پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 8 December , 2019
امروز : یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸ - 11 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 10106
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۵ | ارسال توسط :

برجام تبیین نظام و مصداق نرمش قهرمانانه است/ دغدغه کنونی جامعه از دست رفتن اخلاق است

راه سوم/طاهره نوری: نشست خبری فرماندار شفت با اصحاب رسانه عصر یکشنبه ۱۰ بهمن ماه در فرمانداری شفت برگزار گشت. محمد رضا محسنی در این نشست که به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و در آستانه سی و هشتمین سالگشت انقلاب اسلامی ایران تشکیل شد اذعان داشت: وجه تمایز انقلاب اسلامی ما با انقلابهای دیگر […]

برجام تبیین نظام و مصداق نرمش قهرمانانه است/ دغدغه کنونی جامعه از دست رفتن اخلاق است

راه سوم/طاهره نوری: نشست خبری فرماندار شفت با اصحاب رسانه عصر یکشنبه ۱۰ بهمن ماه در فرمانداری شفت برگزار گشت. محمد رضا محسنی در این نشست که به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و در آستانه سی و هشتمین سالگشت انقلاب اسلامی ایران تشکیل شد اذعان داشت: وجه تمایز انقلاب اسلامی ما با انقلابهای دیگر دنیا نگاه جهانی و فرامنطقه ای آن بوده است گرچه در ابتدا با رویکرد تغییر نظام طاغوت شکل گرفته است‌. وی از سه عامل ایمان به قدرت لایزال الهی، داشتن رهبری با ویژگی های کاریزماتیک و متصل به منبع آسمانی و معتقد، و بهره بگیری از وحدت کلمه به عنوان سه عاملی یاد نمودند که موجبات پیروزی ملت ایران را بر رژیمی غاصب که قدرت منطقه ای آن زمان محسوب می گشت، فراهم آورده است.
فرماندار شفت با اشاره به بخشی از سیاست هایی که کشورهای معاند نظام در طی ۳۷ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد در پیش گرفته اند؛ افزود: کودتا، جنگ، انزوای سیاسی و تحریم های پیش روی ملت ایران هم نتوانستند ما را از دستیابی به اهدافمان باز دارند و در حال حاضر که ما به استقبال سی هشتمین سالگشت انقلاب اسلامی می رویم کشور ما جزء معدود کشورهایی در دنیا است که در حوزه علوم مختلف اعم از هوافضا، نانوتکنولوژی، سلولهای بنیادین و…حرفی برای گفتن دارد و در جایگاه پنجم و ششم دنیا قرار گرفته است‌.

وی در ادامه با بیان اینکه اختلاف نظر در هر جامعه ای وجود دارد افزود: تفاوت دیدگاها در کشور مبنایی و ریشه ای نیست و همه نیروهای انقلاب دغدغه توسعه و پیشرفت کشورمان را دارند.

نماینده عالی دولت در شفت یکی از اقدامات دولت روحانی را تبیین سیاست های کلی نظام دانستند که زیر نظر مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین شخص نظام صورت گرفته است. محسنی پور  با اشاره به اینکه تبیین سیاست های کلی نظام بر عهده مقام معظم رهبری است تاکید نمود: متاسفانه کسانی که در داخل کشور برجام را زیر سوال می برند از این نکته غافل هستند که در راس نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه و رهبری نظام قرار دارد و برجام تبیین نظام و مصداق همان کلام مقام معظم رهبری در خصوص نرمش قهرمانانه است که سرلوحه گروه دیپلماتی ما در خارج از کشور قرار گرفته است.

وی یکی از مهم ترین دستاوردهای برجام را اثبات حقانیت مردم در خصوص صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران و اعتمادناپذیری به نظام آمریکا در سطح جهانی دانست‌.

نماینده عالی دولت در شفت، یکی از نتایج برجام را گشایش هایی که در زمینه های اقتصادی در داخل کشور در پی برداشته شدن تحریم های هسته ای صورت گرفته است دانستند و افزودند: در شروع دولت آقای روحانی ما به شرایط فروش نفت در مقابل غذا رسیده بودیم ، این در حالی است که تولید نفت ما امروز از ۸۰۰هزار بشکه به چیزی قریب به ۳ میلیون بشکه رسیده است.

محسنی با بیان اینکه در زمان شروع دولت رشد هزینه های عمرانی ما ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده است، اذعان داشت: این رقم در سال ۹۴ به ۲۸ هزار میلیارد تومان رسیده است آنهم در ایامی که دولت تحت فشار شدید تحریم ها و فروش نفت  با بشکه ای ۳۵ دلار بوده است.

فرماندار شفت اجرای طرح بیمه سلامت را یکی از دستاوردهای مهم دولت روحانی دانست که ۱۱ میلیون نفر را در کل کشور تحت پوشش قرار داده است و در شهرستان شفت ۵۷ هزار نفر از آن بهره مند شده اند. همچنین دولت انقلابی بزرگ را در زمینه گازرسانی از زمان شروع به کار خود برجای گذاشته است که این آمار در شهرستان شفت به رقم ۹۳ روستای تحت پوشش گازرسانی رسیده است.

وی با بیان اینکه دولت در خصوص مبارزه با فساد مصمم است اذعان داشت با توجه به گزارش رئیس دیوان محاسبات کشور از مجموع ۱۰۰ هزار پرونده تشکیل شده در خصوص حقوق های نجومی ، در کمتر از ۱۰درصد آن تخلف صورت گرفته است و لذا بایستی در بیان انتقاد ،  انصاف و عدالت را رعایت کنیم و  به خاطر اختلاف سلایق سیاسی از دایره اصول اخلاقی  و انصاف خارج نشویم.

فرماندار شفت با بیان اینکه تمام دستاوردهای دولت درواقع دستاورد نظام است تصریح نمود: دولت پیشانی نظام و خدمات دولت همان خدمات نظام است و بنا به گفته رهبر انقلاب، حفظ نظام از اوجب واجبات است. وی با بیان اینکه نگاه نقادانه باید وجود داشته باشد اما نباید تخریبی باشد ادامه داد: نباید به گونه ای باشد که تحلیل های ما بهانه به دست شبکه های بیگانه بدهد.

محسنی با بیان اینکه در جامعه امروز تخریب پذیرفتنی نیست چرا که شعور سیاسی مردم در حال حاضر در بالاترین حد خود قرار دارد اظهار داشت: متاسفانه ما در حال از دست دادن اخلاق در جامعه هستیم و هرگونه تخریب سیاسی و گروهی و حزبی در نهایت به ضرر مردم خواهد بود.

فرماندار شفت در ادامه به تعدادی از پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر اشاره نمود.

وی با بیان اینکه  ۸۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۴۹۲ میلیون در دهه فجر انقلاب اسلامی در شفت به بهره برداری خواهد رسید افزود : گازرسانی ، آبرسانی ، راه روستایی و تقویت شبکه برق از مهترین این پروژه ها محسوب می شوند.

وی با اشاره به اینکه برای تقویت ضعف برق شفت اقدامات خوبی در سال جاری انجام شد افزود: ۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۴۹ میلیون تومان در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شفت در ادامه سخنان خود با بیان اینکه راه یکی از زیرساخت های توسعه در روستاها است افزود:  ۷ پروژه راه روستایی  در این شهرستان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۹۸۳ میلیون تومان به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

محسنی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان شفت در بخش کشاورزی دارای ظرفیت های خوبی است افزود : بهره بردای طرح تجهیز اراضی روستای خطیبان و افتتاح  یک مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای جمعا با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از دیگر برنامه های دهه فجر در شفت خواهد بود.

وی افزود : آبرسانی به روستای شالده و راه اندازی چاه روستای تکرم که برای تکمیل آنها ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده است از دیگر پروژه های دهه فجر است.فرماندار شفت در پایان سخنان خود با بیان اینکه  ۱۵ واحد مسکن مددجویی در شفت در ایام الله دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید افزود : افتتاح جایگاه CNG احمدسرگوراب با ۲ میلیارد و ۸۷۳ میلیون تومان از دیگر پروژه های این شهرستان است.

|
کلید واژه ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.