پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 13 December , 2019
امروز : جمعه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۸ - 16 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 7892
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰ | ارسال توسط :

آينده بریتانیا پس از ملکه الیزابت دوم

راه سوم: پادشاهی بريتانيا از ششم فوریه ۱۹۵۲ تا به امروز خانم الیزابتی را در کاخ باکینگهام میزبانی می کند که ملکه ی کشورهای مشترک المنافع و ۱۲ کشور دیگر است و اگر چه اختیارات چندانی بر اساس قانون ندارد اما به دلیل شخصیت کاریزماتیکی که دارد، در بیشتر تحولات نقش آفريني مستقیمی می کند […]

آينده بریتانیا پس از ملکه الیزابت دوم

راه سوم: پادشاهی بريتانيا از ششم فوریه ۱۹۵۲ تا به امروز خانم الیزابتی را در کاخ باکینگهام میزبانی می کند که ملکه ی کشورهای مشترک المنافع و ۱۲ کشور دیگر است و اگر چه اختیارات چندانی بر اساس قانون ندارد اما به دلیل شخصیت کاریزماتیکی که دارد، در بیشتر تحولات نقش آفريني مستقیمی می کند و مهم تر از همه کارها، شکلی از تنفيذ حكم نخست وزیری نيز به دست ملکه انجام می گردد.

الیزابت دوم به دستور پدر،دوک يورك در آن روزها و پادشاه آينده بریتانیا، در خانه و توسط معلم خصوصی آموزش دیده است و دختری شاداب و باهوش بود که شادابی وی را امروز هم در نوع پوششی که برای مراسم های رسمی انتخاب می کند و خصوصا تنوع و رنگ لباس ها می توان فهم کرد.

الیزابت دوم طولانی ترین دوران زمامداری در تاریخ بریتانیا را دارد و تنها مقام کشوری است که دو المپیک را در دو کشور مختلف افتتاح کرده است و بسیاری دیگر از اولین ها را بانوی پیر بریتانیا در اختیار دارد و این روزها خبر از ناخوش بودن حال ایشان مخابره می شود، آن هم زمانی که حال عمومی بریتانیا هم چندان تعریفی ندارد و با روزهای اوج ملکه جوان، فرسنگ ها فاصله دارد.
در حالت عادی و اگر تاریخ آينده پادشاهی بریتانیا آبستن حوادث عجیبی نباشد، پرينس ولز، چارلز فرزند ارشد ملکه فعلی، وارث تاج و تخت خواهد شد و تاج پادشاهی را بر سر خواهد گذاشت.

داستان ازدواج با پرنسس دایانا و مرگ دلخراش پرنسس دایانا در تصادفی در فرانسه که برخی ها این تصادف را ساختگی و برنامه ریزی شده تلقی می کنند، زندگی مادر شاهزاده ویلیام را به پایان رسانيد و حاشیه های جدیدی به زندگی پدر داد.
اما پادشاه شدن آقاي چارلز می تواند متاثر از حاشيه هایی باشد که بر زندگی وی سایه افکنده اند و یکی از اين حاشیه ها که عین متن زندگی پرينس ولز است، علاقه ی وی به اسلام و قوانين اسلامی است.

برخی ها در بریتانیا بر این باورند که ایشان به صورت پنهان مسلمان شده اند و اگر به پادشاهی برسند، نوع جدیدي از حکومت را تجربه خواهند کرد و خبر از انتخاب دوازده نفر به عنوان مشاوران حوزه تعالیم اسلامی که بتوانند قوانین اسلام را برای وی تفسیر کنند، بارها در رسانه های بريتانيايي منعکس شده است.

موضوع دوم مشکلات اخلاقی است که در زندگی با آن مواجه بودند، جامعه بريتانيا روی خوشی به چارلز نشان نمی دهد و در همان زمان که موضوع مسلمانی ایشان روی زبان ها بود، فردي به مطايبه گفته بود اگر مسلمانی شما حقيقت داشته باشد، در اول قدم به حكم همان دين گردن شما را به خاطر روابط فرازناشویی خواهند زد.

گزینه ی بعدی و شاید هم محتمل جایگزینی ملکه الیزابت ویلیام جوان دوک کمبریج است، آنچه که در بین مردم بریتانیا شایع است، نشان از توافق ملکه و چارلز بر پادشاهی ویلیام جوان پس از ملکه الیزابت بوده و میزان محبوبيت پسر بسیار بیشتر از پدر است.

با توجه به مشکلات جسمانی مستاجر کاخ باکینگهام باید منتظر ماند و دید قدرت برای پدر شیرین تر از فرزند خواهد بود و پرینس چارلز اسب قدرت را زین خواهد کرد یا افسار قدرت را به پسر جوان خواهد سپرد؟
سام سکوتی بداغ

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.