پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 6 April , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ - 13 شعبان 1441
شناسه خبر : 10919
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۰۴ | ارسال توسط :

كسي كه تبعيت از رهبري نداشته باشد شيعه و بلكه حتي مسلمان نيست

راه سوم: امام جمعه اصفهان با تشكر از مردم ايران به دليل حضور در راهپيمايي ۲۲ بهمن، اين حضور باشكوه را نشانه رشد و ايستادگي ملت ايران دانست. به گزارش «انتخاب»، آيت‎الله سيديوسف طباطبايي‎نژاد در خطبه‎هاي نماز جمعه اصفهان كه در مصلاي امام خميني(ره) برگزار شد، با اشاره به حماسه مردم ايران در راهپيمايي ۲۲ […]

كسي كه تبعيت از رهبري نداشته باشد شيعه و بلكه حتي مسلمان نيست

راه سوم: امام جمعه اصفهان با تشكر از مردم ايران به دليل حضور در راهپيمايي ۲۲ بهمن، اين حضور باشكوه را نشانه رشد و ايستادگي ملت ايران دانست.

به گزارش «انتخاب»، آيت‎الله سيديوسف طباطبايي‎نژاد در خطبه‎هاي نماز جمعه اصفهان كه در مصلاي امام خميني(ره) برگزار شد، با اشاره به حماسه مردم ايران در راهپيمايي ۲۲ بهمن‎ماه، گفت: از مردم خوب كشورمان تشكر مي‎كنم كه بهتر از سال‎هاي قبل در راهپيمايي ۲۲ بهمن شركت كردند و اين دليل بر رشد و عظمت فكري و تدين مردم ايران است.
به نوشته رسا، وي ادامه داد: وقتي مردم ايران از طرفي مي‎بينند دشمنان در دشمني‎شان شدت بيشتري به خرج مي‎دهند و از طرفي هم مراجع تقليد و علما تأكيد بر حضور در راهپيمايي دارند، آن‎ها هم در اين حماسه شركت مي‎كنند.
امام جمعه اصفهان با بيان اين‎كه اگر كسي با ما نجنگد ما اهل صلح هستيم، اظهار كرد: ما حتي صلح جهان را مي‎خواهيم اما اگر كسي با ما بجنگد وظيفه داريم تا آخرين قطره خون در برابرش بايستيم و ملت ما از اين راهپيمايي‎هايشان و از حركت‎هايشان در ايام الله كاملا مشخص است كه همچون اول انقلاب در برابر دشمن ايستاده‎اند و تابع فرمان‎هاي رهبر معظم انقلاب هستند كه ايشان طبق قرآن دستور مي‎دهند.
وي با تشكر از دكتر قاليباف به دليل پذيرفتن دعوت مردم اصفهان در حضور در مراسم ۲۲ بهمن، خاطرنشان كرد: عذرخواهي مي‎كنم از عزيزاني كه در راهپيمايي شركت كردند و مي‎خواستند همان‎جا نماز بخوانند، آن‎جا هوا سرد بود و مضافا بر اين‎كه احتمال بارندگي بود و در عين حال سرما و دوري راه بود كه نتوانستيم در ميدان امام(ره) نماز جمعه را برگزار كنيم.
آيت‎الله طباطبايي‎نژاد با اشاره به اين‎كه انقلاب اسلامي، اسلام منحرف را به اسلام ناب تبديل كرد، اظهار كرد: اين كار همه پيامبران بود كه مردم را از راه انحرافي به راه راست هدايت مي‎كردند و كساني بعد از پيامبر(ص) همچون حضرت امام(ره) راه پيامبران را ادامه دادند.
وي گفت: گراني و ركود و مانند اين‎ها هست و خيلي‎هايش هم تقصير آمريكا نيست، بلكه ناشي از بي‎تدبيري ما است، هر دولتي كه عوض مي‎شود همه را از اول تا آخر عوض مي‎كنند، صرف اين‎كه ميل به شما نداشتند و به شما رأي ندادند و بايد عوض بشوند، فرهنگ اشتباهي است، اميدواريم كه عقل‎مان رشد بكند و اين‎قدر جابه‎جايي‎ها و عوض كردن‎ها نباشد كه يك قسمت از عقب‎ماندگي‎هايمان به دليل همين‎ها است.
امام جمعه اصفهان با اشاره به دستاوردهاي انقلاب، خاطرنشان كرد: بسياري از دولت‎ها از ابتدا تا انتها كارهاي بسيار مهم و اساسي را براي كشور انجام دادند و همين دولت هم دارد كار مي‎كند و زحمت مي‎كشد و بسياري طرح‎ها و پروژه‎ها را در اين دهه فجر افتتاح كردند، چهل ميليون جمعيت از اول انقلاب تا حالا به جمعيت ما اضافه شده است و درست است كه بيكاري وجود دارد اما جمعيت هم رشد كرده است،‌ هزارها روستا برق‎دار و آب‎دار و تلفن‎دار شده‎اند و گازرساني در بعضي از روستاهايي كه اصلا فكرش را نمي‎كرديم، ايجاد شده است.
وي ادامه داد: البته گاهي بي‎تدبيري‎هايي هست و ما نبايد به خاطر برخي اشتباه‎كاري‎ها همه‎چيز را ناديده بگيريم كه با انصاف و باعدل منافات داشته باشد، يكي از كارهاي خوب جمهوري اسلامي اين سربلندي مسلمانان است، قبلا كسي ايران را به حساب نمي‎آورد و الان همه جا حرف ايران است، مگر كسي جرأت داشت عليه آمريكا تظاهرات كند، اين را از ما گرفتند، مگر جرأت داشتند پرچم آمريكا را آتش بزنند،‌ ماها آتش زديم و از ما ياد گرفتند و ديديم كه آمريكا هيچ غلطي نمي‎تواند بكند.
نماينده ولي‎فقيه در استان اصفهان همچنين با اشاره به روايت ۷۵ روز بعد از رحلت پيامبر اكرم(ص) شهادت بانوي دو عالم را تسليت گفت و خاطرنشان كرد: آن‎چه داريم از اين خانواده و حضرت فاطمه زهرا(س) است، امام سجاد(ع) در شام وقتي خودشان را معرفي مي‎كنند ۷۰ صفت براي اميرالمؤمنين(ع) نقل مي‎كند و يكي از صفات ايشان را صبورترين انسان‎ها ذكر مي‎كند، اما امام علي(ع) در ماجراي شهادت حضرت زهرا(س) صبرش تمام شد.
نگراني برخي از ترامپ اشتباه و بي‎جا است
وي همچنين در خطبه اول با بيان اين‎كه كسي كه تبعيت از رهبري نداشته باشد شيعه و بلكه حتي مسلمان نيست، خاطرنشان كرد: البته اهل‎سنت هم به يك معنا رهبري را قبول دارند اما مانند شيعه نيست، پادشاه آل‎سعود كه يك احمقي است كه مال مسلمانان را براي مسلمان‎كشي استفاده مي‎كند، اين فرد كه نمي‎تواند اولي‎الامر باشد.
آيت‎الله طباطبايي‎نژاد با بيان اين‎كه مقابله با دشمن وزير سلطه كافر نبودن بسيار ارزش دارد، اظهار كرد: ما بدون اجازه آمريكايي‎ها نمي‎توانستيم آب بخوريم، امام خميني(ره) اين قانون قرآني را براي ما آوردند كه كفار هيچ‎گاه با ما خوب نخواهند شد، حتي آنان كه ظاهرشان خوب است اما باطنشان با ما خوب نيست، قرآن مي‎فرمايد هيچ‎گاه يهود و نصاراي از ما راضي نمي‎شوند.
وي افزود: اين‎ها دشمني‎هايشان به خاطر موشك و انرژي هسته‎اي نيست، قرآن مي‎فرمايد اين‎ها دائما با انسان مي‎چنگند تا جايي كه بتوانند شما را از دينتان برگردانند،‌ آخر جنگشان موشك نيست،‌ آخر جنگشان انرژي هسته‎اي نيست، اين‎ها فرموده‎هاي رهبر معظم انقلاب و امام خميني(ره) است كه بارها فرموده‎اند.
نماينده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: بعضي‎ها نگران هستند كه اين ترامپ ديوانه است، ما اين ديوانگي را مي‎دانستيم و مي‎دانيم كه شيطان بر او حكومت مي‎كند، يك چيزهايي را مي‎گويد قرآن مي‎فرمايد اين چيزهايي كه از دهانشان مي‎پرد و مي‎گويد چيزي نيست بلكه آن‎چه كه در سينه‎هايشان مخفي مي‎كنند، بالاتر و بزرگ‎تر است، قرآن مي‎فرمايد آن‎ها هيچ‎گاه خير و خوبي شما را نمي‎خواهند، آن‎ها الان خوشحالند كه عربستان مسلمان را فريب دادند و به جنگ با مسلمانان واداشتند.
|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.