پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 19 January , 2020
امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸ - 24 جماد أول 1441
شناسه خبر : 9615
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰ | ارسال توسط :

استاندار گیلان: نرخ بیکاری استان تک رقمی است/ افتخاری: فومن مدتهاست بازیچه بازیهای جناحی مختلف گشته است

راه سوم/ طاهره نوری: مراسم معارفه سرپرست فرمانداری فومن غروب یکشنبه ۳ بهمن ماه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد. در این نشست که با حضور دکتر نجفی، استاندار گیلان، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، و تعدادی از مدیران و روسای ادارات و […]

استاندار گیلان: نرخ بیکاری استان تک رقمی است/ افتخاری: فومن مدتهاست بازیچه بازیهای جناحی مختلف گشته است

راه سوم/ طاهره نوری: مراسم معارفه سرپرست فرمانداری فومن غروب یکشنبه ۳ بهمن ماه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.

در این نشست که با حضور دکتر نجفی، استاندار گیلان، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، و تعدادی از مدیران و روسای ادارات و اصحاب رسانه برگزار گشت، میرشمس مومنی زاده فرماندار سابق فومن به گوشه ای از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در شهرستان اشاره داشته و افزودند: شهرستان فومن در کنار سوابق درخشان سیاسی، فرهنگی، تاریخی و مذهبی از ظرفیت های بالقوه ای برای توسعه برخوردار است.

وی اذعان نمود: علی رغم تمام محدودیتهای اعتباری، مالی و سیاسی و بین المللی که دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته با آنها روبه رو بوده است ، شهرستان فومن شاهد یک جهش و گامی بلند بوده.

مومن زاده با بیان اینکه ما در سه سال گذشته شاهد چندین نهضت بزرگ خدماتی و عمرانی در شهرستان بوده ایم، افزود: پروژه های ملی ناتمام در طی سه سالی که از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد، از سرعت و پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار بوده اند.

وی تصریح نمود: در ارتباط با تقاطع غیرهمسطح ورودی شهرستان فومن که از پروژه های بزرگ شهر بوده و تاکنون بیش از ۱۷میلیارد تومان از اعتبارات دولت برای آن هزینه شده است، تلاشهایی در دو سه سال گذشته صورت گرفته است که امیدواریم در اولین فرصت ممکن مورد بهره برداری مردم قرار بگیرد.

مومن زاده همچنین پروژه مسکن مهر را از پروژه های بسیار مهمی دانست که در طی سه سال گذشته روند خوبی را طی کرده است و بخشی از آن هم در حال حاضر قابل بهره برداری است.

وی در ارتباط با خدمات عمرانی و توسعه زیرساخت ها در شهرستان به نهضت گازرسانی در شهرستان در طی یک سال و نیم گذشته اشاره داشت و ادامه داد: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها ۵۰ روستا از نعمت گاز برخوردار بودند که این رقم در یک سال و نیم گذشته به بالای ۸۰ روستا رسیده است.

مومن زاده در همین راستا افزود: در ایام دهه فجر پیش رو؛ شهرستان فومن به عنوان شهرستان سبز در امر گازرسانی معرفی خواهد شد.

وی به بهره مندی ۸۱ درصدی در سال ۹۵ از آسفالت روستایی اشاره داشت و تاکید نمود این رقم قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید چیزی در حدود ۵۲ درصد بوده است.

میرشمس مومن زاده در پایان تصریح نمود: قصد بنده در طول مدت زمان خدمت ام در این شهرستان، بزرگ شمردن مردم بوده است چون براین باورم که فلسفه وجودی ما خدمت به مردم است و صاحبان اصلی نظام؛ کشور و انقلاب هم خود این مردم هستند.

IMG_۲۰۱۷۰۱۲۳_۰۲۴۰۱۱_۴۳۲

حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم و تشکر خدمت استاندار ، معاونت سیاسی ایشان و همراهانشان ادامه دادند: آنچه که باید به آن اهتمام و توجه ویژه شود این است که فرصت ها همیشگی نیستند و خوشا به حال کسانیکه بتوانند در فرصت مغتنم آنگونه که باید از این فرصتها بهره ببرند. افتخاری با بیان اینکه امروز اینجا مراسم تجلیل و قدردانی از یک خدمتگزار ملت و خیرمقدم و تبریک به خادمی دیگر است تاکید نمود: این تغییرات و جابه جایی ها تنها براساس شایسته سالاری است. وی تصریح نمود: آنچه که مهم است این است که شهرستانی که مدتهاست از قافله توسعه عقب مانده است و بازیچه بازیهای جناحی مختلف گشته است، رنگ آبادانی به خود بگیرد. افتخاری با بیان اینکه نگاه بنده بر این است که با یاری و مدد استاندار محترم و نمایندگان شهرستانها گیلان را در بین سایر استانها برجسته بسازیم افزود: نباید گیلان را فقط بر روی تابلوها به عنوان یک استان زیبا و سرسبز ببینیم.

نماینده مردم فومن و شفت با تاکید بر اینکه ما در این راستا به دنبال شایسته سالاری بوده ایم و برای احیای این تفکر اگر خودم نیز قربانی گردم بر همان خواهم بود، تصریح کرد: تمام دغدغه ما باید حل مشکلات فراوان پیش رو باشد . افتخاری افزود: هدف بنده از ورود به کمسیون عمران مجلس نیز پیگیری همین مطالبات بوده است. وی اذعان داشت: در راه دستیابی به این اهداف والا ما نیازمند جهاد و ایثاری همه گیر هستیم.

افتخاری با بیان اینکه مردم ما دغدغه های بسیاری دارند، به وضعیت نابسامان کنونی بیمارستان فومن اشاره داشته و ان را مرده و خاموش توصیف نموده که در حال حاضر مشکلات عدیده بسیاری دارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی همچنین به وضعیت شهرک صنعتی فومن اشاره کرده و تاکید نمود: ما به دنبال کارخانجات جدید نیستیم؛ فقط همین تعداد موجود حفظ شود و بتواند نیرو جذب کند؛ در شرایط کنونی مثمرفایده خواهد بود.
افتخاری به بخشی دیگر از مطالبات به حق مردم شهرستان فومن اشاره داشته و افزود: بعد از گذشت ۲۸ سال مردم ما امیدوارند راه بن بست فومن باز شود. ما نیازمند کمک هستیم و هنوز هیچ کاری برای این شهر انجام نداده ایم .
افتخاری با بیان اینکه تزکیه نفس بستر خدمتگزاری است ادامه داد: گاهی مشاهده می کنیم که بعضی از مدیران ادارات میلی به خدمت رسانی ندارند در حالیکه خدمت به مردم الویت و افتخار است. وی با تاکید براینکه ما باید در تلاش باشیم تا فضای آرام کنونی این شهر حفظ شود، افزود: مردم ما از درگیریهای حزبی و جناحی خسته شده اند. مسوولین ما از پشت میزها پیاده شوند و بین مردم حضور داشته باشند. همانطور که مقام معظم رهبری می فرماید که رمز موفقیت و پیروزی ما در خدمتگزاری است.

نماینده مردم فومن و شفت در پایان به وضعیت پل ورودی فومن اشاره داشته و افزود: این پل با هیچ شربت و دارویی برای این مردم تسکین دهنده نخواهد بود. تنها چیزی که می تواند این مردم را آرام سازد فقط تغییر فضای موجود است. افتخاری تصریح نمود: ما هم مدافع بیت المال هستیم اما در این خصوص باید تبدیل به احسنت بشود.

استاندار گیلان نیز عصر یکشنبه در مراسم معارفه فرماندار جدید فومن ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از آتش نشانان جان بر کف جمهوری اسلامی و فرزندان رشید ملت؛ گفت : ایام دهه مبارک فجر جشن انقلاب و جشن بیان عملکرد و افتخار فرزندان نظام است که در زیر سایه چتر عنایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری میسر شده است.

IMG_۲۰۱۷۰۱۲۳_۰۲۴۰۲۳_۶۷۲

دکتر نجفی با اشاره به گزارش عملکرد فرمانداران در شورای اداری صومعه سرا و فومن گفت: فرمانداران محترم دو شهرستان صومعه سرا و فومن با ارائه گزارش عملکرد خود و بصورت عدد و آمار عملکرد بسیار خوب و قابل قبول خود را اثبات کردند و این نشان از عزم مدیران برای خدمت به مردم است.

دکتر نجفی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجرخاطر نشان کرد : در بیانات حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی به وفور آمده که باید کار خوب را به مردم بیان کرد تا آنان که صاحبان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب هستند، در جریان امور باشند.

وی ادامه داد: مدیران دولت اسلامی از جنس مردم هستند و در دولت دکتر روحانی که تاکید بر ایجاد امید بین اقشار مختلف مردم است، باید با ارائه گزارش صحیح از عملکرد و تلاش دولت، مردم را به آینده کشور امیدوار کرد و امید را از آنها نگرفت.

دکتر نجفی بیان داشت: البته هر دولتی عملکرد خود را بیان می کند که این امر به معنای عملکرد نظام اسلامی است و افتخار نظام ما این است که با دولتهای مختلف زیر چتر ولایت به مردم خدمت می کنند.

وی تثبیت قیمت برنج، دوبرابرشدن قیمت برگ سبز چای ، گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان دولت ،امنیت و ارامش مثال زدنی در استان ،بهبود فضای کسب وکار وشتاب بخشیدن به ساخت سدهای استان را از جمله خدمات به مردم ذکر کرد.

استاندار گیلان با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید در گیلان خاطرنشان کرد: در زمان حاضر نرخ بیکاری استان تک رقمی است و با کاهش شش درصدی نسبت به سه سال گذشته با تلاش همه عوامل دست اندرکار، به میزان۹/۶ رسیده است و از پنجمین استان بیکار کشور به ۲۳ استان شاغل کشور تبدیل شده ایم.

IMG_۲۰۱۷۰۱۲۳_۰۲۳۹۵۸_۷۷۰

استاندار گیلان با بیان اینکه این آمار به معنای حل مشکلات بیکاری و حوزه اشتغال در گیلان نیست، ادامه داد: علیرغم همه مشکلات موجود و موانع حوزه های صنعتی و کسب کار و همچنین حجم بالای فارغ التحصیلان جوان، باید در ایجاد بستر مناسب تر در فضای کسب و کار با استفاده از دانش و فناوری های روز و طرح های اقتصادی دانش بنیان و همچنین توجه به فضای فعلی و استعدادهای گیلان، تلاشی مضاعف تر داشت.

دکتر نجفی در ادامه گفت : باید به گونه‌ای عمل کنیم که برای جوانان ایجاد امید و انگیزه شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه به گفته امام راحل مردم ولی نعمت ما هستند؛ اذعان کرد: باید از شعار محوری فاصله بگیریم و به مردم صادقانه خدمت کنیم چرا که فرصت خدمت به مردم همیشگی نیست.

دکتر نجفی افزود: از همه مسئولان می خواهم که با حفظ ارزش ها و اخلاق های حسنه اسلامی و همدلی در همه بخش ها، برای حفظ کرامت مردم و نیز تلاش صادقانه برای رفاه و آسایش آنان، از شعارها دوری و وظیفه واقعی خود که خدمت به مردم است را عملیاتی کنند. وی گفت: بدون شک آینده بهتری در انتظار کشور است.

استاندار گیلان با قدردانی از زحمات ایثارگرانه فرزندان‌مان در مرزهای کشور و فرزندان دیپلماسی ما یادآور شد: همه ما باید برای رسیدن به هدف مشترک تلاش کنیم و با رعایت اخلاق به خدمات رسانی به مردم شریف کشورمان بپردازیم.

لازم به ذکر است که دکتر نجفی در پایان این نشست، با قدردانی از خدمات میرشمس مومنی‌زاده فرماندار سابق، حسین اسماعیل‌پور را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان فومن معرفی کرد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.