پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 6 December , 2019
امروز : جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸ - 9 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 8606
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۱ | ارسال توسط :

پاتک حامیان روحانی در برابر تک های اصولگرایان

راه سوم: اصول‌گرایان می‌خواهند با حضور گسترده روحانی را در گوشه رینگ قرار دهند. هر کدام از این نامزدها می‌خواهند در یک حوزه رییس‌جمهوری را نقد کنند. عصر ایران نوشت: «استراتژی اصول‌گرایان تقریبا برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ مشخص شده است. آنها قرار است با نامزدهای متعدد وارد انتخابات شوند. محمدرضا باهنر می‌گوید: «به غير […]

پاتک حامیان روحانی در برابر تک های اصولگرایان

راه سوم: اصول‌گرایان می‌خواهند با حضور گسترده روحانی را در گوشه رینگ قرار دهند. هر کدام از این نامزدها می‌خواهند در یک حوزه رییس‌جمهوری را نقد کنند.

عصر ایران نوشت: «استراتژی اصول‌گرایان تقریبا برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ مشخص شده است. آنها قرار است با نامزدهای متعدد وارد انتخابات شوند. محمدرضا باهنر می‌گوید: «به غير از آقاي ميرسليم نام حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر را شنيده‌ام كه خودشان را براي انتخابات رياست‌جمهوري گرم مي‌كنند. از فعالين جبهه‌هاي مختلف، وزراي دولت‌هاي نهم‌ و‌ دهم و برخي ديگر از چهره‌هاي سياسي افرادي هستند كه در مظان كانديداتوري قرار دارند.»

آنها می‌خواهند با این حضور گسترده روحانی را در گوشه رینگ قرار دهند. هر کدام از این نامزدها می‌خواهند در یک حوزه رییس‌جمهوری را نقد کنند. این حضور می‌تواند باعث شود، روحانی در موضع دفاع قرار بگیرد.

روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۴ برابر رقبایش در موضع حمله بود اما در این انتخابات با توجه به رفتار اصول‌گرایان در موضع دفاع قرار می‌گیرد و مجبور است در حوزه‌های مختلف از خود در برابر رقبای اصول‌گرایش دفاع کند. اصول‌گرایان می‌خواهند با این حضور گسترده انتخابات را به دور دوم بکشند و در در دور دوم با توجه به کاهش احتمالی رای دهندگان در انتخابات روحانی را شکست دهند و جشن پیروزی بگیرند.

در برابر این استراتژی اصول‌گرایان، حامیان روحانی (اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها) باید از چه راهبردی استفاده کنند؟ آیا آنها باید روحانی را تنها به میدان انتخابات بفرستند؟

در جواب این سوال‌ها باید گفت نه، روحانی نباید تنها پای به میدان انتخابات بگذارد. طرفداران دولت باید از راهبردی استفاده کنند که رییس دولت یازدهم را از تنهایی خارج کند. این راهبرد می‌تواند حضور همزمان چند نامزد حامیان روحانی (اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها) در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم باشد. طرفداران دولت با این پاتک می‌توانند جواب تک‌های اصول‌گرایان را بدهند.

حسن روحانی در جریان انتخابات باید از برنامه‌های اجرای شده خود در ۴ سال عمر دولتش دفاع کند. در این میان این چند نامزد اصلاح‌طلب می‌توانند در جریان مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری برنامه‌های اصول‌گرایان را مورد نقد قرار دهند و دوران زعامت آنها بر کشور را به نقد بکشند.

بسیاری از نامزدهای جریان اصول‌گرا در دولت احمدی‌نژاد و مجلس سه‌گانه اصول‌گرا حضور داشتند و باید پاسخ‌گوی عملکرد خود در انتخابات باشند. آنها می‌خواهند روحانی را به چالش بکشند و حضور چند نامزد اصلاح‌طلب می‌تواند باعث شود اصول‌گرایان نیز در این انتخابات به چالش کشیده شوند. اصول‌گرایان بر این باور هستند که با حمله به روحانی باعث می‌شوند مردم زمان احمدی‌نژاد را فراموش کند اما این چند نامزد اصلاح‌طلب می‌توانند با حضور موثر خود در انتخابات به مردم یادآوری کنند که روحانی چه دولتی را تحویل گرفت. آنها می‌توانند مشکلاتی که احمدی‌نژاد به کشور وارد کرد را به مردم یادآوری کنند.

این تغییر زمین بازی می‌تواند تمام برنامه‌های اصول‌گرا را بر هم بزند. این نامزدهای اصلاح‌طلب و اعتدالی می‌توانند بعد از مناظره‌ها از انتخابات به نفع روحانی کنار بکشند. این استراتژی را می‌شود، استراتژی سنگ در برابر کلوخ دانست.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.