پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 8 December , 2019
امروز : یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸ - 11 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 7398
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹ | ارسال توسط :

مدیر هر دوره سیاسی مختص همان دوره سیاسی است/ اجازه نمی دهیم یک منتقد به لکنت بیافتد

راه سوم: در بعد ظهر شنبه ۲۰/۹/۹۵ جلسه آموزشی توجیهی معاونین سیاسی، اجتماعی و برنامه ریزی -عمرانی و کلیه بخشداران شهرستان های (رشت ، رودبار، استانه اشرفیه و سیاهکل) با حضور جناب اقای پوراوزان  مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری گیلان در محل فرمانداری سیاهکل برگزار شد. در ابتدای این جلسه جناب اقای اسلامی ،فرماندارسیاهکل ضمن […]

مدیر هر دوره سیاسی مختص همان دوره سیاسی است/ اجازه نمی دهیم یک منتقد به لکنت بیافتد

راه سوم: در بعد ظهر شنبه ۲۰/۹/۹۵ جلسه آموزشی توجیهی معاونین سیاسی، اجتماعی و برنامه ریزی -عمرانی و کلیه بخشداران شهرستان های (رشت ، رودبار، استانه اشرفیه و سیاهکل) با حضور جناب اقای پوراوزان  مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری گیلان در محل فرمانداری سیاهکل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جناب اقای اسلامی ،فرماندارسیاهکل ضمن خیر مقدم به جناب اقای پور اوزان وهیئت سیاسی استانداری وهمه مدعوین چهار شهرستان اعلام نمود که ما امادگی میزبانی ان راداریم که حتی این جلسات رابه هر تعدادکه به صلاح باشد در سیاهکل برگزار کنیم.

در ادامه مدیر کل سیاسی استان گیلان در این جلسه با اشاره به اینکه مدیریت سیاسی کشور به مجموعه ما واگذار شده گفت صریح وشفاف بگویم ،هیچ دولتی نیست که بر سر کار بیاید اما مدیرانشان ر اهمراه با برنامه های دولت مطبوع خود نبیند و این مدیران نیز اعم هستند،  که چه مدیران فرهنگی ،فنی وعمرانی مثلا (بنیاد مسکن ،برق ،بیمارستان ،دانشگاه تامدیران سیاسی وغیره وذالک. مدیران در هر دولتی باید با سیاست های کلی دولت هماهنگ باشند .

پور اوزان گفت در ایام گذر از روز دانشجو به سر می بریم، یک افتی، که همه ی کارهای سیاسی در دنیا داشت که ان را رفع کردند و ما هنوز داریم، دولت سازی سیاسی است (احزاب دولت ساخته) .در صورتی که فعالیت های سیاسی حتی در دانشگاه نیز در حیطه وظایف یک رئیس دانشگاه هم نیست ،رئیس دانشگاه فقط در مورد فعالیت های سیاسی می تواند بگوید تایید شود یا نشود.براساس ایین نامه ها درمورد گردهمایی ها و فعالیت های سیاسی و اجتماعی اجتماعات ،هیچ اداره ای نمی تواند دخل وتصرف داشته باشد .بلکه فقط این گروههای مردم نهاد(NOG) و تشکل ها هستند که می توانند در فعالیتهای سیاسی ورود داشته باشند و براساس ائین نامه  دانشگاهی باید شکل بگیرند-در حالیکه ما ۹۴ واحد دانشگاهی در استان گیلان داریم که فقط دو تشکل سیاسی در انها شکل گرفته است .ما ملزم به ترویج فرهنگ سیاسی در جامعه هستیم تا زمانی که فرهنگ سیاسی نباشد فرهنگ امنیتی جایگزین می شود

وی در ادامه گفت ما در این دولت اعتقادی به بستن فضای مجازی نداریم،اما در صدد اصلاح فضای مجازی هستیم و راهکار اصلاح ان را میدانیم. در این دولت مابجز موازین و قوانین عمل نمی کنیم . در کار سیاسی جز به کمک به توسعه و فرهنگ سیاسی عمل نمی کنیم. ورود امنیت به کار سیاسی یعنی نابودی فرهنگ سیاسی-قرار نیست کسی به دولت انتقاد کند ،ما جلوگیری کنیم ،دولت باید نقد شود و حتی اجازه نمی دهیم یک منتقد به لکنت بیافتد .ما در این دولت به هر مخالفی اجازه صحبت می دهیم .وقتی که به عنوان نماینده دولت پشت صندلی نشسته ایم ،نماینده همه احاد مردم اعم از اصول گرا،اصلاح طلب ،اعتدال گرا وحتی مخالفین دولت و… نیز هستیم و این حق را برایشان قائل هستیم که اظهار نظر و نقد کنند.

مدیر کل سیاسی و انتخاباتی استان گفت،افتخار ماست که ولایت فقیه به عنوان یک تز حکومتی ثمره ی خون شهیدان و امام راحل است و برای آن استدلال و منطق داریم -انها که ادعا دارند در مملکت دین داری ،نمی توان مدیریت سیاسی کرد،این سکو لارها برای خودشان می گویند. مگر در زیارت ائمه (ع) نمی خوانیم (السلام علیکم یا ساست العباد-درود خدا بر شما سیاستمدارترین بندگان) به قول شهید مطهری ما در برابر انتقادات اسلام منطق داریم و با استدلال و عقلانیت پاسخ منتقدین را می دهیم .

پوراوزان گفت ، مدیر هر دوره سیاسی مختص همان دوره سیاسی است همین که استاندار می گوید،هر کسی که نمی تواند خود را با برنامه های دولت تدبیر وامید ًوقف دهد،خود برود .این به ان معنی است که همه مسولین دولت باید خودشان را ملزم به حفظ مشی سیاسی و برنامه های این دولت ببینند و در عین حال نیز هیچ اعتقادی به جابجایی اتوبوسی مدیران به مانند دولت های پیشین نهم ودهم نداریم-دولت خود را ملزم می داند که برنامه های رشد عملیاتی عمرانی و…را سریع بدهد.غالبا کارشناسان اقتصادی بر این باورند که در دولت های قبل ،ازبس عقب ماندگی اقتصادی بر جا مانده است که تا به رشد بالای ۵درصدی نرسیم ، بهبود اقتصادی در جامعه مشهود و ملموس نخواهد شد .اما در عین حال نیز این همه پیشرفت اقتصادی ،کنترل تورم و کاهش آن، خروج از رکود و اصلاح ان، جلو گیری از ورشکستگی اکثر کارخانه ها و…را نادیده نمی توان گرفت و این ها همه دستاورد های بزرگ دولت تدبیر و امید است.

مدیر کل سیاسی استان گفت، ما ملزم هستیم که هزینه های سیاسی را از مردم، کارکنان دولت و…کم کنیم و قائل به هیچ منعی برای فعالیت های سیاسی نیستیم . استاندار ما و حتی برخی از وزیران در این دولت عضو حزب هستند ، ما بر این باوریم که تمام مدیران اجرایی و سیاسی ما فقط در زمان ساعات اداری و با امکانات اداری نمی توانند کار سیاسی کنند و در ساعات غیر اداری بلکه باید وارد کار های سیاسی شوند . در این دولت یک کارمند سیاسی حتی مخالف دولت هم باشد ولی بتواند کار سیاسی کند، ارجهیت دارد به یک کارمند غیر سیاسی. هر کس که می گوید فعالیت سیاسی نکنید قطعا از علم سیاست چیز زیادی نمی داند،یا به زبان واضح بگویم اصلا از دینداری هم کم می داند .مگر می شود (دین از سیاست جدا باشد ویابالعکس).

|
کلید واژه ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.