پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 12425
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴ | ارسال توسط :

اختصاص اعتبار از ردیف بودجه ای که پول کافی نداشت/ جلسه ای که با آبستراکسیون جلسه آخر سال لقب گرفت

راه سوم: جلسه ۱۸۱ شورای شهر رشت در صحن این شورا برگزار شد.  به گزارش راه سوم؛ در این جلسه که به ریاست مسعود کاظمی تشکیل شد رئیس شورا ضمن گرامیداشت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا و  همچنین ۲۵ اسفند، روز بزرگداشت پروین اعتصامی  سالگرد وفات حضرت ام البنین را به مادران شهیدان و امت مسلمان ایران […]

اختصاص اعتبار از ردیف بودجه ای که پول کافی نداشت/ جلسه ای که با آبستراکسیون جلسه آخر سال لقب گرفت

راه سوم: جلسه ۱۸۱ شورای شهر رشت در صحن این شورا برگزار شد. 

به گزارش راه سوم؛ در این جلسه که به ریاست مسعود کاظمی تشکیل شد رئیس شورا ضمن گرامیداشت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا و  همچنین ۲۵ اسفند، روز بزرگداشت پروین اعتصامی  سالگرد وفات حضرت ام البنین را به مادران شهیدان و امت مسلمان ایران  تسلیت گفت.

در این جلسه اعضاء بدون نطق پیش از دستور وارد دستور جلسه شدند.

انتقال سیرک رباتیک عجایب به شهربازی قدس و واگذاری محوطه به محمد آقایانس سرمایه گذار سیرک عجایب 
لایحه راه اندازی سیرک رباتیک عجایب به شهربازی قدس و واگذاری محوطه به محمد آقایانس سرمایه گذار سیرک عجایب جهت  دو فوریت مورد بررسی قرار گرفت.

رضا رسولی درباره ضرورت دو فوریت آن این را هدیه ای برای کودکان و نوجوانان خواند و بر اهمیت فوری بررسی مساله  قبل از پایان اعتبار آن تاکید کرد.
مجید رجبی طی سوالی درباره این لایحه ابراز داشت: اگر برای سیرک عجایب در منظریه مجوز لازم کسب نشد  اکنون چرا باید مجوز بدهیم؟ بعد اگر مشکلی پیش می آید به نام شورا ثبت می شود.

بعد از سخنان رجبی بررسی دو فوریت مورد تصویب قرار گرفت و لایحه وارد دستور جلسه شد و علی رضا علایی مدیرعامل سازمان میادین و سازماندهی مشاغل شهری جهت توضیحات در صحن وارد شد.

وی در رابطه با لایحه گفت: راه اندازی موقت سیرک رباتیک در منظریه در دو دوره سه ماهه به مبالغ هشت و ده میلیون تومان در گذشته انجام شد ودرباره فرآیند  واگذاری آن مشکلی نیست.  به دنبال راه اندازی همسایگان مجاور به سیرک در منظریه اعتراضاتی را انجام دادند  که سروصدا و رفت وامد باعث مزاحمت برای آن ها شده است. ما پیگیری هایی کردیم و نواقص برطرف شد اما این عزیزان  مجاب نشدند و موضوع به مراجع قضایی رسید و مراجع قضایی درخواست جلسه بین شهرداری و ساکنین و سرمایه گذار را خواستار شدند که ما بتوانیم در این مورد راه حلی پیدا کنیم. ما دوست داشتیم که سرمایه گذار  و این مجموعه در شهر باقی بمانند تا نوجوانان وجوانان و کودکان تفریحگاهی داشته باشند. ما تعهد دادیم که این مجموعه که تا سی اردیبهشت سال آینده اعتبار دارد به پارک قدس منتقل شود. در پارک قدس فرآیند بازسازی و مرمت انجام خواهد شد.
مجید رجبی بعد از سخنان علایی گفت: من مخالف تشکیل سیرک نیستم. ولی من طبق صحبت های قانونی صحبت میکنم. شما از روال قانونی صحبت می کنید ولی آیا روال قانونی با مصوبه شورا انجام شد؟ علایی نیز در پاسخ گفت: عرض کردم که قرار شد از یک مکان موقت به مکان دائمی برسیم و این مصوبه سازمان بود که این فرآیند انجام شود.
امیرحسین علوی در موافقت با لایحه گفت: با توجه به ظرفیت اجرایی این مجموعه که اعضای شورا بازدید در آن داشتند و باتوجه به اینکه شهربازی پارک قدس بلا استفاده مانده و شهرداری هم  نتوانسته از آن استفاده کند اگر چنین ظرفیتی است این مجموعه شروع به کار نماید. خواهش من این است که اگر این کار شدنی است این انتقال صورت گیرد و حتی می توان وسایل شهربازی را هم بروز نماید.
مسعود کاظمی: ما به مجموعه سیرک مجوز ندادیم و بازهم نخواهیم داد و به قرارداد قبلی کاری نداریم. ولی پیشنهاد من این است که در مورد قرارداد جدید با انتقال آن به صورت یکساله موافقت کنیم.
پیشنهاد مسعود کاظمی با رای اعضاء موافقت شد.

دو فوریت هزینه کرد از محل یک دوازدهم بودجه هم مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

کارت هدیه برای کارگران حجمی 
پیشنهد خرید کارت هدیه برای نیروهای  خدماتی، بازرسین تاکسیرانی و نیروهای رفت و روب و رانندگان اتوبوس مورد بررسی قرار گرفت.
فاطمه شیرزاد از بانیان ارائه چنین لایحه ابراز داشت: این لایحه در راستای تاکیدات اعضاء برای حمایت از نیروهای حجمی به بهانه سال نو تنظیم شد. امیدواریم همکاران با موافقت با این لایحه و تحویل کارت هدیه به کارکنان زحمتکش قبل سال نو آن ها را خوشحال کنیم.

محمود باقری: ما بعضی وقت ها صورت جلسات را میخواهیم پاک کنیم. بسیاری از حقوق کارکنان حجمی کم شده است. بسیاری از آن ها از لحظ لباس وضعیت خرابی دارند و  مشکل تغذیه  نیز دارند. خواهش من این است که به فکر کارگران رفت و روب و اتوبوسرانی و باززرسین تاکسیرانی باشیم که خیلی از آن ها حقوق خودشان را نگرفتند. چرا معاون خدمات شهری به ما پول نمی دهد که تقسیم کنیم . شاید ما هم میخواهیم در انتخابات شرکت کنیم.

بعد از سخنان باقری بررسی دو فوریت تصویب شد و موضوع وارد دستور کار شد.
امیرحسین علوی رئیس میسیون برنامه و بودجه: در مورد ردیف بودجه ای که قرار است  ۱۴۰۷ کارت هدیه برای کارکنان حجمی در نظر گرفته شود باید گفت ما در حال حاضر چنین اعتباری نداریم . از ردیفی که که قرار است برداشته شود چنین پولی موجود نیست و از آن برداشت هم شده است.کل  اعتبار این بودجه  یک میلیارد و صد وبیست هزار تومان است و این سرجمع کارت هدیه ها عدد بالاتری را نشان می دهد. البته اعطای کارت هدیه یا از روابط عمومی اختصاص داده می شود یا از ردیف به کمک سازمان فرهنگی هزینه می شود که آن هم بدون مجوز شورا قطعا تخلف است. من معقدم ردیف ۶۱۴۰۲ امکان پذیر نیست و باید دوباره مورد بررسی قرار گیرد و من پیشنهاد عودت به کمیسیون فرهنگی را دارم.
مسعود کاظمی پیشنهاد برگشت لایحه و بررسی به کمیسیون فرهنگی را ارائه داد. پیشنهاد ارجاع پرونده به کمیسیون مورد تصویب قرار گرفت.
لایحه بخشش سه میلیون تومان رای کمیسیون ماده صد برای جانباز آزاده اکبر نژاد کته سری و پدر قهرمان تکواندوی گیلانی مبینا نژاد برای عوارض شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.
کمیسیون فرهنگی با این پیشنهاد مخالفت کرده است.
اعضای شورا با مخالفت کمیسیون فرهنگی مخالفت و با پیشنهاد شهرداری موافقت شد.
اصلاح بودجه سال ۹۵ به جزء دو بحث مورد تصویب قرار گرفت.
در انتهای جلسه قرار بود رئیس شورا تشکیل جلسه فوق العاده برای روز سه شنبه را مورد رای گیری قرار دهد که با خروج محمود باقری جلسه از حد نصاب افتاد تا احتمالا این آخرین جلسه سال ۹۵ باشد.

گفتنی است محمود باقری به این اعتراض داشت که جلسات انتهایی آخر سال برای این تشکیل می شود که قرار است لایحه هایی را به صورت دو فوریتی و اضطراری مورد بررسی قرار دهند که شائبه انتخاباتی دارد.

در این جلسه عباس صابر و فرانک پیشگر  غائبین این جلسه بودند. مظفر نیکومنش در ابتدای جلسه و مجید رجبی و محمدعلی رفیعی نوده نیز در اواسط جلسه  صحن را ترک نمودند./ گیل خبر

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.