پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 6 December , 2019
امروز : جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸ - 9 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 8538
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۲ | ارسال توسط :

همراه اول ادعا می کند هیچکس تنها نیست ولی من می گویم مردم شفت تنها هستند

راه سوم: طاهره نوری/ جلسه شورای اداری شهرستان شفت، عصر امروز پنجشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور دکتر محمود واعظی وزیر فن آوری و اطلاعات کشور، مهندس جهانگرد معاون وزیر، رسول سرائیان مدیرعامل مخابرات ایران، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ،دکتر نجفی استاندار گیلان و با […]

همراه اول ادعا می کند هیچکس تنها نیست ولی من می گویم مردم شفت تنها هستند

راه سوم: طاهره نوری/ جلسه شورای اداری شهرستان شفت، عصر امروز پنجشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور دکتر محمود واعظی وزیر فن آوری و اطلاعات کشور، مهندس جهانگرد معاون وزیر، رسول سرائیان مدیرعامل مخابرات ایران، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ،دکتر نجفی استاندار گیلان و با حضور جمعی از مدیران کل استان و مدیران شهرستان شفت به جهت رسیدگی به پاره ای از مشکلات مردم شفت برگزار گشت.

در ابتدای جلسه، محسنی فرماندار شفت  پاره ای از مشکلات شهرستان را برشمرد. وی شهرستان شفت را یکی از شهرستانهای تاثیرگذار استان گیلان در زمینه کشاورزی دانست که ۷۰ درصد بافت جمعیتی آن روستایی است و در عرصه گردشگری نیز با توجه به دو منطقه گردشپذیر امامزاده اسحاق و ابراهیم بسترهای لازم جهت سرمایه گذاری را دارد.

محسنی با ذکر این نکته که علیرغم تمام ظرفیت های موجود، شهرستان شفت از سایر شهرستانهای استان در جایگاه پایینتری قرار دارد، افزود : البته نمی توان از کنار خدمات ارزنده ای که در دوران دولت تدبیر و امید در شهرستان شاهد بودیم به سادگی گذر کرد. وی تصریح نمود: در دولت یازدهم اقدامات خوبی در سطح شهرستان انجام شده و انقلاب بزرگی در بخش گازرسانی صورت گرفته است که بهره مندی ۵۶ روستا از نعمت گاز بخشی از آن است‌. فرماندار شفت، با اشاره به اینکه در بخش آب روستایی، ۵۹ روستای ما دارای آب شرب شده است، که ۱۲مورد آن در دوره دولت تدبیر و امید صورت گرفته است، ادامه داد: یکی از مطالبات به حق جوانان ما در سطح شهرستان، ارتقای شبکه های تلفن همراه و اینترنت است و افزود: از مجموع ۱۴ دکل بی تی اس ما، ۱۲مورد آن از از شبکه ۲g و تنها دو مورد آن توسط ۳gپشتیبانی می شود. محسنی افزود: در حال حاضر ۹ روستا در سطح شهرستان فاقد شبکه اینترنتی و آنتن دهی است و جز نقاط کور محسوب می شوند. وی ۴ بانده کردن راه ملاسرا به شفت را که در سال ۹۰ مصوب شده است، یکی دیگر از خواسته های مهم مردم شفت دانستند.

فرماندار شفت، با تاکید بر اینکه شهرستان شفت از قافله توسعه عقب مانده است تصریح نمودند: شهرستان شفت از معدود شهرستان های استان است که حتی در سیستم فاضلاب فاقد طرح مطالعاتی است‌. وی ضمن تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید پیگیری های لازم در این امور صورت می گیرد، افزود: البته این اقدامات باید در زمانی که نفت ما بشکه ای ۱۴۰ دلار بود انجام می گرفت.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری؛ نماینده مردم فومن و شفت، با اشاره به اینکه متاسفانه شهرستان شفت را به محرومیت می شناسند، اما بنده معتقدم که مظلوم واقع شده است، ادامه دادند: با توجه به اینکه مجلس، محل اعمال حاکمیت است، اعتقاد من بر این است که برای انجام این مهم، باید در امور هم بینش کلان وجود داشته باشد و هم اعتقاد به توسعه. افتخاری با بیان اینکه بنده به عنوان نماینده مجلس تلاش نموده ام به دنبال دغدغه های مردم باشم و انتخاب کمیسیون عمران نیز برای رفع همین دغدغه ها بوده است افزود: شهرستان شفت پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است و بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی و با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی درست نیست که ما در حال حاضر شاهد چنین مشکلاتی باشیم. شهرستان شفت دارای مشکلات فراوانی چون اینترنت، تلفن و کمبود زیرساخت های مناسب در بخش های مختلف است.نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اصلاح زیرساخت های مخابرات در سطح شهرستان شفت به ویژه روستاها تاکید و خاطرنشان نمود: وزیر ارتباطات و فناوری اهتمام ویژه به این بخش داشته باشند.

وی با ذکر این نکته که روستاهای ما گردشگرپذیر هستند تصریح نمود: متاسفانه اینترنت روستایی ما ضعیف است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همراه اول ادعا می کند که هیچکس تنها نیست اما مردم ما در شهرستان شفت تنها هستند. افتخاری افزود: ما نیازمند توسعه زیرساخت ها هستیم و امیدوارم حضور شما مثمرفایده باشد.

دکتر نجفی، استاندار گیلان نیز ضمن تایید مشکلات موجود تصریح نمودند: بسیاری از مواردی که به آن اشاره شده است مثل نبود شبکه تلفن همراه و اینترنت بعضا در خود استان قابل پیگیری است.

استاندار گیلان، تاکید نمود: شهرستان شفت پتانسیل و امکانات لازم جهت تبدیل شدن به یک شهرستان قوی را در آینده دارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر بنا بر توسعه گردشگری نهاده شده است،افزود: باید برای حضور گردشگران امکانات لازم در اختیار قرار بگیرد و ما خود را موظف به تخصیص اعتبارات در این خصوص می دانیم.

در ادامه دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری، حضور در استان گیلان و شهرستان شفت را به جهت آشنایی با مشکلات مردم دانستند و توجه و رسیدگی به مشکلات مردم را از وظایف اصلی دولت برشمردند.

وزیر ارتباطات و فناوری کشور افزودند: تلاش دولت بر این است که به گونه ای عمل کند که همه مردم ایران در هر نقطه ای مورد عنایت دولت قرار بگیرند. وی با بیان اینکه علیرغم تمام محدودیت ها و تحریم های موجود، این دولت در صدد بوده است که دولت توسعه باشد، تصریح نمود: ما توفیق داشته ایم تا راه را برای آینده هموار نماییم. موانع توسعه برداشته شده است و زمینه ها هموار گشته است.

دکتر واعظی ادامه دادند: در سالهای گذشته اهم تلاش دولت بر ثبات و امنیت اقتصادی کشور بوده است.‌با همت دولت تدبیر و امید تورم ۴۰ درصدی کشور به زیر ۸ درصد رسیده است.

در عین حال دولت در تلاش است تا در کنار پایین آمدن تورم، رونق اقتصادی را نیز بهبود ببخشد.رشد اقتصادی ما بالای ۷ درصد بوده است. یکی از برنامه های دولت توسعه بخش خصوصی و برطرف کردن نوسانات در بورس و اقتصاد کشور و ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.دولت می داند که به دلیل فشار مشکلات گذشته و کاهش قیمت نفت، پیشرفت توسعه و ساخت و ساز با کندی روبه رو بوده است. با اینهمه اتفاقاتی که در بخش سلامت و کشاورزی افتاده است، بی سابقه بوده است.  براساس آمارهای ارائه شده در شهرستان شفت نیز به رغم وجود همه محدودیت ها خوشبختانه در حوزه های آب، برق، گاز، بهترین خدمات به مردم ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در استان گیلان، پنج تا شش درصد وضعیت اشتغال بهبود یافته است، افزود: این امر نشان دهنده اهتمام مسوولین استان است.

دکتر واعظی تاکید نمود: با توجه به بهره گیری استان گیلان از نعمات بسیاری که دارد، شایسته است تا هدف گذاری های لازم انجام شده و زیرساخت ها صورت بگیرد. واعظی با اشاره به درنظر گرفتن توسعه گردشگری به عنوان اولویت اول استان از سوی مسئولان، تأکید کرد: توسعه گردشگری نباید فقط در زمینه جذب مسافر و گردشگر متمرکز شود بلکه باید از طریق این توسعه زمینه های ایجاد اشتغال، افزایش درآمد و رونق اقتصادی مردم نیز مورد توجه قرار گیرد.

در پایان این نشست دکتر واعظی، قول مساعد در خصوص انتقال نسل سوم و چهارم اینترنت به دو شهرستان فومن و شفت داده و افزودند: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار ما دارای اینترنت خواهد شد.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.