پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 6 June , 2020
امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹ - 15 شوال 1441
شناسه خبر : 7107
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹ | ارسال توسط :

برگی دیگر از کتاب محرومیت در گیلان ورق خورد + عکس

راه سوم: اولین بازدید سرزده دبستان مولوی کوریه آلیان روز گذشته توسط عباس رجب پور رئیس اداره آموزش پرورش فومن جهت بررسی مشکلات این مدرسه صورت پذیرفت. عکس و قلم نمی تواند اوج محرومیت را تفسیر کند باید از نزدیک دید تا باور کرد،سردی مدرسه گرمتر از نگاه سرد مسئولین بود. دبستان مولوی کوریه آلیان […]

برگی دیگر از کتاب محرومیت در گیلان ورق خورد + عکس

راه سوم: اولین بازدید سرزده دبستان مولوی کوریه آلیان روز گذشته توسط عباس رجب پور رئیس اداره آموزش پرورش فومن جهت بررسی مشکلات این مدرسه صورت پذیرفت. عکس و قلم نمی تواند اوج محرومیت را تفسیر کند باید از نزدیک دید تا باور کرد،سردی مدرسه گرمتر از نگاه سرد مسئولین بود.

دبستان مولوی کوریه آلیان که بافاصله ۲۵ کیلومتری از شهرستان فومن در دل کوهها واقع شده است و ۶ دانش آموزش محروم از نگاه و بی مهری مسئولین هستند که از تاسیس در سال  ۷۵ تا کنون هیچ رییس آموزش و پرورشی از این مدرسه بازدید نکرده است از اوج محرومیتش،از تخته سیاهی که به مرور زمان سفید شده است ، نیمکت های که دگر جای میخی برای تعمیرات بعدی را نداشت، از دیوارهای بی رنگ و روی کلاس، از کف کلاسی که سیمان کاری شده است، در ورودی کلاسی که فرسوده شده بود، دانش اموزانی که محروم از لوازم تحریر مناسب هستند ،مدادهایی که کوچک تر از کف دستهاشان بود ،پسر بچه ای که کیف نداشت!
این دانش آموزان با کدامین مداد رنگی مهر را برای آیندگان نقاشی کنند  وقتی که کمال بی مهری نسبت به آنها شده است؟

پس از بررسی مشکلات و محرومیت غیر قابل وصف دانش آموزان این مدرسه عباس رجب پور رییس اداره آموزش و پرورش قول رسیدگی به تمام مشکلات و محرومیت ها را به دانش آموزان داد و ساعتی درگفتگو با ۶ دانش آموز این دبستان پرداخت و در انتها به هرکدامشان یک پتو مسافرتی اهدا کرد تا شاید لبخند کوچکی از لبان خشک این کودکان معصوم به سوغات ببرد.

جمالی مدیر مدرسه ابتدائی مولوی کوریه آلیان گفت: این مدرسه در سال  ۷۵ با بودجه ۴۰۰ هزارتومان و کمک های مردمی بنا شده است که تا کنون هیچ کدام از رووسای ادارات آموزش پرورش فومن از این مدرسه بازدید نکرده اند.

وی در  ادامه تاکید کرد: در طی روز فقط ۲ ساعت ما شاهد نور آفتاب هستیم و  با این خصوصیات منطقه ای  تا کنون هیچ مسئولی از مرکز بهداشت برای رفع کمبود ویتامین D و  آهن به این مدرسه و اهالی توجه نکرده است.

عباس رجب پور رئیس اداره آموزش و پرورش فومن نیز پس از بازدید از این مدرسه اظهار کرد: این مدرسه نیاز به سفید کاری و موزائیک کاری و امکانات دیگر دارد و بنده دست نیاز به سوی خیرین دراز می کنم تا بتوانیم چهره محرومیت را از ظاهر این مدرسه و دانش اموزانش پاک کنیم.

به گزارش بهجت نیوزدر ادامه بازدید از مدارس آلیان رجب پور به دبستان شهید هوشنگ فکری جیرده آلیان سرزد که در سال گذشته با اعتبار ۹۵ میلیون تومان نوسازی شده بود و در انتها به صورت سرزده به دبستان شهید اندرز مسجد پیش آلیان رفت و از مشکلات مدرسه جویا شد./زهرا خوشگفتار

photo_2016-12-07_16-25-16-1024x768

photo_2016-12-07_16-25-42-1024x768

photo_2016-12-07_16-25-10-1024x768

photo_2016-12-07_16-25-13-1024x768

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.