پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 6847
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸ | ارسال توسط :

جعفرزاده سندانقلاب است/ سه چالش بزرگ در دولت روحانی به حداقل رسید

راه سوم: چندی پیش مهندس جعفرزاده نماینده ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، در جریان اخذ رای اعتماد برای سه وزیر پیشنهادی کابینه ی دولت تدبیر و امید ، در دفاع از وزرای معرفی شده مطالبی عنوان داشت.نطق جعفرزاده در مجلس حواشی در پی داشت که دکتر احمد رمضانپور نرگسی نسبت به آن […]

جعفرزاده سندانقلاب است/ سه چالش بزرگ در دولت روحانی به حداقل رسید

راه سوم: چندی پیش مهندس جعفرزاده نماینده ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، در جریان اخذ رای اعتماد برای سه وزیر پیشنهادی کابینه ی دولت تدبیر و امید ، در دفاع از وزرای معرفی شده مطالبی عنوان داشت.نطق جعفرزاده در مجلس حواشی در پی داشت که دکتر احمد رمضانپور نرگسی نسبت به آن واکنش نشان داده است


به گزارش راه سوم، دکتر احمد رمضانپور نرگسی،فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده ی ادوار مجلس شورای اسلامی ، در ابتدای گفتگوی خود اظهار داشت:مهندس جعفرزاده در جریان اخذ رای اعتماد برای سه وزیر کابینه ی دولت تدبیروامید ، در دفاع از وزرای معرفی شده سخنانی بیان داشت که این حق مسلم یک نماینده است.قانون اساسی این حق را برای نماینده قائل شده است.نماینده می تواند در رابطه با تمامی مسائل مملکت اظهارنظر کند. اشخاصی که خود را تابع قانون و تابع ولایت فقیه می دانند ، آیا واقعا گوش به فرمان ولی فقیه هستند؟آیا واقعا به عنوان یک میثاق ملی پایبند قانون اساسی می باشند؟همان قانونی که خون هزاران شهید به پای آن ریخته شده ، آیا واقعا پایبند به این ارزش ها و خون های ریخته شده هستید؟

نماینده ی ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که نباید با مسائل احساسی برخورد کنیم ، بیان داشت: ما اعتقاد داریم که در چهارچوب قانون اساسی کشور هر نماینده در حوزه ی کاری خود حق اظهار نظر دارد.این چه رفتار بدی است که برخی از عناصر افراطی با غیر اخلاقی ترین گفتمان و با بدترین رفتار ممکن ، به مسائل واکنش نشان می دهند.

رییس سابق شورای اصلاح طلبان گیلان ، مهندس جعفرزاده را سند انقلاب نامید و گفت:جعفرزاده سند انقلاب اسلامی است و سالیان سال است که بر روی ویلچر نشسته ، شما چه حقی دارید که به ایشان که از جانبازان ۷۰ درصد جنگ تحمیلی است و بالغ بر ۲۵ سال است که به عنوان سند انقلاب بر روی ویلچر می نشیند، بدترین تهمت ها را بزنید و اینطور اهانت کنید. این حق شهروندان نیست که کسی با رای مردم به یک جایگاهی دست بیابد ، سپس به جای اینکه مدافع قانون اساسی باشد،قانون را زیر پای خود له کند. این به نفع نظام و انقلاب نیست.این در جهت حمایت از رهبری نیست.این حرکت ها همه علیه نظام است.علیه نگاه و اندیشه ی بزرگ مرد تاریخ معاصر ، مقام معظم رهبری است.

رمضانپور ، این حرکت ها ی افراطی را از دو جهت مورد بررسی قرار داد و عنوان داشت: اول اینکه شاید برخی می خواهند خود شیرینی کنند.که البته شاید امروز بازار خودشیرینی داغ باشد،ولی در بین مردم هیچ جایگاهی ندارد.از طرفی نیز شاید نسبت به قانون اساسی و نسبت به شرح وظایف نمایندگان بی اطلاع هستند.به این ها پیشنهاد می کنم که بروند و قانون اساسی را مطالعه کنند . پس از مطالعه متوجه می شوند که یک نماینده حق اظهار نظر در مورد تمامی مسائل را دارد.خوب شما بیایید بگویید که اینطور نیست . نمی شود که با دشنام ، توهین و افترا و با بدترین رفتارهای غیر اخلاقی با مسائلی که باب میل مان نیست برخورد کنیم.این در شان مسئولین نظام نیست.این در شان دوستانی که این احساس را دارند که مدافع نظام ،انقلاب و رهبری هستند، نیست.من امیدوارم که همه ی ما به خودمان بیاییم و آن چه مهم است این است که در جامعه آرامش،هم زیستی،یکدلی،صفا و صمیمیت داشته باشیم.

وی افزود : ما در سال ۹۶ بحث مهم انتخابات را در پیش داریم. منطقه آلوده است.حال ، مقام معم رهبری تدبیری اندیشیده اند و با آن هوش خدادادی خود کشور را مدیریت می کنند و نظام را به شکلی مدیریت کرده اند که ما در امنیت کامل بسر می بریم.چرا می خواهیم انشقاق ایجاد کنیم؟ مگر ایشان دستور صریح ندادند که آقای احمدی نژاد به عرصه ی انتخابات ورود نکند؟ مگر به احمدی نژاد نگفتند که نیاید؟ مگر علت این نیامدن را نفرمودند؟همه ی این ها به خاطر این بود که جامعه دو قطبی نشود.حال شما می خواهید جامعه را دو قطبی کنید؟راهپیمایی غیر قانونی راه بیندازید؟ پس شورای تامین اینجا چکاره است؟ مقامات سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی اینجا چکاره اند؟به نظر من وقتی که در یک جامعه زندگی می کنیم باید پایبند یک چیزی باشیم.شما نه به صحبت های مقام معظم رهبری گوش می دهید و نه قاتون را قبول دارید. پس چه چیزی را قبول دارید؟ به چه چیزی پایبندید؟

رییس اسبق شورای هماهنگی جبهه ی احزاب اصلاح طلب گیلان در ادامه گفت: من از مردم شریف و فهیم استان گیلان،خاصه از جوانان ، مخصوصا از طیف های سیاسی که امروز به نام راست و چپ یا اصولگرا و اصلاح طلب ، شناخته می شوند.در خواست می کنم که اگر واقعا به نظام ، انقلاب و رهبری اعتقاد دارند ، یک بار هم که شده قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را مطالعه کنند . یک بار هم که شده در رابطه با اوضاع امروز کشور و منطقه مطالعه کنند . سپس کلاه خود را قاضی کنند و ببینند که در شرایط حساس کنونی اگر کشور را دو قطبی کنیم می توانیم به استقلال و امنیت برسیم و همچنین رشد اقتصادی نیز داشته باشیم؟

وی تصریح کرد:اما اگر فکر می کنید که دوقطبی شدن کشور موجب می شود تا تاجرانی پیدا شوند که فقط می خواهند در مملکت آشوب و درگیری باشد تا منافع خودشان تامین شود.از افراطی گری دست بردارید و قبل از اینکه کاری انجام دهید در باره ی آن بیندیشید . این انقلاب ، این نظام الکی بدست نیامده ، برای پیروزی انقلاب ما ۷۰ هزار شهید و ۱۰۰ هزار جانباز تقدیم این انقلاب کردیم.در روزهای اول انقلاب زمانی که هنوز یک هفته از پیروزی انقلاب گذشته بود ، ریختند پادگان مهاباد را خلع سلاح کردند،جنگ داخلی به ما تحمیل کردند،چقدر خون ریخته شد.پس از آن ۸ سال در دوران دفاع مقدس این همه جوانان کارامد ما،بزرگان استان ما شهید شدند.از قبیل:شهید خوش سیرت،شهید املاکی،شهید قلی پور و امثال این بزرگان در کشور مانند:شهیدباکری ها و شهید همت ها ، خون های بهترین عزیزان ما که در این نظام ریخته شد و این نظام تثبیت شد.اکنون نیز در جهت دفاع از حرمین شاهد شهید شدن جوانانمان هستیم . حیف است ما به این سادگی این نظام و انقلابی را که شکل گرفته با احساس بد خودمان مورد تخریب قرار دهیم.

نماینده ی دور پنجم مجلس شورای اسلامی  تشریح کرد:امیدوارم روزی فرا رسد که همگی ، چه اصولگراها و چه اصلاح طلبان و … همه تبدیل به مدافعان جمهوری اسلامی ایران شوند و در جهت تثبیت نظام کوشاتر باشند.و ما مملکتی داشته باشیم که در آن هم توان علمی خود را که به جهانیان ثابت شده بالاتر ببریم و هم توان اقتصادی خود را و همچنین امنیت کشور الگو باشد برای تمام جهان.

دکتر رمضانپور در پایان در رابطه با تغییر و تحولات اخیر کاخ سفید،خاطر نشان ساخت: من هیچ وقت فکر نمی کردم که پول و تفکر پوپولیستی در بین مردم آمریکا جایی داشته باشد ولی مشاهده نمودیم که متاسفانه مثل اینکه این یک معضل جهانی است. در رابطه با نوع برخورد ترامپ با ایران نیز باید عرض کنم که بستگی به نوع برخورد ما دارد.به هر حال یک استراتژی در دو حزب قدرتمند آمریکا هست . حزب دموکرات و حزب جمهوری خواهان. که می گویند دموکرات ها به دنبال جنگ و خشونت نیستند و دولت ها را با تحریم های اقتصادی به زانو در می آورند ولی جمهوری خواهان جنگ طلبند و بیشتر مشکلات را با خشونت و حملات نظامی حل می کنند.ولی من اعتقاد دارم . به قول امام(ره) یک جمله ی خوبی داشتند ، می فرمودند که گاو شاخ دارد و عقل ندارد. دولت مردان ما باید تدبیر کنند این شاخ را از آمریکا نخورند.

سیاست گستر

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.