پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 13 December , 2019
امروز : جمعه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۸ - 16 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 7412
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹ | ارسال توسط :

محمود صادقی: حقوق نمایندگان بدون رانت، ۱۷ تا ۲۱ میلیون تومان/ علی مطهری: حقوق نمایندگان ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان است

محمود صادقی باز هم صحن مجلس را شلوغ کرد/تذکرات پی‌درپی علیه نماینده تهران/ماجرا با احسنت گفتن ختم شد راه سوم: نماینده اصلاح طلب مجلس بعد از آنکه صحبت‌هایش در مورد میزان حقوق دریافتی نمایندگان با انتقاد تند همکارانش مواجه شد، گفت: حقوق نمایندگان بین ۴ تا ۵ و نیم میلیون تومان است و دریافتی‌های دیگری […]

محمود صادقی: حقوق نمایندگان بدون رانت، ۱۷ تا ۲۱ میلیون تومان/ علی مطهری: حقوق نمایندگان ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان است

محمود صادقی باز هم صحن مجلس را شلوغ کرد/تذکرات پی‌درپی علیه نماینده تهران/ماجرا با احسنت گفتن ختم شد

راه سوم: نماینده اصلاح طلب مجلس بعد از آنکه صحبت‌هایش در مورد میزان حقوق دریافتی نمایندگان با انتقاد تند همکارانش مواجه شد، گفت: حقوق نمایندگان بین ۴ تا ۵ و نیم میلیون تومان است و دریافتی‌های دیگری هم برای مخارجی است که نماینده‌ها به طور طبیعی دارند.

به گزارش خبرآنلاين، محمود صادقي عضو فراكسيون اميد پس از آنكه در جلسه علني سه شنبه-۲۳ آذر- با انتقاد متعدد نمايندگان مجلس به دليل اظهاراتش در مورد حقوق نمايندگان مواجه شد، در تذكري به اين انتقادها پاسخ داد.

محسن كوهكن اولين نماينده اي بود كه تذكر خودش را با انتقاد از گفته‌هاي محمود صادقي  همراه كرد. او در تذكري با تكيه به ماده ۷۹ آيين نامه داخلي، به انتقاد از سخنان شب گذشته محمود صادقي كه گفته بود حقوق نمايندگان مجلس بدون رانت ۱۷ تا ۲۱ ميليون است، پرداخت و گفت: شما در مجلس از دوره اول براي نمايندگان يك ميزاني حقوق و هزينه هاي نمايندگي داشتيد.‌ مردم بدانند كه مجلس مثل دولت يا قوه قضائيه در استان ها و شهرستان ها دفتر ندارد و كاركناني استخدام نكرده است.

سالك نيز در پايان جلسه علني مجلس در اين رابطه گفت كه «نكته اولم به همكارمان در مجلس آقاي صادقي است، مصاحبه اي كه ايشان در مورد حقوق نمايندگان كردند بايد حتما اصلاح شود. چون براي مجلس و نمايندگان حاشيه زيادي ايجاد مي‌كند و اين خلاف است.»

محمد حسين قرباني نماينده مردم آستانه اشرفيه ديگر نماينده اي بود كه تذكر خودش را به انتقاد از محمود صادقي اختصاص داد: «من مي‌خواهم تذكري به آقاي صادقي بدهم، شأنيت مجلس را بايد خودمان حفظ كنيم. حرمت امامزاده را بايد متولي نگاه دارد.»

اما محمود صادقي هم در برابر اين حجم تذكرها سكوت نكرد و در آخرين دقايق جلسه علني امروز از هيئت رئيسه خواست تا براساس آيين نامه مجلس، با توجه به اينكه نامي از او برده شده است،‌ به اين انتقادها پاسخ دهد.

اين نماينده اصلاح طلب مجلس در اين رابطه گفت: در مورد اظهاراتي كه ديروز داشتم، گويا رسانه ها درست مطلب را منعكس نكردند. در پرسش و پاسخ دانشجوي در دانشگاه علوم پزشكي مشهد از من سئوال كردند كه حقوق نمايندگان چقدر است، با توجه اينكه من قبلا صحبتي در مورد ديگر قوا داشتم انتظار داشتند كه پاسخ شفافي به اين موضوع بدهم.

صادقي با اشاره به مطالبي كه در آن جلسه دانشجوي بيان كرده بود، تصريح كرد: من اينگونه توضيح دادم كه نمايندگان بابت حقوق مبلغي را دريافت مي‌كنند كه بين ۴ تا ۵ و نيم ميليون تومان است و دريافتي هاي ديگري دارند كه براي مخارجي است كه نماينده ها به طور طبيعي دارند.

اين نماينده مجلس دهم، ادامه داد: من گفتم كه بعضي از نماينده هادر حوزه انتخابيه شان چون چند شهرستان است ، مجبورند دفتر داشته باشند.من رديف ها را باز نكردم اما الان ميتوانم باز كنم. يكي از رديف ها خود حقوق بين ۵ تا ۶ ميليون تومان است ،‌هزينه هاي رفت و آمد،‌ هزينه مسكن هم هست. كه مجموعا توضيح من اين بود كه اين پرداختي كه صورت مي‌گيرد بخش كمي از آن براي حقوق بود و باقيش براي دفاتر است.

اين توضيحات صادقي با احسنت نمايندگان همراه شد.

واکنش علی مطهری به سخنان محمود صادقی:

حقوق نمایندگان ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان است نه ۱۷میلیون

سخنان نماینده تهران درباره میزان حقوق نمایندگان با واکنش‌هایی در صحن مجلس روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاين، محسن كوهكن در تذكري با تكيه به ماده ۷۹ آيين نامه داخلي، به انتقاد از سخنان شب گذشته محمود صادقي كه گفته بود حقوق نمايندگان مجلس بدون رانت ۱۷ تا ۲۱ ميليون است، پرداخت و گفت: شما در مجلس از دوره اول براي نمايندگان يك ميزاني حقوق و هزينه هاي نمايندگي داشتيد.‌ مردم بدانند كه مجلس مثل دولت يا قوه قضائيه در استان ها و شهرستان ها دفتر ندارد و كاركناني استخدام نكرده است.

اين نماينده مجلس دهم با بيان اين نكته كه « از طرفي هم فردي كه نماينده مي‌شود ناگزير از اين هزينه هاي دفتر و سفر است.»، ادامه داد: در دوره هفتم هيئت رئيسه تصميم گرفت كه يكبار براي هميشه هزينه كند و اين جور نشود كه هر چند صباح يكبار نماينده‌اي هزينه هاي نمايندگي را به عنوان حقوق مطرح كند. ما بررسي كرديم كه اگر اين كار انجام دهيم چند صد ساختمان بايد ساخته شود و چندين هزار نفر بايد به كار گرفته شوند.

وي افزود: بررسي كارشناسي كرديم كه در اين صورت يك هزينه اي بيش از ۲۰ برابر اعتبار مجلس را بايد به بيت المال تحميل كنيم. آن برادر كه اين مسائل را مطرح مي‌كند، بداند كه وقتي ما حقوق يك مدير كل را محاسبه مي‌كنيم ،‌هزينه دفتر،‌سفرش و … را به پاي حقوقش نمي‌گذاريم.

كوهكن معتقد است:«اگر خبطي صورت گرفته است و هزينه نمايندگي در جايي به عنوان حقوق مطرح شده، اشتباه است. اين نكات را براي اين گفتم كه مجلس مورد هجمه قرار نگيرد. متاسفانه در هر دوره همكاري مي آيد سخنراني و مصاحبه اي در اين مورد ميكند و تا مدت‌ها بايد مجلس و ديگر همكاران به انفعال بيفتند.»

پس از تذكر كوهكن، علي مطهري كه رياست مجلس را برعهده داشت، خطاب به اين نماينده مجلس، گفت: اگر چه تذكر شما وارد بود،‌اما ماده ۷۹ مربوط به جلسه رسمي مجلس است و ما با مسامحه مي‌توانيم تذكر را مستند به اين ماده كنيم. تذكر خوبي داديد، مردم عزيز ما بدانند و بلكه ميدانند كه اين پولي كه بابت هزينه دفاتر نمايندگان داده مي‌شود صرف خدمت به مردم مي‌شود و در اختيار نماينده نيست. حقوق نمايندگان معمولي است.

در اين هنگام برخي از نمايندگان از مطهري خواستند كه حداكثر حقوقشان را از پش تريبون اعلام كند و مطهري هم در پاسخ مثبت به اين درخواست، ادامه داد:حداكثر حقوق نمايندگان ۵ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان است. البته همكار محترمي هم كه اين را گفتند ظاهرا در پاسخ به سئوالي اين را مطرح كردند و مقصود ايشان هم اين نبود كه حقوق نماينده ها بالا است و گفته اند كه حقوق معمولي ميگيرند و هزينه دفتر هم جمعش اينقدر ميشود. خيلي از نمايندگان شهرستان‌ها از جيب خود پولي را مصرف مي‌كنند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.