راه سوم: پس از ابراز ناراحتی و گلایه از سوی فردین معصومی، سرمربی تیم ملی کشتی ساحلی و بیان این موضوع که از ورزش گیلان خواهد رفت، ابراهیم مهربان از پیشکسوتان کشتی و مربی تیم ملی کشتی دانشجویان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین با ابراز ناراحتی از این موضوع اظهار داشت: فردین معصومی افتخار گیلان نیست بلکه وی افتخار ورزش کشور است و باید قدر افرادی مانند وی را دانست.

وی ادامه داد: امثال فردین معصومی که قهرمان جهان و نائب قهرمان بازی های آسیایی هستند و سابقه ی حضور در المپیک را در کارنامه دارد یک برند ورزشی برای استان گیلان است و شان و جایگاهش باید حتما حفظ شود.

مهربان با بیان این که نباید اجازه دهند صحبتی که فردین معصومی در خصوص رفتن از ورزش گیلان داشته عملی شود ادامه داد: حضور امثال فردین معصومی برای ورزش گیلان نعمت است و ناراحتی و دلواپسی ایشان نیز به دلیل یک موضوع شخصی نبوده است. ایشان از خودگذشتی کرده و تیم کشتی گیلان را در مسابقات قهرمانی کشور مربیگری کرده و با راهنمایی ایشان هم این تیم قهرمان کشور شده است و خواسته ی آقای معصومی این بوده که به این تیم توجه بیشتری صورت میگرفت و نگاهی عدالت محور در رشته های ورزشی باید وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه این خواسته ی فردین معصومی از اداره کل ورزش و جوانان و متولیان ورزش استان بوده است ادامه داد: باید صادقانه گفت که این دلزدگی و دلسردی وجود دارد، یک روز می آیند و می گویند ابراهیم مهربان ۲۰ سال قبل کشتی گرفته و امروز با کشتی هیچ ارتباطی ندارد. یک روز دیگر عزیز دیگری را زیر سوال میبرند و حال امروز نوبت به فردین معصومی رسیده است!

قهرمان اسبق کشتی ایران با بیان اینکه متاسفانه این رفتارها در ورزش گیلان باب شده است ادامه داد: آقایان بجای پرداختن به مسائل اصلی خودشان درواقع بدنبال مسائل فرعی هستند و بجای آنکه بگویند در ورزش گیلان چه کرده اند و به دنبال بستری باشند تا ورزش گیلان از تمام پتانسیل های خود استفاده کنند بدنبال این هستند که بگویند رای اعتماد وزیر را گرفته اند! اگر رای اعتماد گرفته و داده شده بواسطه ی مدیریت و سوابق اجرایی بوده و اینکه بگویند ما رای اعتماد وزیر را گرفته ایم و روی آن مانور بدهند نه از ورزش گیلان دردی را دوا میکند و نه هدف صحیحی می تواند باشد. بنده اعتقاد دارم که مشکل ورزش گیلان نبود صداقت و روراستی است، پیش رو یک حرفی و پشت سر یک حرف دیگری زده می شود و عملکرد چیز دیگریست! تا زمانی که این صداقت وجود نداشته باشد نمی توانیم شاهد اتفاقی مثبت در ورزش گیلان باشیم./خزر