پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 29 May , 2020
امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹ - 7 شوال 1441
شناسه خبر : 7908
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳ | ارسال توسط :

نمایندگان مجلس هر ماه چقدر دریافت می کنند؟

راه سوم: میزان حقوق نمایندگان برای سال ۹۵با احتساب افزایش تورم حد اکثر تا ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان تعیین شده است که این فقط میزان حقوق نمایندگی است که البته به این میزان مبالغ دیگری نیز اضافه می‌شود که در بخش بعدی به آن توجه می‌کنیم. هرماه حدود ۲۴میلیون تومان هم به نمایندگان داده می‌شود […]

نمایندگان مجلس هر ماه چقدر دریافت می کنند؟

راه سوم: میزان حقوق نمایندگان برای سال ۹۵با احتساب افزایش تورم حد اکثر تا ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان تعیین شده است که این فقط میزان حقوق نمایندگی است که البته به این میزان مبالغ دیگری نیز اضافه می‌شود که در بخش بعدی به آن توجه می‌کنیم.

هرماه حدود ۲۴میلیون تومان هم به نمایندگان داده می‌شود که به‌عنوان هزینه‌های نمایندگی است.

ریز هزینه های نمایندگی:

نماینده می‌تواند ۲نفر نیرو بگیرد که یکی راننده و دیگری محافظ وی است که برای این منظور به هر نماینده ۶میلیون تومان داده می‌شود.

هزینه‌های دفتر نمایندگان هم حدود ۴میلیون تومان است که هر نماینده هر‌ماه آن را دریافت می‌کند.

هزینه موبایل نمایندگان حدود ۵۰۰هزار تومان است که به آنها داده می‌شود. هزینه ماشین در شهر ۵۰۰هزار تومان است که نمایندگان می‌توانند از خودروهای خود مجلس برای رفت‌وآمد استفاده کنند که هزینه آن برای هر بار۷ هزار تومان درنظر گرفته شده است.

پول اجاره مسکن هر نماینده هر‌ماه بین ۵تا ۶میلیون تومان است که می‌توانند آن را به‌صورت یک‌جا و به‌عنوان رهن منزل هم دریافت کنند که در آن صورت به آنها حدود ۲۰۰میلیون تومان وام مسکن داده می‌شود.

لازم به ذکر است که نمایندگان هزینه‌های دیگری مثل هزینه خودرو در شهرستان، هزینه بلیت هواپیما و برخی هزینه‌های دیگر را دریافت می‌کنند که این میزان در همان مبلغ حدود ۲۴میلیون تومان لحاظ می‌شود.

نمایندگان پیش از این پیشنهاد دادند که ۱۷۰تا ۱۷۵ساعت اضافه‌کاری بگیرند که البته موافقت نشد. پیشنهاددهندگان استدلالشان این بود که نمایندگان پاداش و اضافه‌کاری نمی‌گیرند.

این درحالی است که ریاست مجلس هر چند ‌ماه یک‌بار حدود ۳میلیون تومان پاداش می‌دهد.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.