راه سوم: حجت الاسلام و المسلمین ایران عقیده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن در خصوص اتفاقات چند روز اخیر شهرستان و برخورد فیزیکی یکی از عوامل شهرداری فومن با یک زن دست فروش اظهار کرد: برخورد فیزیکی عوامل سد معبر شهرداری فومن قابل دفاع نیست و دستگاه قضایی با تشکیل پرونده با مسببین این حادثه برخورد قانونی انجام خواهد داد.
ایران عقیده تصریح کرد: عوامل شهرداری فومن کما فی سابق می بایست نسبت به انجام وظایف قانونی خود در خصوص رفع سد معبر اقدامات قانونی انجام و با افراد متخلف برخورد قانونی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه حاشیه سازی، التهاب آفرینی و تشویش اذهان عمومی از سوی هر شخص یا گروهی صورت گیرد به صلاح شهرستان نخواهد بود، اظهار داشت: افراد اعم از مسئولان و اشخاص عادی مواظب اظهار نظرهای خود باشند و از مصاحبه هایی که تشویش اذهان عمومی را فراهم می کند خودداری نمایند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن با بیان اینکه متاسفانه بعضی افراد با بعضی از شبکه های معاند نظام بدون در نظر گرفتن مصالح کشور و نظام مصاحبه انجام دادند، گفت: لازم است همه‌ی اعضای محترم شورا و شهردار برای بر طرف نمودن مشکلات شهر از تمام توان خود استفاده کنند و از مصاحبه هایی که هیچ فایده‌ای برای رفع مشکل شهرستان ندارد خودداری کنند.
ایران عقیده تاکید کرد: با افرادی که با موضع گیری و انتشار تصاویر موجب تشویش اذهان عمومی را فراهم آورند و با التهاب آفرینی در نظم و آرامش شهرستان اخلال ایجاد کنند بر طبق قانون مجازات اسلامی برخورد خواهد شد.
دیار میرزا