پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 6 December , 2019
امروز : جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸ - 9 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 8463
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۹:۴۴ | ارسال توسط :

رفتار عارف درسی است برای تاریخ این کشور/ هرگز نگفتیم رای روحانی را حزب اعتدال کسب کرده است

راه سوم: دکتر کیوان محمدی در جمع هواداران حزب اعتدال و توسعه در شهرستان رودسر اظهار داشت :سه سال از یک دوره خاص در تاریخ کشور می گذرد، دوره ای که در آن اتفاقاتی افتاد که من فکر می کنم خیلی نیازی به بازبینی نیست چون شما در سنی هستید که آن دوره را درک […]

رفتار عارف درسی است برای تاریخ این کشور/ هرگز نگفتیم رای روحانی را حزب اعتدال کسب کرده است

راه سوم: دکتر کیوان محمدی در جمع هواداران حزب اعتدال و توسعه در شهرستان رودسر اظهار داشت :سه سال از یک دوره خاص در تاریخ کشور می گذرد، دوره ای که در آن اتفاقاتی افتاد که من فکر می کنم خیلی نیازی به بازبینی نیست چون شما در سنی هستید که آن دوره را درک کرده اید .

وی افزود :در خصوص حزب اعتدال و توسعه ،چندمین بار است که در شهرستان رودسر جلسه داریم و فکر می کنم برون داد خوبی از این جلسه داشته باشیم.پیشینه حزب اعتدال و توسعه برمی گردد به سال ۷۸ که کشور شرایط خاصی داشت .

در آن دوره پس از انتخابات سال ۷۶ ،جریاناتی در کشور حاکم شدند که بین آنها و معارضانشان تنش ها خیلی شدید اوج گرفت.

وی ادامه داد : از همان دوره تحلیل بانیان حزب« اعتدال و توسعه» این بود که انقلاب و کشور را با تنش و یکسویه نگری و انحصار طلبی نمی توان اداره کرد و از طرف دیگر هیچکدام از جریانات سیاسی و احزاب به تنهایی قادر به اداره کشور نیستند و از سوی دیگر در همه جریانها آدم های سالم ، متخصص و دانشمند وجود دارد و همچنین در همه جریانات هم آدمهای فرصت طلب ،نان به نرخ روز خور وجود دارد

دبیر حزب اعتدال و توسعه تشکیلات گیلان اضافه کرد: از همان زمان  حزب اعتدال و توسعه درصدد برآمد تا فکر اساسی بکنند تا همه نیروهای سیاسی با هر گرایشی که دارند با معیار صداقت و اعتقاد به بنیان ها و ارزشهای انقلاب اسلامی زیر پرچم ولایت که یکی از ارکان مهم حزب اعتدال و توسعه است در خدمت مردم با هم رقابت کنند .

وی تصریح کرد : در سال ۷۸ کسی صدای ما را نشنید و همچنین در سال ۸۰٫ سال ۸۴  اولین اقدام موثر حزب اعتدال و توسعه بود که به اعتقاد بنده یک نقطه آغاز پر افتخار در تاریخ این حزب باقی خواهند ماند .

وی ادامه داد : در آن دوره به خاطر دارید که ۶ کاندیدا از حزب در سال ۸۴ داشتیم که در انتخابات حزب اعتدال و توسعه آقای هاشمی رفسنجانی را مطرح کردند و از ایشان تا آخرین لحظه حمایت کردند و همچنان بر آن حمایت که بودیم هستیم.

در سال ۸۴ علی رغم تلاشی و روشنگری که حزب کرد این اتفاق نیافتاد البته خیزش های پوپولیستی خاصی هم وجود داشت که غالب شد .و در آن دوره ، همه جریانات روشنفکری،هنرمندان ،دانشمندان پشت آقای هاشمی قرار گرفتند اما دموکراسی همان معایب دوران یونان باستان را همچنان دارد. در آن انتخابات ما شکست خوردیم و نتیجه انتخابات را هم پذیرفتیم اما از آرمانها و اعتقاداتی که داشتیم دست بر نداشتیم چون راهی که فکر می کردیم که منجر به نتیجه بهتری خواهد بود را به آن ایمان داشتیم .ما فکر می کردیم که نجات کشور در گرو حضور یک انسان میانه رو ،معقول و با تدبیر و مدیر هست و ما در آن شرایط بهترین شخص را می دیدیم.

این فعال سیاسی گفت: حزب اعتدال و توسعه در سال ۸۴ حرکت خود را به طور جدی آغاز کرد تا به سال ۹۲ رسیدیم .هیچوقت نگفتیم که حزب فراگیر و گسترده هستیم خیر! ولی از نظر کیفیت سیاسی افرادی که حزب را به وجود آوردند افراد شناخته شده و دلسوز هستند که در سال ۹۲ هنرنمایی این افراد را دیدیم.

وی افزود :حزب اعتدال و توسعه به دکتر روحانی پیشنهاد ریاست جمهوری داد در دی ماه سال ۹۱ که پس از آن ایشان جلسه ای را تشکیل دادند و رسما در تالاری ، کاندیداتوری را پذیرفتتد .

هرگز ما نگفتیم رایی که آقای روحانی آورده حزب اعتدال این رای را کسب کرده است .

محمدی تاکید کرد :بزرگترین خصیصه و ویژگی حزب اعتدال و توسعه در سال ۹۲ این بود که به مردم نشان داد که فردی مانند آقای روحانی با چنین پیشینه و تحصیلات حوزی و دانشگاهی وجود دارد و در سراسر دوران انقلاب هم در جبهه و نظام بوده و مسایل امنیتی و اطلاعاتی کشور را اشراف دارد و همیشه از افراد رده بالای نظام بوده و به مردم اعلام کردیم که با حب و بغض رای ندهند .

وی تصریح کرد : این نظر ما در ابتدای امر مورد اقبال اکثر احزاب قرار نگرفت و افراد دیگری مطرح شدند به گونه ای که خاطرات سال ۸۴ تداعی شد .به حمد الله تجربه سال ۸۴ و انتخابات پس از آن نیروهای سیاسی را به این نتیجه رساند که چند گانگی جز خسران و هرمان چیزی به دنبال نخواهد داشت و به نظر بنده فداکاری که آقای دکتر عارف کردند در پیروزی که بدست آمد قطعا بی تاثیر نبود و هر کس بخواهد آن را کتمان و فراموش کند یک درس بزرگ تاریخ ایران را نادیده گرفته است و رفتاری که دکتر عارف و اصلاح طلبان نشان دادند درسی است برای تاریخ این کشور که باید  همواره آن را یادآوری و تذکر دهیم چون مردانگی هایی نظیر این عمل است که کشور ما را در مواقع لزوم از بحرانها می تواند خارج کند .

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان یادآور شد :تیمی از دوستان اصلاح طلب در آن دوره نظر سنجی هایی صورت دادند و از بین آقایان روحانی و عارف ، مقرر شد تا حمایت ازآقای روحانی انجام شود و مشخص بود شانس دکتر روحانی از دیگران در این میان بیشتر است .

وی گفت : نقشی که آقای هاشمی رفسنجانی در موج آفرینی ایجاد کردند نمی توان انکار کرد . ابتدای امر در حزب گزینه آقای هاشمی مطرح بودند و همه عنوان می کردیم که چرا هاشمی نه ؟ و اگر هاشمی نباشد چه کسی ؟

دوستان خدمت آقای هاشمی رسیدند و ایشان بیان کردند که به علت کهولت سن نمی توانند فعالیتی که در گذشته داشته اند انجام دهند و حمایت خود را از آقای روحانی مطرح کردند ولی باز ما می دیدیم که هر چقدر پیش می رویم جو جامعه مانند یک موج به سمت آقای هاشمی پیش می رود و نیرویی ایجاد کرده که رقبا را به وحشت انداخته است و بقیه اتفاقات را نیز همه مستحضر هستند .

وی افزود :به عقیده بنده موجی که آقای رفسنجانی ایجاد کرد به اضافه فداکاری آقای عارف و پتانسیل هایی که دکتر روحانی در مناظرات انجام دادند به عنوان یک فرد معقول ،منطقی و حاضر جواب خصوصاً در مناظره ای که با آقای قالیباف داشتند هنر بیان خود را نشان دادند و پیروزی حاصل شد .

محمدی با بیان شعار دکتر روحانی در انتخابات اذعان داشت : تعامل با جهان ،نجات اقتصاد احیای اخلاق سه شعار ایشان بود و رویه وی برای رسیدن به این سه شعار اعتدال بود .روحانی اعلام کرد که رفع مشکل کشور در گرو انجام این سه شعار است .اول رابطه ایران با دنیا را بهبود ببخشیم ، رابطه ای که هشت سال خراب شده بود .

وی تصریح کرد :دکتر روحانی کشور را در شرایطی تحویل گرفتند که هفت قطعنامه بر علیه ایران صادر شده بود و قرار بود که هر شش ماه یکبار نفت کشورمان به درصد قابل ملاحظه ای کاهش یابد .

محمدی تاکید کرد : یعنی ظرف کمتر از ۱۸ ماه ،امکان صادرات نفت را نمی داشتیم و بمانند عراق در زمان صدام بحث نفت در مقابل غذا مطرح شده بود .چرا تمامی جریانهای سیاسی از چپ ،راست و میانه دکتر روحانی را پذیرفت ؟ برای اینکه راه دیگری وجود نداشت.

در حال حاضر تلاش رقبای روحانی چیست؟ سعی آنان این است که با حداقل رای و در دور دوم رای بیاورند .

وی ادامه داد:اینبار وظیفه ما راحت تر است اتحاد همه ی نیرو ها مدنظر می باشد .در شرایطی که در منطقه  قرار داریم که جهان اسلام در همسایگی ما شعله ور هستند دنیا بدش نمی آید که ایران را هم آشفته ببیند .کشور ایران را به آن سمت داشتند می بردند اما درایت و هوشمندی رهبری و نرمش قهرمانانه که ایشان مطرح کردند نکته ای است که ما را در بزنگاه از بحران نجات داد و ریاست جمهوری آقای روحانی به این جریان کمک کرد .

محمدی در جمع هواداران حزب اعتدال و توسعه در رودسرخاطر نشان کرد : در برخی نشریات و سایت ها عنوان می شود که حزب اعتدال و توسعه وزنی ندارد .ما نیز هرگز عنوان نکردیم که دارای وزن بالایی هستیم بلکه در کنار سایر احزاب و جریانات علاقمند به اقتدار کشور و رفاه مردم هستیم .حرف ما این است که در دوره ای که قرار داریم دست به دست هم دهیم و انتخابات پیش رو را به درستی و نیکی پیش ببریم.

وی گفت :اولین کاری که دکتر روحانی در کشور انجام داده ایجاد فضای آرامش در کشور است .حرکت به سمت توسعه بدون جو آرام امکانپذیر نیست.شما نمی توانید در یک فضای پر تنش صحبت از توسعه انجام دهید .در عرصه بین المللی یکی از دستاوردهای آقای روحانی این بوده که تیغ تیز ایران گریزی و ایران هراسی را کند کرد .

وی ادامه داد :برخورد ایران با آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی هنوز در اذهان دولتمردان آمریکایی برجای مانده است  و آنها همواره به دنبال زخم زدن و انتقام خواهند بود .تدبیر و درایت در این فضا بسیار به ما کمک خواهد کرد .گاهی بمانند آن هشت سال دنیا را بر علیه خود تحریک می کنیم و رویه سیاست خارجی ما باعث شده بود که تمامی کشور ها بر علیه ایران موضع گرفتند و در تمام رای گیری ها بر علیه ایران رای می دادند . کاری که روحانی انجام داد تعامل با جهان بود ؛مخالفان اکنون در خصوص کنار گذاشتن برجام صحبت می کنند.اگر کشور ایران در حال حاضر با کج عهدی و بد عهدی آمریکا در پای برجام بماند و پیام خود را به دنیا بدهیم آمریکا تحت فشار قرار می گیرد .

بنابراین دستگاه دیپلماسی کشورمان موفق شده اختلاف نظری را بین این ۶کشور بوجود آورد و این برگ برنده برای کشور ماست و برای  انقلاب و دولت ما .

وی تصریح کرد : بحث این نیست که مشکل اقتصاد کشور حل شده ،روند بیکاری عمومی در کشور رو به بهبود است . حواس دولت به این مقوله هست .

وی در خصوص دستاوردهای دولت درکشور گفت :در حال حاضر تولید گندم ما نسبت به گذشته  از نظر تناژ گندم افزایش چشم گیری داشته است .در سال ۹۳ و ۹۴ در گیلان  بازنشستگان پاداش خود را نگرفته بودند الان بروید بازنشسته ای را پیدا کنید که پول پاداش خود را ا سال ۹۴نگرفته باشد  اگر سازمانی پول پاداش آن بازنشسته را نداده باشد شخصاًپیگیری خواهم کرد .

وی ادامه داد :تلاش ما برای اتمام پروژه راه آهن است  . راه آهن در غایت ما را به اروپا وصل خواهد کرد و راه آهنی که تجارت را رونق خواهد داد شخص آقای روحانی بر روی احداث این راه آهن تاکید دارد چون تجارت شرق دور با اروپا به این راه آهن بستگی دارد .
محمدی ادامه داد :تاکید دولت های آذربایجان ؛روسیه ،گرجستان و اوکراین در خصوص احداث این راه آهن است و راه آهن (قزوین رشت انزلی آستارا)فقط مختص گیلانی ها نیست بلکه متعلق به کشور و شرق دنیاست .
از ژاپن ،چین و هند راحترین راه صادرات امکاناتشان این راه آهن خواهد بود  .

http://etedaleshomal.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-04_01-38-53.jpg
وی اظهار داشت : برخی هجمه ای ایجاد می کنند و تنش بوجود می آورند ،نجات اقتصاد بستگی به تعامل با دنیا دارد و ایجاد اشتغال بدون سرمایه گذاری و تنها با پول نفت  امکانپذیر نیست.باید سرمایه خارجی در کشور آورده شود . سرمایه خارجی امنیت و اعتماد را نیز به دنبال خواهد داشت .

وی گفت :وقتی اقتصاد راه بیافتاد هر فردی می تواند شغل خود را داشته باشد .شعار احیای اخلاق هم نیاز به زمان دارد .پس از بهبود شرایط اقتصادی ،میتوان در خصوص اخلاق سخنان زیادی بیان کرد .

محمدی تصریح کرد :جامعه ای که درآن اخلاق نباشد نمی تواند پیش رود .اخلاق وقتی در اجتماع وجود نداشته باشد آمار طلاق و بزهکاری و دعوا و تنش و فساد و فحشا بالا می رود .

وی ادامه داد : جامعه ما گریزی ندارد جز اینکه در سایه تحقق این سه شعار حرکت کند در فضای بدون تنش و همراه با آرامش و رویه اعتدالی.

مفهوم رویه اعتدالی این است که رقبا حرف خود را می زند و ما نیز حرف خود را بیان می کنیم.مردم تشخیص می دهند که کدام حرف صحیح تر است .باید حرفی را بزنیم که مردم راحت تر راه را از چاه تشخیص دهند .

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.