پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 8 December , 2019
امروز : یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸ - 11 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 7509
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲ | ارسال توسط :

وقتی ترفیع و تنزل مشخص نیست!

راه سوم: دیالوگی در فیلم یک بوس کوچولو بهمن فرمان آرا است که سعدی(با بازی رضا کیانیان) به یک افسر پلیس در منطقه ناشناخته می گوید این درجه شما ترفیع است یا تنزل؟ داستان تغییر فرمانداران ما در استان گیلان هم یادآور همان دیالوگ است که برای ما جای سوال بزرگی ایجاد می کند که […]

وقتی ترفیع و تنزل مشخص نیست!

راه سوم: دیالوگی در فیلم یک بوس کوچولو بهمن فرمان آرا است که سعدی(با بازی رضا کیانیان) به یک افسر پلیس در منطقه ناشناخته می گوید این درجه شما ترفیع است یا تنزل؟
داستان تغییر فرمانداران ما در استان گیلان هم یادآور همان دیالوگ است که برای ما جای سوال بزرگی ایجاد می کند که این ها ترفیع رتبه است و یا تنزل مقام ! این ها مسائلی است که کمتر کسی می تواند تفسیری درست بر آن بگذارد و یا کسی را اقناع کند که این سبک و سیاق تغییر فرمانداران و تعویض و یا انتقال قرضی! به این شهر و آن شهر بر چه مبنایی است. گویی مربی سرگردانی در آستانه شکست ایستاده است و نمی داند از یاران خود چگونه استفاده نماید و مدام آن ها را در پست های مختلف دچار تغییر و تحول می دهد تا شاید به نتیجه ای دست بیاید. اینجا نیز مشخص نیست فرمانداران ما اگر عملکرد مناسبی ندارند چرا به شهر دیگری می روند و اگر مفیذ و موثر هستند بازهم دچار تغییر و تحول می شوند؟
هرچه است خبر انتصاب فرماندار جدید رشت نیز سرانجام رسمی شد و فرماندار یک شهرستان مرزی به شهرستان مرکز استان منتقل شد و این بدان معنا است که دیگر جایی برای عیسی مهدوی در رشت نخواهد بود. فرمانداری که شاید خوش سخن نمیگفت ولی خوب می شنید! مصلحت گرا بود اما در مقابل انتقادات آن قدر صبور بود که همیشه آماده پاسخگویی بود. مهربان و دوست داشتنی و مصلحت گرا و محافظه کار این ها القابی است که مهدوی را با آن تعریف می کردند . واقعیت این است که در ایران معمولا چین مدیرانی نمی توانند چندان نقش بالادستی را ایفاء کنند ، از همین جهت است که مدیری چون مهدوی حتی اگر مدیر بهتری نسبت به سه فرماندار قبلی رشت(عظمتی، پوراوزان و زالفی) باشد اما قابلیت تاثیرگذاری کمتری نسبت به آن ها دارد. هرچند به فراخور منش و نقش نقد کم خطرتری را تحمل می کند. این امری است که در نمونه کشوری آن در شخصیت هایی چون مرحوم حبیبی مشاهده می کردیم و شاید امروز که با دو دیدگاه اغالب افراطی و تفریطی روبه رو هستیم آرزو داشتیم چنین منشی غالب باشد، اما مشخص است که چنین مساله ای در حال حاضر امکان پذیر نیست. همانطور که در ابتدا گفته شد ما یا با ابهامات زندگی می کنیم یا همانطور که در انتها گفته شد با افراطها و تفریطها!

گیل خبر ـ سامان بدر

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.