پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 8 April , 2020
امروز : چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹ - 15 شعبان 1441
شناسه خبر : 12737
  پرینتخانه » پربیننده ها, گیلان, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۴۶ | ارسال توسط :

پروژه آزادراه؛ حضور نوبخت اینجا معنادار می شود

“راضی نیستم حتی یک ساعت مردم از خدمات این آزادراه محروم بمانند” اختصاصی راه سوم: سریع آمد و سریع رفت. پایش به رشت هم نرسید اما اثرات آمدنش برای گیلان ماندگار خواهد بود وقتی که بدانیم این پروژه بدون نوبخت حداقل حالا حالاها تحقق نمی یافت. همچون همیشه آرامش از چهره اش موج می زند. […]

پروژه آزادراه؛ حضور نوبخت اینجا معنادار می شود

“راضی نیستم حتی یک ساعت مردم از خدمات این آزادراه محروم بمانند”

اختصاصی راه سوم: سریع آمد و سریع رفت. پایش به رشت هم نرسید اما اثرات آمدنش برای گیلان ماندگار خواهد بود وقتی که بدانیم این پروژه بدون نوبخت حداقل حالا حالاها تحقق نمی یافت. همچون همیشه آرامش از چهره اش موج می زند. وقتی معاون وزیر راه گزارش انجام همزمان پنج پروژه مهم کشوری را در حوزه حمل و نقل ارائه می کرد که با بودجه ای ۱۰۰۰ میلیاردی در دولت روحانی شروع شده بود و در جای جای گزارش خود از نوبخت گیلان بابت همراهی و کمکش در آغاز و انجام این پروژه ها تشکر می کرد، اگرچه بروز نداد اما می توانستم شاکر بودن دکتر نوبخت از انجام این توفیقات را احساس کنم. زمانی که مردان بزرگ بدون دست زدن به عوام فریبی و طرح ادعاهای واهی مدیریت جهانی در فکر آبادانی سرزمین شان هستند و بدون آنکه غرّه شوند یا باد در غبغب بیاندازند تنها به خدمت، فکر می کنند.

آری! مردان خدمتگزار برایشان خدمت مهم است نه خود. و بدون ذبح خود نیز رسیدن به خدمت ممکن نیست. این نیز درس دیگری است که باید از نوبخت گیلان آموخت.

آنها که باید بدانند، می دانند که دولت تدبیر و امید اقتصاد کشور را در چه وضعیتی تحویل گرفت و شاخص های تورم و رکود در چه وضعیتی بود. با تحریم های ناجوانمردانه جهانی نه می توانستیم نفت بفروشیم و نه می توانستیم پول مان را دریافت کنیم. آنهم در کشوری که اقتصادش وابسته به درآمد نفت است. نفت باشد رشد اقتصادی خواهیم داشت و نباشد دیگر نمی دانیم چه باید بکنیم و ما آن زمان درآمد نفت نداشتیم. آن زمان همه فقط به این فکر می کردند که تا کی این وضعیت باید ادامه پیدا کند و چگونه باید از آن گذر کرد؟ مردانی مانند نوبخت در چنین شرایطی اقتصاد کشور را در دست گرفتند. پروژه های بسیاری آغاز شده بود. بدون آنکه به منابع مالی آن توجه شود باتصمیمات احساسی و با پایان یافتن دولت وقت، انبوهی از پروژه های درشرف اجرا روی دست کشور مانده بود که پولی هم برایش موجود نبود. بله، پولی برایش نبود. اینجاست که خدمت افرادی مانند نوبخت گیلان معنادار می شود.

شیرینی پروژه آزادراه قزوین – رشت با ابترماندن مسیر منجیل ـ رودبار کام هر مسافری را تلخ می نمود. سالیان درازی در حسرت بازگشایی اش بودیم و از ترافیک های کلافه کننده اش در ایام تعطیل می نالیدیم. بخش مهم و صعب المصائبش طی ۲ سال راه اندازی شد. خیلی ساده هم برگزار شد . اما کیست که نداند کندن تونل های سخت کوههای گیلان برای ایجاد آرامش و تسریع عبور و مرور مردمان این سرزمین تنها با عشق و عزمی راسخ حاصل می شود بی آنکه وعده های واهی و بدون پشتوانه داده شود. ساده و بی آلایش! لبخند رضایت مهندسان و کارگران این پروژه پس از تلاشی شبانه روزی با پاداش دکتر نوبخت، دوچندان شد. مسئولی که حامی مدیرانش است و خود را پشت سر آنها مخفی نمی کند بلکه سینه سپر می کند و شجاعتش را در تک تک مدیرانش ساطع می کند. شجاعتی که امروز به ثمر می نشیند.

امروز دیدیم که وعده ها تحقق می یابند. زیرساخت های توسعه گیلان و ایران یک به یک در حال تدارک هستند. خردمداری دولتمردان اعتدال در حال نتیجه دادن است. اتمام پروژه آزادراه با صرف تنها ۲ سال آنهم در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور تنها نمونه ای از کارآمدی مدیریت خردمدارانه کشور است. خردمداری که با عشق به کشور و خدمت به مردم همراه است و فرزند گیلان بی شک یکی از اصلی ترین نمونه های این گونه مدیران خردمدار است.

یادمان باشد نوید بزرگ دیگری در راه است. منتظر بهار ۹۶ باشیم. بزرگی مردان به وفای به عهدشان است. به مردان بزرگ اعتماد کنیم. 

 

7

45

23

1886051

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.