رئيس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دوری از مردم دلیل سقوط رژيم شاهنشاهي بود، گفت: مسؤولان بايد روحيه مردم‌سالاري را حفظ کنند.

راه سوم: احمد سیاوش‌پور ظهر امروز در جمع کارکنان انتظامی گیلان با اشاره به اینکه هدف انقلاب اسلامی، هدف الهی و معنوی است، اظهار کرد: حکومت اسلامی متفاوت با دیگر حکومت‌هاست.

وی شناخت اخلاق صحیح و مردم‌داری را یکی از ویژگی‌های انسان‌های با بصیرت دانست و افزود: مسؤولان باید روحیه مردم‌سالاری را حفظ کنند و دوری از مردم دلیل سقوط رژیم شاهنشاهی بود. 

رئیس کل دادگستری گیلان وظیفه‌شناسی را آغاز راه موفقیت دانست و گفت: ماموران انتظامی خدمتگزاری صادقانه را انجام می‌دهند و همه کارکنان دولتی و نظامی باید وظیفه‌شناس باشند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید دارای انگیزه و روحیه خدمتگزاری باشد، تصریح کرد: پلیس با خدمت صادقانه، امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان می‌آورد و یکی از راه‌های موفقیت پلیس مسؤولیت‌پذیری است.

سیاوش‌پور با تصریح بر اینکه برخی‌ها در فضای مجازی حریم حیا و فرهنگ را خدشه‌دار کرده‌اند، خاطرنشان کرد: برخی‌ در این شبکه‌ها با اهداف از پیش تعیین‌شده وارد می‌شوند تا نیروهای ارزشی و خدمتگزار را دچار شبهه و بی‌ارزشی کنند و نیروهای انتظامی باید سلامت و کرامت خود را حفظ کنند. 

وی با اشاره به اینکه نیرویی مقتدر بوده که با مردم تعلق قلبی داشته باشد، افزود: پلیس برخاسته از بطن مردم است و این تواضع جزو ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود و حفظ امنیت و مقابله با هنجار شکنان از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس است.

رئیس کل دادگستری گیلان پلیس این استان را از موفق ترین نیروهای کشور خواند و خاطرنشان کرد: اقدام‌ها و عملکرد ما روی میز قضاوت مردم می‌رود و پلیس و دستگاه قضایی باید تعامل مناسبی با مردم داشته باشند و پلیس گیلان از ارزش و صداقت بالایی برخوردار است./فارس