پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 12103
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶ | ارسال توسط :

رشت؛ شهری که روحانی را بیشتر از همه دوست دارد

راه سوم:  تازه ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی صداو سیما نشان می دهد حسن روحانی و محمدباقر قالیباف همچنان از بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برخوردارند.   پایش نوشت: جدیدترین نظرسنجی صداوسیما که سوم اسفند ۹۵ و با نمونه ۱۶۰۲۰ نفر در سراسر کشور انجام شده نشان می دهد حسن روحانی با […]

رشت؛ شهری که روحانی را بیشتر از همه دوست دارد

راه سوم:  تازه ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی صداو سیما نشان می دهد حسن روحانی و محمدباقر قالیباف همچنان از بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برخوردارند.

  پایش نوشت: جدیدترین نظرسنجی صداوسیما که سوم اسفند ۹۵ و با نمونه ۱۶۰۲۰ نفر در سراسر کشور انجام شده نشان می دهد حسن روحانی با ۲۸٫۸ درصد و قالیباف با ۲۱٫۸ درصد در صدر قرار دارند. محمد رضا عارف با ۱۲٫۲ درصد و سعید جلیلی با ۷٫۳ درصد در رده های بعدی این نظرسنجی هستند. این میزان در نظرسنجی مشابهی در ۱۹ بهمن برای روحانی و قالیباف به ترتیب ۳۰٫۵ و ۲۳٫۶ درصد بوده است.

نتایج نظرسنجی تازه نشان می دهد روحانی بیشترین محبوبیت را در رشت (۴۰)، یزد(۳۵)، ارومیه (۳۵) و تهران (۳۴٫۵) دارد و در اهواز (۱۷٫۹) از کمترین حمایت برخوردار است. با این حال میزان آرای او در اهواز از عارف (۱۷٫۴) ، قالیباف (۱۳٫۹) و جلیلی  (۱۴٫۳) بیشتر است.

آرای قالیباف در ۵ شهر قم، مشهد، بجنورد، بیرجند و زنجان از روحانی پیشی گرفته است.

در این نظرسنجی، ۵۲٫۷ پاسخ دهندگان گفته اند که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده که ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود، شرکت می کنند. در برابر، ۲۹٫۸ درصد نیز گفته اند در انتخابات شرکت نمی کنند. ۱۰٫۳ درصد احتمالا شرکت می کنند، ۱٫۷ درصد احتمالا شرکت نمی کنند و ۵٫۵ درصد نیز هنوز تصمیم نگرفته اند.

۲۹٫۶ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سوال که «به نظر شما رقیب جدی آقای روحانی در انتخابات سال آینده ریاست  جمهوری چه کسی خواهد بود؟»، قالیباف را جدی ترین رقیب روحانی عنوان کرده اند. ۱۳٫۳ درصد محمود احمدی نژاد، ۹٫۴ درصد محمدرضا عارف، ۷٫۳ درصد سعید جلیلی و ۱٫۳ درصد نیز بقایی را جدی ترین رقیب روحانی دانسته اند.

۵۰٫۲ درصد پاسخ دهندگان در این نظرسنجی پیش بینی کرده اند حسن روحانی برای دومین بار به ریاست جمهوری انتخاب خواهد شد. ۴۵٫۱ درصد نیز پیش بینی کرده اند او در انتخابات پیش رو پیروز نخواهد شد.

از پاسخگویان به جز کسانی که گفته‌اند در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شرکت نمی‌کنند (۷۰٫۲ درصد کل پاسخگویان) پرسیده شده «درصورت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به نامزد کدام طیف یا جناح سیاسی رأی خواهید داد؟». ۲۳٫۶ درصد گفته اند به طیف آقای احمدی نژاد، ۲۲٫۴ درصد به نامزد اصلاح طلبان، ۱۸٫۹ درصد به اعتدالگرایان، ۱۸٫۴ درصد به اصولگرایان، ۱٫۹ درصد به جبهه پایداری و ۰٫۴ درصد به مستقل‌ها رأی خواهند داد.  

نتایج نظرسنجی مشابهی در ۵ بهمن ۹۵ نشان می داد ۲۵٫۱ درصد پاسخگویان در صورت شرکت در انتخابات به نامزد اصلاح طلبان، ۲۰٫۸ درصد به طیف آقای احمدی نژاد، ۱۸٫۵ درصد به اصولگرایان، ۱۸٫۵ درصد به اعتدالگرایان، ۱٫۸ درصد به جبهه پایداری و ۱٫۴ درصد به مستقل‌ها رأی خواهند داد.

|
کلید واژه ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.