پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 31 March , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ - 7 شعبان 1441
شناسه خبر : 11027
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۲ | ارسال توسط :

روايت شورای شهر فومن

اختصاصی راه سوم: اکبر نوری/ رئيس شوراي شهر فومن در جلسه ۱۵۸ شوراي شهر به مناسبت دهه فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران از مردم و اقشار مختلف جامعه دعوت کرد تا در راهپيمايي روز جمعه ۲۲بهمن شرکت فعال نمايند. همچنين شاهين عليزاده ضمن اظهار خشنودي از افتتاح پروژه  CNG شماره دو فومن که […]

روايت شورای شهر فومن

اختصاصی راه سوم: اکبر نوری/ رئيس شوراي شهر فومن در جلسه ۱۵۸ شوراي شهر به مناسبت دهه فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران از مردم و اقشار مختلف جامعه دعوت کرد تا در راهپيمايي روز جمعه ۲۲بهمن شرکت فعال نمايند. همچنين شاهين عليزاده ضمن اظهار خشنودي از افتتاح پروژه  CNG شماره دو فومن که با حضور مسئولين به بهره برداري رسيد به بارش برف در روزهاي اخير اشاره نمود و از پرسنل شهرداري و شهردار فومن جهت ساماندهي و خدمات رساني قابل قبول به شهروندان تشکر کرد.

نکته مهم مطرح شده در اين جلسه اما مربوط به حوزه اقتصاد مي شد. قابل به ذکر نيست که دستگاههاي مختلف دولتي و غير دولتي و نيمه دولتي جميعأ از نظر مالي در وضعيت ناخوشايندي بسر مي برند و جهت گردش امور بنگاه تحت مديريت خويش و تأمين منابع مالي سازمان مربوطه با سختي و محدوديت مواجه هستند.

در همين رابطه دولت تحت لوايحي که به تصويب مجلس شوراي اسلامي هم رسانده سعي در ايجاد راهکاري جهت کمک به دستگاههاي مسئول شهري برآمده است. نامه هاي قرائت شده در اين جلسه نيز دقيقأ در همين رابطه و راستاي کسب درآمدزايي توسط عباس قلي زاده شهردار فومن تنظيم شده بود. هر چند که با توجه به حجم پروژه هاي بر زمين مانده و زمان باقي مانده از عمر شوراي کنوني که چند ماه بيش نيست، حکم نوشداروي بعد از مرگ سهراب را در ذهن تداعي مي سازد!

نامه اول شهردار خطاب به اعضا شوراي شهر فومن که در باره چگونگي وصول معوقات و بدهي هاي جاري به سازمان شهرداري بود، به اين شرح قرائت شد:”احترامأ به استناد ماده ۵۹ قانون رفع موانع توليد و ارتقاي نظام مالي کشور (مصوب ۹۴/۲/۱ مجلس شوراي اسلامي) پيشنهاد مي گردد در صورت پرداخت ۱۰۰در صد عوارض صدور پروانه ساختماني تا آخر خرداد ماه سال ۱۳۹۵(به انضمام کدهاي مربوط به کسري پارکينگ، مازاد تراکم و عوارض پذيره) و همچنين عوارض مربوط به پروانه هاي ساختمان هايي که قبلأ صادر و بصورت اقساط پرداخت مي گردد بصورت نقدي ۲۰در صد تخفيف در عوارض فوق الذکر تعلق پذيرد. لذا خواهشمند است دستور فرماييد مراتب در جلسه آن شوراي محترم مطرح و اين شهرداري از نتيجه استصوابي آن مطلع فرماييد.” اعضاء شورا با اين درخواست البته با تغيير زمان آن به ”پايان فروردين ماه ۱۳۹۵ موافقت کردند

دومين نامه اقتصادي عباس قلي زاده شهردار فومن که به امر تبليغات در جهت کسب درآمدزايي در صحن شورا خوانده شد، به اين ترتيب بود:”رياست محترم شوراي اسلامي شهر فومن احترامأ، ليست مکان يابي و مساحت ۴ نقطه از فضاي تبليغاتي بلوار جديد الحداث علامه طباطبايي جهت واگذاري به کانون هاي تبليغاتي و يا بر اساس ماده۸ قانون رفع موانع توليد و ارتقاي نظام مالي کشور به جهت حمايت از توليدات و برندهاي داخلي به توليدکنندگان داخلي بر اساس قيمت کارشناسي که به پيوست به حضورتان ارسال مي گردد. خواهشمند است موضوع در يکي از جلسات آن شورا مطرح و شهرداري را از نتيجه آن مطلع فرماييد.”

اين نامه هم با گنجاندن چند تبصره به توسط اعضاي شورا به تصويب رسيد.

از موضوعات جالب توجه ديگري که در اين جلسه مطرح شد نامه اي بود که بوسيله يک شهروند بازنشسته فرهنگي خطاب به شوراي شهر فومن نوشته بود و در واقع حکم يک تظلم خواهي را داشت. گويا بر طبق برنامه اي که شهرداري فومن در راستاي پاک سازي و اصلاحات موردي در پارک شهر  صورت مي دهد قرار بر تخريب ابنيه هاي فرسوده شده است. از قرار معلوم يکي از اين موارد دکه اي است که امتياز و مجوز آن توسط سيد محمد تقوي عضو اسبق شوراي شهر فومن از همان شورا ابتياع و گرفته شده است! البته بعدأ همين دکه طي مراحلي به شخص آقاي آذرنگ که از بازنشستگان آموزش و پرورش مي باشد فروخته شده که  اينک شهرداري در صدد تخريب آن بر آمده است!

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.