پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 27 January , 2020
امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸ - 2 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 8951
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۶ | ارسال توسط :

اجازه نمی‌دهیم نهادهای امنیتی مانع اطلاع رسانی به مردم شوند/ برای همه چیز مدعی العموم باشید نه مجوز فرمانداری

راه سوم: علی اکبر پوراوزان در همایشی که با موضوع بررسی طرح های عمرانی و انتخابات پیش رو در کانون معصومیه املش برگزار شده بود ، اظهار داشت :این خصلت انسانی ماست که نعمت ها را فراموش کنیم به تعبیری خود آن نیز یک نعمت است اگر برخی را فراموش نمی کردیم چگونه باید طاقت […]

اجازه نمی‌دهیم نهادهای امنیتی مانع اطلاع رسانی به مردم شوند/ برای همه چیز مدعی العموم باشید نه مجوز فرمانداری

راه سوم: علی اکبر پوراوزان در همایشی که با موضوع بررسی طرح های عمرانی و انتخابات پیش رو در کانون معصومیه املش برگزار شده بود ، اظهار داشت :این خصلت انسانی ماست که نعمت ها را فراموش کنیم به تعبیری خود آن نیز یک نعمت است اگر برخی را فراموش نمی کردیم چگونه باید طاقت می آوردیم ، فراموشی یک نعمت است اگر انسان محصور در دردها و رنج ها شود انسان مفلوکی است ، انسانی که در حصار رنج ها و دردها باشد قطعا راهش به ناکجا آباد هست.

وی ادامه داد: در برابر آن تکذیب نعمات خداوند نیز گناه است تبلیغ بد برعلیه آن گناه می باشد ، به اینها توصیه شده ایم ، نعمت ها محمل تذکر و یادآوری است ، ما ملزمیم به نعمات الهی  متذکر باشیم، نکند نعمت ها را از دست دهیم تازه آنها را به یادآوریم. متاسفانه مغفول ماندن از بسیاری نعمت ها مشکل ماست.

مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری گیلان افزود: هاشمی تا زمانی که بود قدرش را ندانستیم بعد صدا و سیما میاید و عکسش را می گذارد، همین چند ماه پیش هفته دفاع مقدس حرفی از این سردار جبهه های جنگ نبود

پوراوزان خاطرنشان کرد: مسئولیت هایی که داریم امانتی است از مردم در دست مان ، این میز و صندلی های مان موقعیتی است برای ما ، یک طعمه است که در قیامت بر گردن ما آویخته می شود که باید پاسخگو باشیم ، صدا و سیما امانت است، استانداری امانت است ، فرمانداری امانت است ، اگر کسی به ما مراجعه کرد یار سیاسی ما نباید نکند برای او ارفاقی نکنیم. صداوسیما مسئولیت است ملی حالا در قانون اساسی به هر دلیل دیده نشده است خصوصی آن هم باشد ، این رسانه ملی خدانکند به میلی گرایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: هاشمی از فراز و نشیب هایی گذر کرد ، کیست زخم های هاشمی دیده را دیده باشد ، مظلومیت بهشتی؟!

باور کنید هاشمی زخم هایی از افراط دید چه در دوره اصلاحات چه دوره اصولگرایی ، تو ارشد ترین آدم سیاسی کشور باشی یک دفعه در انتخابات تهران بشوی سی ام آن هم زور زورکی چگونه می شود؟! تو ارشد ترین آدم سیاسی باشی در انتخابات اقدامی کنند در دور دوم نابود شود و بعد میاید و میگوید راضی هستم، اینها مصداق های راضیه المرضیه است. این فرد در فراز و نشیب ها نمی افتد ، غلت نمی زند ، خودش را نابود نمی کند ، اگر بسوزد دوباره پرواز می کند. نامش ، وجودش با اسلام و جمهوری اسلانی عجین شده است هاشمی همیشه در زمان بحران در راس بود ، درست زمانی که شرافت بین المللی جنگ برداشته می شود ، بمباران های شیمایی قابل تحمل نیست ، بیایند در خوزستان ، تهران ،رشت و اصفهان بمباران کنند، خلاصه باید یک نفر جام زهر را می نوشید ، امام (ره ) نمی پذیرد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان افزود: خیلی ها زمان جنگ یادشان هست ، وقتی ناامید می شدیم خطبه هاشمی در نماز جمعه دوباره همه را هل می دهد ، شما ظاهر این انسان را آرام می بینید ولی درونش متلاطم است ، مثل کوهی که آرام است ولی درونش متلاطم می باشد. این آدم صبرو تحمل می کند ، این صبرو تحمل ها بعدها روشن تر خواهد شد. در داستان سال ۸۸ وقتی خیلی می خواستند بکنند و از کشور بروند و فرار کنند ایشان باعث ماندن شان شد. این آدم در همه صحنه ها می ماند ، امروز با افتخار می رود بعد از امام کدام مسئول را داشتید چنین پیکرش تشییع شود. این ها همینگونه ایجاد نشده است درمحضر خدا عظمت و ابهتی یافت، خوش به حال انسان هایی که در عظمت از بین ما رفتند، بزرگ بود ، بزرگ ماند و بزرگ هم از بین ما رفت.

پوراوزان اظهار داشت: باید از زندگی هاشمی درس گرفت، باید نسبت او با ولایت ، نسبت با رهبریت ، نسبت با مردم ، نسبت با امنیت را دید، هاشمی محور امنیت برای کشور بود ، متاسفانه امنیت هم از آن موضوعاتی بود که هرچه زور می زنیم حفظش کنیم برخی بنا به بعضی خصلت های اقتدارگرایانه خودشان قبول نمی کنند، انعمتان مجهولتان یکی اش همین است. امروز موضوعای تحت عنوان امنیت ملی در همه کشور ها مطرح است یعنی نباید سختی و ناراحتی در داخل یا خارج کشور برای مردم دغدغه بوجود آورد.یعنی دغدغه نداشته باشد.

وی بیان داشت: کشوری که به لحاظ ابزار و عُده و ظرفیت بالا باشد دشمن می ترسد ، به لحاظ انسانی هم ظرفیت باشد ، مردم دغدغه نداشته باشند و برای حاکمیت حاضر باشند ، ما این ها را در جنگ دیده ایم در بحث عُده  بغیر از اوایل جنگ مشکلی نداشتیم و بعدا این عُده تامین می شود. نکته اساسی برای ما هم در همه این صحنه ، قوت ما در جنگ انسان ها بود،پشتوانه ما در جنگ شهدا و بسیج بودند، الان پشتوانه ما، همه صحنه ها افتخار آمیز کشور مردم هستند و حضور مردمی به تعبیر مشارکت سیاسی یعنی حضور فعالانه و داوطلبانه ، عاشقانه برای سرنوشت خودشان.

مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری گیلان گفت: مردم باید داوطلبانه و در امنیت بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس وشوراها شرکت کنند و کاندیدای شان را انتخاب کنند، وقتی مردم قوی باشند ، تمام ارکان حاکمیت استحکامش قوی تر می شود. اولین موضوعی که افتخار ملت است حضور و مشارکت می باشد، اگر به فرض در انتخابات گذشته حضور و مشارکت ۸۵درصد بوده باشد باید در انتخابات آتی ۹۰درصد بشود این می شود افتخار برای نظام ، موجب مشروعیت نظام می شود. حرف سیاسی من اینست ، منِ مسئول سیاسی انتخابات وظیفه من چیست که برخی ها خرده می گیرند، گزارش ما این است که برای انتخابات کار می کنیم آگاهی مردم افزایش می یابد ، آگاهی مردم در این مسئولیت بزرگ نهاد سازی افزایش می یابد ، در این مسئولیت حاکمیتی ، اگر مردم حضور داشته باشند نظام پویا و قوی می شود اگرمردم حضور داشته باشند مانور حکومت در جهان بالا می شود، این افتخار دولت است.

پوراوزان ادامه داد: وظیفه من مدیر سیاسی ، فرماندار ، بخشدار اینست که توان تعریف کردن داشته باشیم اگر نداشته باشیم مدیر نیستیم. در بحث تبلیغات پیش از موعد در همه انتخابات ، تا زمانی کسی ثبت نام نکرده باشد و خودش را کاندیدا معرفی نکرده باشد هرچقدر از خود تبلیغ و تعریف کند هیچ ممنوعیتی نیست مگر آنکه بگوید من کاندیدا هستم. از آقای روحانی پرسیدند شما برای ریاست جمهوری کاندیدا هستید ، گفت: حالا تا انتخابات خیلی مانده است. اجازه ندهید کسی مانع آگاهی بخشی به مردم بشود. شبهه ندازند که پوراوزان رفت جایی تبلیغ روحانی را کرد، باید این سیاست دولت را تبلیغ کند. هیچ منعی ندارد کسی بیاید خودش را عرضه کند ، حضور در صحنه اش باعث حضور مردم می شود ، اینها آگاهی دادن برای مشارکت مردمی است، مشارکت وقتی توسعه پیدا میکند که اطلاعات مردم باز شود ما نمی خواهیم کسی مانع آگاهی مردم بشود .رسانه ملی که میلی شده است ما رسانه های مجازی داریم مگر می شود درِ رسانه های مجازی را بست ، دولتی امروز هست و فردا دولت دیگری می آید، فردا می گویند این انتخابات با حضور ۹۰درصدی مردم برگزار شده ، اگر قرار باشد مردم تصمیم بگیرند و به رای مردم نهادی تشکیل شود چه ناراحتی و نگرانی وجود دارد.

وی به حضور خود در دیلمان اشاره کرد و اظهار داشت : فردی در این جلسه به ما انتقاد کرد که چرا اینقدر از دولت تعریف م کنی ما اینجا مشکل آب و گاز داریم یکی از دوستا خواست جلوی فرد را بگیرد گفتم اینکار را نکنید بگذارید حرفش را بزند، وقتی صحبتش تمام شد در جوابش گفتم فرق منِ مدیر این دولت با مدیران دولت سابق اینست نمی گذارم مدیری بابت انتقادی که از دولت داشتی تو را سین جیم کند ، در دولت گذشته اگر این اتفاق می افتاد شما را سین جیم می کردند. ما اجازه نمی دهیم نهاد های امنیتی اطلاعاتی مانع اطلاع رسانی بشوند ما اجازه نمی دهیم کسی مانع آگاهی مردم بشود ، آگاهی مردم اصل و اساس است، افتخار این دولت اینست که محملی برای آگاهی باز شده است.

مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری گیلان خاطرنشان کرد: مگر می شود رای مردم هرچی باشد ما تمکین نکنیم و بالعکس. شما کجا دیدید رهبر انقلاب از دولتی حمایت نکند، دولتی که با رای مردم بالا می آید حمایت می شود اگر نقدی باشد ، نقد می شود، مگر می شود در نظام خلقت ملازمه فکری ایجاد بشود ، مگر می شود دو نفر یک جور فکر کنند ، اگر بود که پیامبر ملزم به مشورت نمی شدموضعی که نظام میگیرد قانونی که نظام تصویب میکند الزام است. الزام ما در قانون به قانون اساسی است یعنی بدی را می شود اصلاح کرد ولی بی قانونی را نه. الزام به قانون در انتخابات ، اساس است. از همه کسانی که به صحنه می آیند و چه رای خواهندداد ، می خواهم الزام به قانون را اساس بدانند.

پوراوزان تصریح کرد: اگر به وظایف شوراها دقت کنید ،یکی از مسئولیت های شما ، ملزم به تبلیغ سیاست های دولت هستید، سیاست دولت این هست که مانع هرکسی باشید که بخواهد آگاهی مردم را کنترل کند ،نگذارید سیستم ، افراد و اشخاص جوری عمل کنند مردم خدای نکرده فهم شعور شان خللی ایجاد بشود.

وی با بیان اینکه این دولت کجا اجازه بی قانونی داده است ، گفت: در ۸ساله دولت سابق کجا بودجه کشور به موقع در مجلس تعریف شود، بی قانونی ، هرج و مرج ، بخوربخورها ، کجا این دولت با آنها مماشات کرده است ، آنچیزی که برخورد شده محصول تلاش های این دولت است ، هیچ خط قرمزی برای این دولت نیست هرکسی خلاف کند مقابله می شود.دولتی که ۱۳ هزار میلیارد تومان خلاف کرده ، الان دارد به خزانه برگردانده می شود چرا کسی نباید بداند چقدر خلاف بوده چرا کسی نداند محاکمه اش چگونه است. بعد می آید و ادعا دارد در آینده هم می خواهد رئیس جمهور شود.

دستگاه قضا مسئولیتش برخورد است با آن برخورد کند با مشکلات این تیپی برخورد کند، اگر ادعای مدعی العمومی هست ، این ادعا نباشد که جلوی تجمعی را بگیرند آقایان مدعی العموم میشوند که چند نفر هستید ، پروانه تان کجاست ، مجوز دارید، اگر مدعی العموم هستید برای همه چیز مدعی العموم باشید نه مجوزی که فرمانداری برای اجتماع صادر کرده است، برایش اِن قلت بیاورند.

هرکسی در حد خودش تو حوزه کار خودش اقدام کند با این ترتیب تا امنیت خاطر را برای جامعه فراهم کند تا جامعه باخیال راحت آسایش خاطر بتواند پای اساس این نظام و حاکمیت بماند.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۱۵ دانش آموز منتخب تجلیل شد که تنها ۵ نفر ازآنها حضور داشتند و همچنین بسیاری از افرادی که به این مراسم دعوت شده بودند مدیران مدارس سطح شهر املش بودند.

منبع: املش ما

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.