پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 4 April , 2020
امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ - 11 شعبان 1441
شناسه خبر : 11348
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶ | ارسال توسط :

آیا ما مردم گیلان لایق قطعی برق نیستیم؟!

آیا کسی پیدا می شود که به ما بگوید بالاخره برق چند درصد مردم گیلان قطع است؟! اختصاصی راه سوم: قطعی برق ناشی از بارش برف در حال حاضر برای مردم گیلان به امری طبیعی تبدیل شده است. فرسودگی شبکه های توزیع برق که به بالای ۱۰ سال و در برخی مناطق به حدود ۳۰ […]

آیا ما مردم گیلان لایق قطعی برق نیستیم؟!

آیا کسی پیدا می شود که به ما بگوید بالاخره برق چند درصد مردم گیلان قطع است؟!

اختصاصی راه سوم: قطعی برق ناشی از بارش برف در حال حاضر برای مردم گیلان به امری طبیعی تبدیل شده است. فرسودگی شبکه های توزیع برق که به بالای ۱۰ سال و در برخی مناطق به حدود ۳۰ سال می رسد علت اصلی این قطعی برق است. علتی که البته با وجود ثبات مدیریتی در حوزه برق گیلان پذیرفته نیست و مدیران برق گیلان می بایست بسیار پیشتر و زودتر از وقوع چنین حوادثی در فکر بازسازی و نوسازی شبکه توزیع برق گیلان می بودند که نبودند. نتیجه کار، قطعی گسترده برق مشترکان در دو بارش برف بهمن امسال بود.

مسأله دیگری که امروز در حوزه برق گیلان خودش را نمایان ساخت فقدان آمار درست و دقیق از وضعیت موجود برق گیلان و قطعی های آن است که نشان می دهد مشکل بسیار فراتر از صرفا فرسودگی شبکه برق گیلان است.  

خبرگزاری ایسنا ساعت ۱۵:۴۳ از قول جمشید طالبی ،مدیرعامل شرکت توزیع نیرو برق استان گیلان، نقل می کند که «در حال حاضر، برق حدود ۸۳ هزار مشترک در سطح استان گیلان قطع است … و قطعی برق در شهر رشت به صورت «پراکنده» وجود دارد اما در سطح روستایی بویژه در بخش خمام، کوچ اصفهان، سنگر، خشک بیجار، آستانه اشرفیه و سیاهکل حدود ۲۰۸ روستا همچنان بدون برق هستند».

در خبری دیگر، جمشید طالبی عصر امروز ساعت ۱۶:۵۸ شنبه ۳۰ بهمن ۹۵ در گفت و گو با ” ایرنا ” اظهار داشته است: «در حال حاضر ۱۲۵ روستا با ۶۴ هزار مشترک در استان که به طور عمده در کوچصفهان، خشکبیجار، لشت نشاء و برخی مناطق آستانه اشرفیه است، بدون برق هستند».

همچنین خبرگزاری تسنیم ساعت ۱۷:۱۰ خبری از مدیرعامل توزیع برق گیلان منتشر می کند که در آن «شهرهای آستانه اشرفیه، کیاشهر، لشت نشاء و کوچصفهان هم اکنون بی برق هستند …. و تحت تاثیر ترانس‌های مذکور ۲۷۹ روستا در گیلان بدون برق هستند».

به این سه خبر سایت های خبری سراسری باید خبر دیگری را هم اضافه کرد که در آن ایرنا ساعت ۲۱:۳۵ آورده: «معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به قطعی برق تعدادی از مشترکان استان بدنبال بارش سنگین برف گفت: تعداد مشترکان برق گیلان ۲۳۰ هزار مشترک می باشد که از این تعداد درحال حاضر برق ۱۳ هزار مشترک قطع می باشد».

ملاحظه می شود که آمار قطعی مشترکان برق گیلان تا چه اندازه نوسان دارد و متفاوت است!

از قطعی برق ۸۳ هزار مشترک و ۲۰۸ روستا در ساعت ۴ بعد از ظهر (ایسنا)؛ و  ۶۴ هزار مشترک و ۱۲۵ روستای ساعت ۵ عصر (ایرنا) و تعداد ۲۷۹ روستای بدون برق در ساعت ۵ و ده دقیقه (تسنیم) در حالی که در خبر ایرنا ۱۲۵ روستای بدون برق ذکر شده است! حال همه اینها به کنار، آمار معاون عمرانی استاندار می گوید تنها ۱۳ هزار مشترک بدون برق داریم!

یعنی ظرف ۵ ساعت ۴ آمار متضاد و متناقض از تعداد مشترکین فاقد برق از سوی مسئولین مربوطه ارائه شده است!

برای رجوع به اصل ماجرا به سایت شرکت توزیع برق گیلان سر زدیم دیدم که آنجا برهوت خبر است. یعنی وقتی مدیر عامل مصاحبه می کند هیچ اثری از آن در سایت خود شرکت نیست. صفر صفر!!

حتما به این می گویند آمادگی برای مدیریت بحران!

حال قضاوت با خوانندگان؛

آیا ما مردم گیلان لایق قطعی برق نیستیم؟!

 

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.