پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 13 December , 2019
امروز : جمعه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۸ - 16 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 9932
  پرینتخانه » آخرین اخبار, پربیننده ها تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۳۳ | ارسال توسط :

حملات تند سعید قاسمی به مرحوم آیت‌الله هاشمی و پاسخ مشاور هاشمی به او

راه سوم: سعید قاسمی اخیرا در اظهاراتی به نحوه مرگ و تشییع جنازه آیت الله هاشمی پرداخته است که با واکنش غلامعلی رجایی مشاور آیه الله هاشمی مواجه گردید. قاسمی در سخنرانی اخیرش گفته بود: «سياست اصلاح‌طلبان پدربزرگي داشت كه قسمت است ديگر،… گفته‌‌اند خدايا زير تريلي بروم در اين مسير در اين جاده‌ها صاف […]

حملات تند سعید قاسمی به مرحوم آیت‌الله هاشمی و پاسخ مشاور هاشمی به او
راه سوم: سعید قاسمی اخیرا در اظهاراتی به نحوه مرگ و تشییع جنازه آیت الله هاشمی پرداخته است که با واکنش غلامعلی رجایی مشاور آیه الله هاشمی مواجه گردید. قاسمی در سخنرانی اخیرش گفته بود:
«سياست اصلاح‌طلبان پدربزرگي داشت كه قسمت است ديگر،… گفته‌‌اند خدايا زير تريلي بروم در اين مسير در اين جاده‌ها صاف بشوم اما اين‌جور نشود كه ٢٠٠ تا باديگارد داشته باشم يك ماشين آمبولانس با چهارتا، پنج‌تا دكتر ويژه كه ضربان قلبم رفت بالا آمد پايين بدوند. يك بيمارستان حضرت امامي كه چهارتا خانه با خانه من فاصله داشته باشد و آن كادر بيمارستان ناراحتند مي‌گويند هر هفته كه اين خانواده مي‌آيند آنجا چكاپ نهايي مي‌شوند آمرانه برخورد مي‌كنند مثل ارباب رعيت. اين را هم داشته باشيد. يك‌دفعه آخر كاري در استخر «وي‌آي‌پي» فرح در سعدآباد سكته بزني كه … و بعد بدوبدو نيم‌ساعت هم طول بكشد كه لباس تنت كنند ببرندت بيمارستان شهداي تجريش. معروف است، بيمارستاني كه سرما بخوري بروي آن تو شكلات‌پيچ برمي‌گردي. وقتي ببرندت آنجا مي‌گويند يك‌ساعت است دير آورده‌ايد… خدايا براي من يك فرصتي بده يك مدلي كه وقتي  لا اله الا الله مي‌گويند در مسجد يا هيئت. نمي‌خواهم.نخ تسبيح جريان انحرافي پاره شد. هرچي بخواهند بدوند اينها الان آدم بتراشند، ديگه ما به آن مسير برنمي‌گرديم».
یادداشت غلامعلی رجایی در واکنش به اظهارات سعید قاسمی:
غلامعلی رجایی در کانال تلگرامی خود نوشت: کاش جنگ عده ای را با خودش می برد. مثل سیلی که ناگاه می آید وهرچه را سرراهش هست با خودش جمع می کند ومی برد.
به گزارش انتخاب، در ادامه یادداشت امده است: البته معلوم است که خیلی ها که درجنگ بودند -ازجمله خود من و کسی به نام سعید قاسمی که اخیرا در دروغی وقیحانه پا را از دایره دین وانصاف بیرون نهاده ودریک هرزه پراکنی از تغییر صورت هاشمی پس از مرگ  سخن گفته است.-  پای رفتن مان لنگ بود ولایق دیداریارنبودیم وحال وروزمان شد این.
من این را با اکراه و فقط برای درج در تاریخ  و برای یانکه دروغی را تکذیب کرده باشم می نویسم وخدا را هم بردرستی سخن خویش گواه می گیرم که آن شب تلخ درموقع غسل هاشمی بزرگ ومظلوم با تنی محدود ازجمله دونوه امام ،سید حسن آقا و آقا سیدیاسر و دو فرزند ایشان مهدی ویاسر وچند نفراز بچه های جماران که متکفل غسل بودند حضورداشتم.
 خدای شاهد است که با ۶۰ سال عمری که از خداگرفته ام و چهره بعضی انسانها را پس ازمرگ چه شهید و چه غیرشهید کم ندیده ام چهره ای را کمتر به نورانیت و آرامشی را کمتر همانند آرامش هاشمی  در بستر مرگ دیده ام. هاشمی عزیز چنان آرام بود که انگارخسته از بی خوابی  یی به درازای دهها سال، به خوابی عمیق فرورفته است ومن که  ساعت ده صبح همان روزشاهد سخن گفتن  توام با لبخند او با خود بودم، باورم نمی شد این همان هاشمی  سرحال و شادمان آن روزصبح است که اکنون بی جان برتخت کهنه ای افتاده وتسلیم محضرحق است، گریان به چشمان بسته اش می نگریستم  و دردل نجوا می کردم که انشالله الآن چشمان نافذش را بازمی کند وبرمی خیزد. آرزویی محال.
حین غسل،چندبار وسوسه شدم با موبایل  از پیکر بی جان و آرام در محضرحق هاشمی فیلم و عکس بگیرم اما از وی وفرزندان غمزده و بهت زده زده  ومبهوت چهره نورانی پدر حیا کردم و کاش می گرفتم تا راه را بر این هرزه گوییهای سعید قاسمی بسته باشم.
درمصاحبه ام که دو روز پس از ارتحال هاشمی عزیز با روزنامه شرق انجام شد گفتم ابعاد مظلومیت هاشمی با شهید مظلوم بهشتی قابل مقایسه نیست .یکی اش اینکه آن مظلوم اول، حداکثر دوتا سه سال ازدست دوست وغیردوست جفا  دید و بلای مظلومیت کشید واین مظلوم دوم،بیش از سی وچند سال مظلومیت  دید. دیگراینکه  پس ازشهادت  مظلوم اول، دامنه تخریبهای علیه او تقریبا فرونشست ولی پس ازارتحال این مظلوم دوم تخریبها ادامه داشته ودارد .
چند روزپس ازارتحال، که هنوز کفن هاشمی خشک نشده کسی را به سیما آوردند تا او را با زبیر مقایسه ولقب مفسد فی الارض به او بدهد و دیگری را بیاورند تا هاشمی را ساکت فتنه بنامد.
کاش مصلحت بود وظرفیتی بود تا می گفتم دیروزکه فرزند یکی ازعارفان راه رفته از شیراز پیش من آمد واز قول پدر ارجمندش درباره شکوه وجلال ومنزلت هاشمی پس از مرگ واستقبالی که امام و اولیای وی پس از ارتحال از او نموده اند چه چیزهایی گفت .
از صمیم دل دعا می کنم کسانی امثال  حمید رسایی و سردارسعید قاسمی و علاء الدین بروجردی و..که جفا می کنند و پس از مرگ هم به مرده لگد می زنند به خود بیایند و توبه کنند. شاید توبه شان پذیرفته شود.
photo_2017-01-26_17-02-56
photo_2017-01-26_17-03-10
|
کلید واژه ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.