوه الهی در مسیر آبادانی کشور با امید و نشاط حرکت می‌کنیم.

*من از اینجا به برخی رسانه می‌گویم آب در هاون نکوبید. قادر نیستید مردم را ناامید کنید، قادر نیستید میان دولت و ملت تفرقه بیاندازید، قادر نیستید میان نیروهای سه گانه فاصله بیندازید، قادر نیستید میان سپاه و ارتش و بسیج و دولت فاصله بیندازید، قادر نیستید میان اقوام مختلف فاصله بندازید، قادر نیستید میان مذاهب فاصله بیندازید؛ آنقدر آب در هاون نکوبید….

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.