پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 6564
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۵ | ارسال توسط :

سال گذشته حکم جلب زن دست فروش صادر شده بود/ انکعاس خبر به این شکل برنامه ریزی شده بود

راه سوم: طاهره نوری/ به گزارش خبرنگار راه سوم، ظهر امروز شهردار فومن هوشنگ عباسقلیزاده در نشستی که با خبرنگاران و اصحاب رسانه داشتند توضیحاتی را پیرامون اتفاقاتی که در روزهای قبل بین یکی از پرسنل شهرداری و یک بانوی دستفروش پیش آمده و حواشی بسیاری را حتی در سطح کشور نیز داشت بیان نمودند: […]

سال گذشته حکم جلب زن دست فروش صادر شده بود/ انکعاس خبر به این شکل برنامه ریزی شده بود

راه سوم: طاهره نوری/ به گزارش خبرنگار راه سوم، ظهر امروز شهردار فومن هوشنگ عباسقلیزاده در نشستی که با خبرنگاران و اصحاب رسانه داشتند توضیحاتی را پیرامون اتفاقاتی که در روزهای قبل بین یکی از پرسنل شهرداری و یک بانوی دستفروش پیش آمده و حواشی بسیاری را حتی در سطح کشور نیز داشت بیان نمودند:

عباسقلیزاده ضمن ابراز ناراحتی از اتفاق پیش آمده عنوان کردند: آنچه که در قانون اساسی ما آمده است در ارتباط با پدیده سد معبر بر غیرقانونی بودن آن صحه می گذارد، فرقی هم نمی کند دستفروش باشد یا مغازه دار. وی فضای سد معبر شده را متعلق به مردم شهر دانست  و افزود: در حال حاضر وضع اقتصادی کشور به گونه ای است که نمی توانیم با یک پدیده اجتماعی بازخورد مناسبی داشته باشیم. حتی توان مالی لازم جهت استفاده از نیروی کارآزموده در این ارتباط وجود ندارد و به ناچار از رفتگران روزمزدمان استفاده می کنیم. هر لحظه نیز نیازهای جدیدتری برای شهر ایجاد می شود.

هوشنگ عباسقلی زاده تصریح کرد: میدانم که وضعیت بد اقتصادی عده ای را به امرار معاش از راه دستفروشی واداشته است اما چه اصراری است که حتما در وسط خیابان این کار صورت بگیرد؟ ما برای آنها جایگاه های مخصوصی را تعریف کرده ایم . تا به حال به هزار نفر از کسبه در اینخصوص اخطار داده شده است. وی افزود: بنده هم معتقد به این هستم که نوستاژی ها و سنتهای بومی مان حفظ شود.

به گزارش خبرنگار راه سوم ، شهردار فومن با تاکید براینکه دستفروشان باید قوانین را رعایت کنند اظهار کرد: وضعیت الان مغازه داران فومن با یک سال پیش قابل مقایسه نیست و اینها همه اقداماتی است که در جهت زیباسازی شهر صورت گرفته است، با اینهمه ما همیشه با دو گروه کسبه و دستفروش به مشکل برمی خوریم چرا که همیشه یکی تقاضای جمع آوری دیگری را در ابتدای امر دارد. ما سیاستی را در حال حاضر در دستور کار قرار داده ایم که محلات شهر را تقویت کنیم تا از این طریق به شهروندان خدمات رسانی بیشتری صورت گیرد. بارها برنامه های راهبردی در همین خصوص تشکیل دادیم که توسط عده ای در شورا به استهزاء کشیده شد.

شهردار فومن ضمن تایید گفته خبرنگار راه سوم که عنوان نمود واکنش ابتدایی شما با تاخیر همراه بود و به موقع نبود، اذعان داشت:  قبول دارم که گاهی در اطلاع رسانی به موقع به شهروندان ضعیف عمل نموده ایم اما همه باید بر مدار قانون در حرکت باشیم. تاکید بنده بر این است که عمل کارگر ما اشتباه بوده است و آنطور که باید توجیه نشده بوده که در هیچ صورت حق درگیری فیزیکی و کلامی را ندارد، اما نفس عمل ما درست است.  عباسقلیزاده فضای سد معبر شده را متعلق به مردم شهر خواند و گفت: دستفروشان این فضای عمومی را که متعلق به بیت المال بوده و برای عموم است اشغال کرده اند.

وی ضمن نکوهش این امر، افزود: بنده تعهد دارم تا به این شهر نظم ببخشم اما در این راستا به برخورد قانونی اعتقاد دارم.

شهردار فومن با تاکید دوباره به مقصر بودن کارگر شهرداری برای درگیرشدن با بانوی دست فروش تصریح کردند: متاسفانه آن خانم هم سابقه درگیری هایی همراه با فحاشی و توهین به ماموران شهرداری را دارند که سال گذشته حتی حکم جلب ایشان هم صادر شده بود. وی افزود: من کار کارگر شهرداری را به هیچوجه تایید نمی کنم و برای دلجویی از آن بانو هم اقدام کردیم .

عباسقلیزاده در پاسخ به سوال خبرنگاری که چرا تصویر این اقدام تان را رسانه ای نکردید؟ بیان داشت: قصد ما تنها دلجویی از آن خانم بود و به هیچ عنوان قصد بهره برداری از آن را نداشتیم.

شهردار فومن افزود: در همه جای دنیا دستفروشی صورت می گیرد اما نباید منجر به این گردد که چهره شهر زشت شود.

وی به سوال خبرنگار راه سوم درباره وضعیت کنونی ماموران خاطی اینگونه پاسخ داد: مامور خاطی فعلا در حالت تعلیق از کار قرار دارد.  شهردار فومن به حادثه ای که سال پیش برای مامور شهرداری اتفاق افتاده بود، اشاره کرده و بیان داشتند: کارگر شهرداری ما سال قبل درحین انجام وظیفه با سلاح سردتوسط یکی از همین دستفروشان مضروب شدند اما ما برای حفظ آبروی شهر این اتفاق را رسانه ای نکردیم.

وی انعکاس اتفاق پیش آمده در ابعادی به این گستردگی را کاملا برنامه ریزی شده و از قبل تعیین شده دانستند و افزودند دستانی در پس پرده است که به دنبال بهره برداری سیاسی از این جریان به نفع خویش هستند.

شهردار فومن به تماسهای بیشماری که ظرف این دو روز حتی از رسانه های بیگانه ای چون من وتو داشتند اشاره کرده و تصریح کردند برخورد خوبی که ظرف این دو روز توسط شهروندان فومنی با بنده شده است نشان دهنده این است که مردم هوشیارند و فریب  جوسازی های یک عده خاص در این شهر را نخواهند خورد. گفتنی است بر طبق شنیده های ما در حال حاضر مسئول سدمعبر و کارگر خاطی در بازداشت به سر می برند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.