پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 4 June , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 13 شوال 1441
شناسه خبر : 6924
  پرینتخانه » اخبار سرخط, گیلان تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۱ | ارسال توسط :

اخلاق در کشور از دست رفته است/ باید در مجلسی را گل گرفت که نماینده آن نتواند حرف بزند

اختصاصی راه سوم: طاهره نوری/ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت، عصر امروز پنجشنبه در نشست جوانان حزب اعتدال و توسعه گیلان که با محوریت دولت یازدهم؛ فرصت ها و چالش های پیشرو تشکیل شده بود؛ حضور یافتند. به گزارش راه سوم، در این همایش که در سالن هتل المپیک رشت و با حضور […]

اخلاق در کشور از دست رفته است/ باید در مجلسی را گل گرفت که نماینده آن نتواند حرف بزند

اختصاصی راه سوم: طاهره نوری/ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت، عصر امروز پنجشنبه در نشست جوانان حزب اعتدال و توسعه گیلان که با محوریت دولت یازدهم؛ فرصت ها و چالش های پیشرو تشکیل شده بود؛ حضور یافتند.

به گزارش راه سوم، در این همایش که در سالن هتل المپیک رشت و با حضور چهره های برجسته حزب اعتدال و توسعه شاخه گیلان چون دکتر کیوان محمدی برگزار شد، نماینده مردم رشت اظهار داشت:

آنچه در حال حاضر باید به آن اهتمام ویژه گردد، زوال اخلاق در جامعه کنونی ما است و این چیزی فراتر از خسران مادی است. وی با بیان اینکه بنده قصد واکاوی ۸ سال گذشته را ندارم اما ضرورت روی کار آمدن دولت کنونی و ابعاد آن باید از زوایایی گسترده تر از خسارتهای متحمل شده مادی موردارزیابی قرار گیرد، ادامه داد: اگر به رفتارهای سیاسی و اخلاقی ما طی سالهای اخیر نگریسته شود، از دست رفتن تدریجی اخلاق را خواهیم داد.

جعفرزاده افزود: در این سالها بر طبل افتراق اجتماعی چنان کوبیده شد که دولت حال حاضر با تمام تلاشهایش هنوز نتوانسته این چالشها را آنطور که باید کنترل نماید.

وی با بیان اینکه ما در سال ۹۲ به یک نقطه دیکتاتور مآبانه در کشور رسیده بودیم که جامعه شاهد یک صدایی شدن ارکان اش بود، افزود: نیاز به یک حرکت جدی برای خروج از آن وضعیت در آن برهه زمانی شدیدا احساس می شد.

نماینده مردم رشت، با مذموم شمردن تندروی در جامعه ما، از ادبیاتی که در طی آن سالها وارد سپهر سیاسی کشور شده است انتقاد کرده و بیان داشتند: دولت آقای روحانی با ادبیاتی متفاوتی به این عرصه ورود کرده و در این راه بزرگترین توفیقشان، برجام بوده است.

غلاملی جعفرزاده؛ با بیان اینکه اگر برجام نبود الان حتی قادر به فروختن نفت خودمان هم نبودیم، افزودند: سهم نفت اوپک ایران افزایش یافته است؛ چهار سهم از فروش نفت عربستان کم و به ما اضافه شده است در حالیکه ما درگذشته تمام پایگاه هایمان را در دنیا با رفتارهای سخیف از دست داده بودیم و در حال از دست دادن اعتماد مردم نیز بودیم .

نماینده مردم رشت؛ با اشاره به حوادث تلخی که در سال ۸۸ در کشور اتفاق افتاد، افزودند: این اتفاق تلخ تا کی باید ادامه یابد؟ آیا زمان آن نرسیده که کشور به سمت وفاق و وحدت ملی کشیده شود؟ در حالی که در حال حاضر باید از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی در زیر چتر رهبری برای بهبود اوضاع بهره برده شود.

جعفرزاده با بیان اینکه روزی که نماینده کشور نتواند در مجلس آن صحبت کند؛ باید در آن را گل گرفت، ادامه داد: ما سوگند یاد کرده ایم تا مدافع حقوق شما و قانون اساسی باشیم و در این راه اگر سکوت کنیم، خیانت کرده ایم.
وی تصریح نمود: توصیه ام به شما این است که به هیچ عنوان در این مقطع زمانی وارد فضاهای تند نشوید و تا جایی که می توانید آرامش خودتان را حفظ کنید؛ چرا که مخالفین دولت در شرایط کنونی به دنبال ایجاد تشنج و تند کردن فضا هستند. روش ما، مشی ء اعتدال است و همین ما را برنده دو انتخابات ۹۲ و ۹۴ ساخت.

وی دولت روحانی را دولتی مظلوم دانستند که کشور را در بدترین بازده زمانی علیرغم خسارت های عظیمی که به آن وارد شده بود، تحویل گرفته و به جایگاهی که در حال حاضر در دنیا داریم، رسانده است و اظهار داشتند: اعتقاد من بر این است که این دولت با تمام فراز و نشیب های پیشرو در سال ۹۶ رای خواهد آورد.

وی در پایان؛ وجود دکتر نوبخت در کابینه دولت را فرصتی استثنائی برای مردم گیلان دانسته و ابراز امیدواری کردند که حداقل یک کرسی دیگر به این جایگاه کنونی ما در دولت افزوده شود.

لازم به ذکر است که در ابتدای این نشست؛ فریبرز سعیدی کیا (رییس سازمان جوانان و دانشجویان حزب و رییس ستاد جوانان انتخاباتی دکتر روحانی درگیلان ) ضمن تاکید بر وفاق و همگرائی مجلس کنونی با دولت، اظهار داشتند خوشحالیم که دیگر از سنگ پرانی های و چوب لای چرخ گذاشتن های مجلس قبل خبری نیست و معتقدیم برگزاری چنین نشست های هم اندیشی می تواند به وفاق و همگرائی هرچه بیشتر همفکران ما در جهت هرچه بهتر شدن اوضاع بیانجامد. وی افزود : بر همین اساس برنامه هایی تدوین شده است که یکی از آنها،برگزاری نشست های تخصصی در سطح استان است.

در ادامه، عبدالغفار شجاع ( عضو حزب  اعتدال و توسعه) با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۶۰ حزب بدون هیچ‌مشکلی در کشور فعالیت می کنند گفت: با توجه به اینکه طرف مقابل هنوز گزینه خودش را مطرح نکرده است نباید اجازه داد تا حتی یکی از گروههای متمایل به دولت از حضور در انتخابات دلسرد شود

همچنین دکتر فیروز فاضلی (مدیر اداره کل اداره فرهنگ‌ و اسلامی گیلان) با بیان اینکه هیچگاه حزب اعتدال و توسعه٬ ادعای برنده شدن در انتخابات را نداشته و ندارد؛ از تجدید ساختار حزب اعتدال و توسعه تا پایان اذرماه امسال خبر داد که شامل ۱۷ کانون و ۵ سازمان خواهد بود.

40

16-1

17-1

30

42

35

2-2

22

36

63

29

pic-1

pic-3

pic-9

pic-25

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.