پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 30 March , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹ - 6 شعبان 1441
شناسه خبر : 12805
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۶ | ارسال توسط :

افزایش تخصیص بودجه به آموزش پرورش گیلان در دولت تدبیر و امید بی نظیر بوده

نشست خبری مدیر کل آموزش پرورش استان گیلان با اصحاب  رسانه  برگزار شد. راه سوم/ ندا یکتاپرست:  حاجتی مدیر کل آموزش پرورش استان گیلان ضمن تشکر از خبرنگاران که واسط بین فرهنگیان و مردم هستند و همواره با انعکاس فعالیت های آموزش و پرورش و نهادینه کردن امر مطالبه گری از سوی جامعه فرهنگیان به […]

افزایش تخصیص بودجه به آموزش پرورش گیلان در دولت تدبیر و امید بی نظیر بوده

نشست خبری مدیر کل آموزش پرورش استان گیلان با اصحاب  رسانه  برگزار شد.

راه سوم/ ندا یکتاپرست:  حاجتی مدیر کل آموزش پرورش استان گیلان ضمن تشکر از خبرنگاران که واسط بین فرهنگیان و مردم هستند و همواره با انعکاس فعالیت های آموزش و پرورش و نهادینه کردن امر مطالبه گری از سوی جامعه فرهنگیان به پیش برد این نهاد فرهنگی کمک میکنند.

مدیر کل آموزش پرورش استان با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از نقش آموزش پرورش در این زمینه گفت: یکی از وظایف ذاتی آموزش پرورش، ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی است.در این راستا آموزش و پرورش می تواند با تولید محتوی و آموزش در مدارس به اقتصاد مقاومتی کمک کند.

ایشان به تخصیص ۱۷تا ۲۰درصد ازمحل فروش نفت و گاز استان با تصویب شورای برنامه ریزی استان و حمایت استاندار به آموزش پرورش گیلان سبب شد که علی رغم اینکه در سال جاری حدود ۱۰۰۰نفر در استان گیلان باز نشسته شدند.

استان گیلان توانست میزان حق التدریسی را به نصف کاهش دهد. همچنین با توجه به اینکه در سال۹۵ دولت با مضایق مالی فراوان مواجه بود و به دلایل گوناگون مانند کاهش قیمت نفت درآمد دولت کاهش یافت در بهمن امسال دولت مبلغ ۲۷۰۰میلیارد تومان بابت پرداخت بدهی همکاران فرهنگی به وزارت آموزش پرورش تخصیص داد که سهم گیلان ۱۰۶میلیارد بود با این مبلغ همه پاداش سال۹۳و۹۴ و بخشی از پاداش ۹۵فرهنگیان ک برخی دیگر از بدهکاری های باقیمانده از گذشته پرداخت شد که تخصیص چنین مبلغی در مدت کوتاه به آموزش پرورش کم نظیراست.

حاجتی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش پرورش در این زمینه گفت: سال جاری اجرای درست و همه جانبه سند تحول بنیادین آموزش پرورش بود همه ی فعالیت های اجرایی آموزش و پرورش در سال ۹۵مستند به یکی از رهکارهای سند تحول بنیادی تحول بنیادین آموزش و پرورش بود.

مدیر کل آموژش پرورش گیلان با اشاره به  دو انتخابات پیش رو از برنامه های آموزش پرورش برای تحقق مشارکت حداکثری مردم اینگونه گفت:

از انجا که انتخابات به تعبیر مقام معظم رهبری حق الناس است برای مردم و نظام با اهمیت است. در این راستا آموزش پرورش با دو برنامه محوری برگزاری نشست های رای اولی ها و انجمن های اولیا و مربیان می کوشند تا به مشارکت حداکثری مدد رساند که استان گیلان حدود ۱۲هزار نفر رای اولی هستند بدین منظور ۱۷نشست پیش بینی شده است و ۳۴جلسه برای انجمن های اولیا و مربیان در سطح استان برگزار خواهد شد.

حاجتی عملکرد دولت تدبیر و امید را  در حوزه های آموزش و پرورش اینگونه ارزیابی کرد:

با استقرار دولت تدبیر و امید مدیریت علمی و پرهیز از آزمون و خطا و اخذ تصمیمات شتاب زده در آموزش و پرورش کاهش یافت. در این دولت علی رغم همه مضایق مالی در سه سال گذشته به میزان ۸۵درصد به حقوق همکاران فرهنگی افزوده است. و جذب نیروها براساس آزمون علمی و شایسته سالاری بوده است.

ایشان با تاکید به فراهم نمودن زیرساخت ها و فضای آموزشی این نکته را خاطر نشان کرد که در سال۹۲ رتبه استان در ساخت مدارس دربین ده استان اخر بوده که در سه سال اخیر به ۵ استان اول ارتقا یافتیم.

از برنامه های شاخص آموزش پرورش در سال ۹۶می توان به افزایش مشارکت مردم و دانش آموزان در حوزه های مختلف، کاهش تمرکز در اموزش پرورش و افزایش اختیارات مدارس، افزایش کیفیت آموزش پرورش با توجه به سند تحول بنیادین آموزش پرورش، حفظ و ارتقای شاخص های بدست امده در حوزه های مختلف، پرداختن به آموزش های زیست محیطی، آموزش حقوق شهروندی و آموزش استفاده درست از فضای مجازی اشاره کرد.

مدیر کل آموزش پرورش استان گیلان کمبود فضا و تجهیزات آموزشی، تمرکزدایی و اهمیت مراکز برنامه ریزی و تصمیم گیری در حوزه های آموزشی و پرورشی را از مشکلات مهم آموزش پرورش استان گیلان خواند که  کاهش موانع و مشکلات را تلاش عمده مسوولین مربوطه دانست

در انتها ایشان از وجود ۳۷۴۵۲۴ دانش آموز در ۵۱۵۶ مدرسه در استان گیلان خبر دادند که ۲۵۹۷۸ معلم مشغول تحصیل هستند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.