پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 6 December , 2019
امروز : جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸ - 9 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 10204
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۴ | ارسال توسط :

مرد روزهای سخت هستم/ عدالت را برای شهروندان ملموس می کنم

راه سوم: سیروس شفقی فرماندار رشت عصر امروز(دوشنبه ۱۱بهمن) میزبان اهالی رسانه به مناسبت فرارسیدن دهه فجر بود. او با اشاره به آغاز دهه فجر و تجلی اراده و حضور پرشور مردم که برای اعتقاد و رسیدن به خواسته‌هایشان جان‌فشانی کردند گفت:ایام فجر بهترین فرصت برای اطلاع‌رسانی خدمات نظام و دولت به ولی‌نعمتان این انقلاب […]

مرد روزهای سخت هستم/ عدالت را برای شهروندان ملموس می کنم

راه سوم: سیروس شفقی فرماندار رشت عصر امروز(دوشنبه ۱۱بهمن) میزبان اهالی رسانه به مناسبت فرارسیدن دهه فجر بود. او با اشاره به آغاز دهه فجر و تجلی اراده و حضور پرشور مردم که برای اعتقاد و رسیدن به خواسته‌هایشان جان‌فشانی کردند گفت:ایام فجر بهترین فرصت برای اطلاع‌رسانی خدمات نظام و دولت به ولی‌نعمتان این انقلاب است.

شفقی افزود:شرایط امروز کشور در اثر حرکت‌های کارشناسانه دولت چشم‌انداز خوبی را ترسیم می‌کند و شاهد تلاش‌های مثبت هستیم.

کارنامه دولت تدبیر و امید نشان دهنده آغاز دوران شکوفایی اقتصادی ایران است

فرماندار شهرستان رشت گفت: یقین داریم تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله‌داریم، اما این باعث می‌شود همدلی بیشتری داشته باشیم.

او با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید گفت :در بحث بهداشت و درمان، کنترل و کاهش تورم لجام‌گسیخته و رشد اقتصادی در سه و نیم سال گذشته شاهد کارنامه‌ی مثبت دولت هستیم که تداوم این رشد نشان‌دهنده‌ی آغاز دوران شکوفایی اقتصادی ایران است.

شفقی تعامل با کشورها، حمایت‌های مناسب از بنیه دفاعی، دستاوردهای ارتباطات و فناوری، پوشش گازرسانی، موفقیت در بخش کشاورزی و بیمه ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین را هم از موفقیت‌های دولت یازدهم برشمرد و افزود: موفقیت‌هایی که به گفته‌ی او متعلق به همه مردم است.

فرماندار شهرستان رشت برجام را یک دستاورد بزرگ در برابر روند ایران هراسی خواند و گفت: برجام کار بزرگی بود و هر کار بزرگی پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. او هنر دولت را استفاده از فرصت‌ها بر مبنای مقتضیات زمان اعلام کرد و با بیان این که برجام را شرط لازم می‌دانیم اما شرط کافی نمی‌دانیم افزود: امیدواریم روزبه‌روز شاهد وحدت و همدلی بیشتر در این کشور باشیم.

افتتاح ۱۸۶ پروژه همزمان با دهه فجر در شهرستان رشت

شفقی در این نشست خبری به پروژه‌هایی که همزمان با دهه فجر در شهرستان رشت افتتاح می‌شود هم اشاره کرد و گفت :: ۱۸۶ پروژه بااعتبار ۱۳۶۸ میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

شفقی افزود: اعتبارات پروژه‌های امسال نسبت به سال ۹۴، ۶۴۵ درصد افزایش داشته است.

او اضافه کرد: در سال جاری با افزایش ۲۱۲ درصدی اعتبارات روبرو هستیم و ۸۷۷ درصد رشد در بخش خصوصی داریم.

در سطح شهرستان ۵ پروژه شاخص قابل‌اعتنا وجود دارد : کشتارگاه صنعتی طیور مروارید، بیمارستان پارس، شرکت ساخت ورق‌های روکش آریاپورشرکت صنعت آلومینیوم گیلان و پروفیل و پنجره دیلمان.

عدد اشتغال‌زایی که این پروژه‌ها داشته است  ۲۸۶۱ نفر اشتغال دائم و جانبی معرفی کرد.

بیشترین پروژه‌ها مربوط به بخش صنعت و معدن ۱۰۵۰ میلیارد تومان، فصل بهداشت و درمان ۱۲۰ میلیارد تومان، فصل توسعه خدمات شهری ۱۰۴ میلیارد تومان، گردشگری ۷۶۷۰ میلیون تومان و فصل حمایتی ۶۴۱ میلیون تومان عنوان شد.

چه پروژه‌هایی در شهرستان رشت افتتاح می‌شود؟
شفقی درباره وضعیت پروژه‌هایی که در شهرستان رشت افتتاح می‌شود هم این آمار و ارقام را ارائه کرد:

در بخش خمام با ۲۵ پروژه و اعتبار ۱۶۴۰۰ میلیون تومان؛ خشکبیجار با ۱۳ پروژه بااعتبار ۱۴۴۶ میلیون تومان؛ لشت نشاء با ۳۳ پروژه  و اعتبار ۳۲۶۳ میلیون تومان؛ کوچصفهان ۱۹پروژه و ۷۷۱۶ میلیون تومان، سنگر، ۲۸ پروژه و اعتبار  ۱۶۵۵۵ میلیون تومان و بخش مرکزی ۳۲ پروژه و اعتبار، ۷۰ میلیارد  تومان است.

فرماندار رشت افزود: از سیاست‌های موردعلاقه من این است که  در راستای اقتصاد مقاومتی، با توجه به صنایع کوچک و خرد به نتایج لازم دست پیدا کنیم.

نقش نظارتی فرمانداری، حلقه مفقوده مدیریت شهری رشت است

فرماندار رشت در پاسخ به سوال مبنی بر نحوه اجرای نقش نظارتی فرمانداری بر مسائل مدیریت شهری با توجه به بررسی لایحه بودجه سال آینده شهرداری رشت در شورا و اعتراض برخی کارشناسان و فعالین حوزه عمران و ساختمان نسبت به فرمول و میزان اخذ عوارض شهری توضیح داد: شاید یکی از حلقه‌های مفقوده‌ای که در مدیریت شهری رشت می‌بینیم و باید خلاء را از بین برد همین جایگاه نظارتی باشد.

او ادامه داد وقتی عوارضی تعیین می‌شود در زندگی تمام مردم تأثیر دارد؛ خصوصاً در بخش ساخت‌وساز، در زندگی و ارتزاق افراد متعدد به طور مستقیم و غیرمستقیم تأثیر مستقیم دارد.

فرماندار رشت با اشاره به کارگروهی که در مدیریت کوتاه استقرارش در پست فرمانداری رشت ایجادشده است گفت: ما با جدیتی که در پیش گرفتیم و بیشتر خواهد شد تا جایی که در توانمان هست عدالت را برای شهروندان پررنگ‌تر و ملموس می‌کنیم.

شفقی در ادامه گفت: بودجه‌ی شهرداری رشت هنوز تحویل فرمانداری  نشده است.

مرد روزهای سخت هستم

سیروس شفقی با اشاره به سابقه ارتباطش با رسانه ها در فرمانداری آستارا بیان کرد: خود را پاسخگوی رسانه ها میدانم و معتقدم مدیری که پاسخگو نباشد مدیریتش در هر جایگاهی که باشد صحیح نیست. او افزود: تلاش می کنیم در هر فصل یک نشست خبری با اهالی رسانه داشته باشیم که خروجی و نتایج مشخص و ارزشمندی داشته باشد زیرا به هیچ وجه به جلسات بدون خروجی و فانتزی اعتقاد ندارم.

شفقی در پایان اظهاراتش گفت: با آگاهی و اطلاع کامل این مسوولیت را قبول کرده ام و با بررسی شرایط موجود قطعا پاسخگوی عملکرد خود در دوران تصدی فرمانداری رشت خواهم بود، زیرا خود را مرد روزهای سخت می دانم.

منبع:گیل نگاه

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.