پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 4 June , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 13 شوال 1441
شناسه خبر : 6806
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷ | ارسال توسط :

اگر تک تک نمایندگان پس از شهید افتخاری در کسوت نمایندگی تنها یک کار زیربنایی در این دو شهرستان انجام میدادند امروز با بحران مواجه نمی شدیم

راه سوم: ندایکتاپرست حجت الاسلام «مهدی افتخاری» نماینده مردم فومن و شفت  در سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع)  شهرستان فومن به مناسبت ۲۸ صفر به سخنرانی پرداختند.ایشان در ابتدا ضمن تسلیت ایام شهادت دهه اخر صفربه مسایل گوناگونی اشاره کردند. منتخب مردم شهرستان های فومن وشفت توجه به قانون مجازت اسلامی و قانونی و شرعی خواندن آن […]

اگر تک تک نمایندگان پس از شهید افتخاری در کسوت نمایندگی تنها یک کار زیربنایی در این دو شهرستان انجام میدادند امروز با بحران مواجه نمی شدیم

راه سوم: ندایکتاپرست حجت الاسلام «مهدی افتخاری» نماینده مردم فومن و شفت  در سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع)  شهرستان فومن به مناسبت ۲۸ صفر به سخنرانی پرداختند.ایشان در ابتدا ضمن تسلیت ایام شهادت دهه اخر صفربه مسایل گوناگونی اشاره کردند.

منتخب مردم شهرستان های فومن وشفت توجه به قانون مجازت اسلامی و قانونی و شرعی خواندن آن متذکر شد اگر در نظام اجتماعی مجازات رو یک اصل قرار بدهیم و جواب بدی را با بدی بدهیم انسجام و نظم اجتماعی بهم میخورد و جامعه را به تزلزل می کشاند.نمونه اش پروندهای میلیونی که در دستگاه قضایی به سر میبرد.چون قانون  فقط تعامل متقابل حقوق افراد با یکدیگر است و تنها جامعه را ساکت میکند اما ساکن و آرام نمیکند. عدل و رعایت مساوات یک اصل مهم الهی و اسلامی است  و جامعه به عدل نیاز لزومی دارداما کافی نیست .

در ادامه ایشان عفو و بخشش اسلامی فلسفه بعثت پیامبر اکرم دانستند که خودرا مبعوث شده اخلاق میدانست.اسلام نیز خواهان بخشش و عفو است چرا که عفو و گذشت ضامن بقای اخلاقی یک جامعه است.بسیاری از مشکلات و گرفتاری های جامعه نیز ناشی از همین بداخلاقی هاست.

در همین راستا افتخاری ضمن متذکر شدن به قانونی که اخیرا به صورت یک فوریتی درمورد قصاص پخش کنندگان مواد مخدر تصویب شد اشاره کردند که کسانی که امروز در عرصه توزیع مواد مخدر به کیفر قصاص و اعدام میرسند تنها پخش کنندگان مواد در سطح خرد هستند که از روی فقر و بسیاری از مشکلات اجتماعی دیگر مجبور به این کار میشونداما مجرمان اصلی در داخل و وحتی خارج از کشور به ادامه فعالیت خود میپردازند.و این قانون به تنهایی نمیتواند مشکلات را حل کند.

این نماینده مجلس اتحاد و همبستگی را یک اصل اساسی برای پیشرفت برای آبادانی شهر و کشورمان دانستند و متذکر شدند:.همین اتحاد و همبستگی باعث اقتدار نظام و ترس دشمنان شده است. که به برکت شهدای انقلاب وهمچنین شهدای مدافع حرم میسر گشته است.درست است که برخی اختلافات در حوزه مسایل سیاسی و اجتماعی وجود دارد که این اختلاف سلیقه ها با گفتگو و تعامل قابل رفع است. اما اگر جایی حرف از ارزش های نظام و اسلام و انقلاب باشد همه متحدالشکل هستند که باعث شکست دشمنان میشود.

نماینده مردم فومن شفت تصریح کرد:باید اتحاد و همبستگی را اصل قرار داد چرا که تفرقه عامل مخرب پیشرفت است..ایشان ضمن اشاره به سخنان رهبر انقلاب در مورد مدیریت درست فضای مجازی متذکر شدند:یکی از معضلات اصلی ما همین تفرقه اندازی در فضای مجازی است که عده ایی تفرقه انداز با نشر اخبار و برنامه های خاص باعث تشویش اذهان عمومی میشوند.می توان با محور آموزهای دینی و اسلامی این فضا را مدیریت و به درستی استفاده کرد.

افتخاری در ادامه افزود: در مدت شش ماه حضور در عرصه نمایندگی  شهرستان های فومن شفت اینگونه برداشت کرده ام که اگر توجه به گذشته تاریخی بعد انقلاب و حضور پدر بزرگوارم در عرصه مدیریتی توجه کنید که البته حمل بر خودستایی نباشد،همواره به دنبال کارهای زیربنایی و ساختاری همچنون جاده سراون،بیمارستان و… بوده اند. اگر تک تک نمایندگان پس از ایشان در کسوت نمایندگی تنها یک کار زیربنایی در این دو شهرستان انجام میدادند امروز با بحران مواجه نمی شدیم.چرا که تنها با بارش  برف پاییزی  تمام مسیرهای ارتباطی قطع شده و با کمبود امکانات مواجهه گشته ایم. دریغ از یک لودر برای مقابله با بحران که مجبور شده ایم از نیروهای استانی و بنادر کشتی رانی انزلی کمک بگیریم.

حجت الاسلام «مهدی افتخاری» نماینده مردم فومن و شفت  تفرقه های اساسی که بین این حزب، آن جناح ومسائل و بازی های سیاسی شکل گرفته باعث عقب ماندگی شهرستان خواند و ادعا کرد که نحوی که زیربنای ساختاری هردوشهرستان بیمارگونه است.

در ادامه ایشان تاکید کردند: ما به دنبال رفع مشکلات ساختاری و زیربنایی هستیم. بهتر است ما را در مسیر بازی های حزبی و جناحی نکشید. اگر گروهای سیاسی واجتماعی که بنده منتخبشان بودم و بسیاری از گروهایی دیگر فکر می کنند که خواسته های مردم را کنار خواهم زد و به خواسته های شخصی و گروهی خواهم پرداخت بدانند سخت در اشتباه هستند. به هیچ وجهه ممکن مردم بازیچه نخواهند شد و همه  حقایق را برای مردم هر دو شهرستان بازگو خواهم کرد.

افتخاری افزود:مردم ومسوولین بدانند همه چیز در یک نظام اجتماعی به نماینده مجلس اختصاص ندارد چرا که این تنزیل جایگاه نمایندگی است.تنها توجه به مشکلات سطحی این مسولیت را از جایگاه اصلی دور میکند.یکی از خواسته ومراجعات برای حل مشکلات جزیی این است که مسوولین ما در جایگاه خود قرار ندارند وپایبندی اصولی را اصل قرار نمیدهند.

ایشان متذکر شدند: اگر رئیس اداره ای کار خود را به خوبی انجام دهد دیگر برای مشکلات سطحی و فردی به سراغ قانون گذار مجلس نمیروند. به طور مثال در اداره ثبت مشکلات زیادی برای ارباب رجوع وجود دارد اگر این مشکلات مربوطه به قانون برگردد ما برای حل و رفع قانون بد تلاش خواهیم کرد نه اینکه از ما بخواهند برای هر کار جزئی وارد عمل بشویم.این کار باعث میشود ما از مشکلات اصلی و زیربنایی غافل شویم.

در انتها جا دارد از فرمانداران محترم دو شهرستان و دستگاه های مربوطه ادارات گاز، آب، برق و… کمال تشکر را داشته باشم که شبانه روز تلاش کردند و ما را یاری نمودند وهمچنین بسیاری از دهیاران و شوراهای روستاهای مختلف همکاری لازم را داشتند اما برخی از این افراد شوراها  در خانه ماندند و به فکر مردم روستای خود نبودند. از مردم عزیر خواستارم در دروه های آینده انتخابات شورا دقت لازم را بفرماییند چرا که همین دهیارها و شوراها نمایندگان ما در روستاها هستند و می توانند در حل مشکلات منطقه ای کوشا باشند.

 

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
 1. ميثم :
  ۰۸ آذر ۹۵

  با سلام، ابتدا بايد عرض نمود كه نماينده هاي گذشته فومن هر كدام به نوبه خود كارهاي زيربنايي انجام داده اند بديهي است به نسبت دوره كارها بيشتر بوده
  تعريض جاده فومن به رشت و تاسيس دانشگاه يكي از مهمترين كارها بوده كه در دوره اقاي جماعتي صورت گرفته
  و همينطور نماينده هاي بعدي
  پدر بزرگوار جنابعالي هم در يك سال و نيم فعاليت گويا كارهاي فراواني انجام داده بودند
  براي بنده كه ايشان را نديده بودم سوال است كار زيربنايي انجام شده در زمان ايشان را حداقل نام ميبرديد تا اگاه ميشديم

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.