پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 6488
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸ | ارسال توسط :

عده ای با اغراض سیاسی به مشکلات مردم دامن می زنند

راه سوم: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه که با حضور مهندس نجار  معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران، فرمانداران و مدیران استانی در مرکز مدیریت بحران استانداری برگزار شد یکی از رسالتهای مهم را پیشگیری از وقوع حوادث دانست و افزود : به فرمانداران و […]

عده ای با اغراض سیاسی به مشکلات مردم دامن می زنند

راه سوم: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه که با حضور مهندس نجار  معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران، فرمانداران و مدیران استانی در مرکز مدیریت بحران استانداری برگزار شد یکی از رسالتهای مهم را پیشگیری از وقوع حوادث دانست و افزود : به فرمانداران و بویژه مدیران استانی تأکید می‌کنم پیشگیری و آموزش به مردم و کارکنان را در برنامه‌ی اصلی کاری خود قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد : همانگونه که صدا و سیما در مباحث کلان استانی همراهی لازم را دارند در بحث پیشگیری و آموزش نیز می‌تواند نقش مؤثری ایفا کند.

وی جلوگیری از هرگونه حادثه و بحران رسالت اصلی مدیران ارشد استانی است و افزود : مدیران با حضور موثر و به موقع خود نباید اجازه‌ی ایجاد هر گونه بحران را بدهند.

وی درخصوص مشکلات به وجود آمده در سراوان که ناشی از انباشت چند دهه زباله در آن منطقه بود خاطر نشان کرد : در ۳ سال اخیر اقدامات موثری در این خصوص صورت گرفته و برنامه‌های دیگری نیز برای آینده داریم .

وی تصریح کرد : مشکلات مردم سراوان در زمان‌های مختلف پررنگ می‌شود که در بحث اخیر اگر به صورت عملیاتی ورود نمی‌کردیم می‌توانست ابعاد دیگری به خود بگیرد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : در مواقع بحرانی باید صبر مردم را افزایش داد و آنان را تحت فشارهای سیاسی قرار نداد  اما متأسفانه کسانی که باید دلسوز مردم باشند بعضاً خود بحران ایجاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسائل کارگری که عده‌ای به دنبال دامن زدن به آن  هستند نیز می‌تواند حادثه آفرین باشد افزود : طبق اعلام مرکز آمار روزی در استان گیلان نرخ بیکاری ۱۵٫۶ درصد بوده که الان به ۹٫۶ درصد رسیده است .

وی افزود : البته این آمار به معنی نبود مشکل بیکاری فارغ التحصیلان نیست اما نمی‌توان اقدامات مثبتی که در حال شکل گیری است را نادیده گرفت.

دکتر نجفی با بیان اینکه عده‌ای نمی‌خواهند موفقیت‌ها و دستاوردهای این دولت را ببینند گفت : طی دو ماه آینده ۲ کارخانه بزرگ که حداقل در کشور تک هستند با اشتغال هر کدام ۶۰۰ نفر افتتاح می‌شود که گاهی منتقدان با نگاه سیاسی اعلام می‌کنند که تمام کارخانه‌ها تعطیل است.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تعیین وضعیت نیروهای طرحی دستگاه‌های اجرایی با توجه به قرار گرفتن در آستانه‌ی فصل سرما تأکید و تصریح کرد : در جلسه‌‌ی اخیر با معاونین استاندار بر لزوم احصاء تعداد نیروهای طرحی دستگاه‌های اجرایی موقعیت کاری آنان طی یک هفته‌ی تأکید کردم.

وی با بیان اینکه نباید در قالب این طرح‌ها برخی در بکارگیری بستگان خود اقدام کنند افزود : به دستگاه‌های نظارتی تکلیف کردم تا ضمن برخورد نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

استاندار گیلان  همچنین بر ضرورت پرداخت مبالغ عقب مانده‌ی نیروهای طرحی و نیز کارگران تأکید و تصریح کرد : چه طور می‌شود یک نیرو با حداقل حقوق مبالغ عقب مانده داشته باشد و مدیران آن مجموعه  حقوق و اضافه کار خود را به طور کامل دریافت کرده باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه انتظار ما از سازمان برنامه و بودجه استان این است که شرایط خود در استان و کشور در خصوص  نحوه‌ی توزیع اعتبارات کشوری به ویژه در بخش مواد ۱۰ و ۱۲ اعلام کند  افزود :  سازمان برنامه و بودجه استان باید با بررسی اعتبارات اختصاص یافته در خصوص  جبران خسارتها  مشخص کند چقدر از استان‌های دیگر عقب هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت : سازمان مذکور باید با طرح مشکلات خود از بنده و مجمع نمایندگان استان پیگیری‌های لازم را مطالبه کند.

وی بحران تأمین منابع آب مزارع کشاورزی را یکی از مسائل بحرانی استان عنوان کرد و افزود : در فصولی که برای مزارع کشاورزی نیازمند آب هستیم تنها ۱۵ درصد بارش‌ها که در حدود ۲۰۰ میلی‌متر است برای کشاورزان مفید است.

وی با بیان اینکه نگاه کشور به گیلان نباید به صورت میانگین سالانه باشد افزود : روزی سد منجیل با ذخیره‌ی ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب ذخیره برای ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان پیش‌بینی شده بود که در حال حاضر با افزایش سد زیر کشت به ۲۳۸ هزار هکتار میزان برداشت از سد به ۴۰ درصد رسیده است.

وی به پیشرفت بیش از ۳۰ درصدی ساخت سد شفارود اشاره و خاطر نشان کرد : عمده‌ی این پیشرفت در دولت تدبیر و امید شکل گرفته اما هنوز مشکل محیط زیستی آن حل نشده که در جلسه‌ی اخیر در سازمان برنامه و بودجه تصمیم‌هایی در این خصوص گرفته شده است.

وی به پیشرفت ۴۵ درصدی ساخت سد پلرود بعد از ۱۸ سال اشاره و خاطر نشان کرد : در ۳ سال گذشته توانستیم پیشرفت این سد را از ۱۹ درصد به ۴۵ درصد برسانیم.

وی ساخت سدهای لاستیکی را که با پیگیری‌های مدیران استانی و مجمع نمایندگان در سفر رئیس جمهور به گیلان تصویب شد را بسیار مثبت دانست و افزود : انتظار ما تسریع در اتمام سدهای لاستیکی استان است.

وی با بیان اینکه بارش ۱۱۰ میلی متر باران در ۴۰ دقیقه یک استان را می‌تواند با بحران مواجه کند افزود : اگر با همه‌ی تمهیدات لازم در مهار آب‌های سطحی غفلت کنیم این مسئله می‌تواند برای استان مشکلات فراوانی ایجاد کند.

وی قدردانی از پیگیری‌های صورت گرفته درخصوص ورود هلی کوپتر امدادی به استان گیلان گفت : استقرار دائمی هلی کوپتر در استان جزء مطالبات اصلی ما در این بخش است.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : استانی که بیشترین مرگ و میر و نیز جزء ۵ استان حادثه خیز در کشور است باید امکانات لازم را در اختیار داشته باشد.

دکتر نجفی با قدردانی از اهتمام ویژه‌ی فرمانداران، بخشداران و دهیاران با کمک دستگاه‌های اجرایی در خصوص اعزام زائرین اربعین حسینی خاطر نشان کرد : باتوجه به سهمیه  ۲۰ هزار نفری گیلان تاکنون ۲۳ هزار نفر برای شرکت در این راهپیمایی عظیم ثبت نام کرده‌اند.

وی به پذیرایی از حدود ۶ هزار نفر مهمان خارجی زائر اربعین  بدون وجود اعتبار پیش بینی شده اشاره و خاطر نشان کرد: امیدواریم دعای این عزیزان بدرقه‌ی راه خدمتگزاران به نظام و مردم باشد.

همچنین با حضور اسماعیل نجار  و محمد علی نجفی ناوگان خودرویی جمعیت هلال احمر به تعداد  ده دستگاه خودروی سمند جهت پشتیبانی در عملیات و یکدستگاه خودروی نجات تیپ دو به همراه تجهیزات انفرادی  مورد نیاز  در پایگاه بین شهری تجهیز شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران و استاندار گیلان همچنین از نمایشگاه عکس فعالیتهای ستاد مدیریت بحران بازدید کردند.

 ظهر امروز نیز ساخت نخستین پایگاه هوایی امدادی با اعتباری  بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال در فضایی به مساحت ۱۵ هزارو ۵۰۰ متر مربع  در مرکز آموزشهای تخصصی  هلال احمر واقع در چاف لنگرود آغاز می شود.

همچنین یک بالگرد پیشرفته امداد هوایی به استان گیلان اختصاص یافت .

این بالگرد  ۱۵ نفره با تجهیز به امکانات روز ، دوموتوره بوده و توانایی پرواز در شب و پرواز کور (IFR)، روی آب، حمل مصدوم و بار را دارد در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است .

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.