پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 3 April , 2020
امروز : جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ - 10 شعبان 1441
شناسه خبر : 12890
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۳۱ | ارسال توسط :

رتبه‌های کسب شده سازمان در سطح ملّی، نشان‌دهنده پویایی این مجموعه است

راه سوم: نشست عمومی پایان سال کارکنان سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با حضور رئیس و معاونین در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، در این نشست صمیمی رئیس سازمان در سخنانی به اهم اقدامات این سازمان اشاره کرد و گفت: در سالجاری سازمان برنامه […]

رتبه‌های کسب شده سازمان در سطح ملّی، نشان‌دهنده پویایی این مجموعه است

راه سوم: نشست عمومی پایان سال کارکنان سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با حضور رئیس و معاونین در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، در این نشست صمیمی رئیس سازمان در سخنانی به اهم اقدامات این سازمان اشاره کرد و گفت: در سالجاری سازمان برنامه و بودجه یکی از دستگاه‌های پرکار با برنامه‌های سنگین و مهم ازجمله اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه و سرشماری و بحث‌های مربوط به بودجه بود، همه کارکنان سازمان نیز  با وجود این حجم از کار، حداکثر توان خودشان را برای پیشرفت و توسعه استان و کشورشان نشان دادند.

کیوان محمّدی با بیان اینکه قطعاً این تلاش در بین کارکنان سازمان برنامه و بودجه کل کشور وجود دارد ادامه داد: بحمدالله بنا بر گزارشات ارائه شده همکاران، رتبه‌هایی که سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در سطح ملّی کسب نموده نشان‌دهنده پویایی مجموعه این سازمان است.

وی با اشاره به نامگذاری سالجاری به‌نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: شاید نتوانستیم آنطور که مد نظر بود، انتظارات را برآورده کنیم. اما در حد بضاعت اقدمات خوبی توسط این سازمان در سطح استان صورت گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان از مشکلات اقتصادی سخن گفت و ادامه داد: قطعاً در هیچ سالی تمام مشکلات مردم حل نخواهد شد. سالی نبوده  که برنامه کشور در آن به طور کامل محقق شود. ولی آنچه مهم است نحوه برخورد با مشکلات در جهت حل آن می‌باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به وظایف موجود، سازمان برنامه و بودجه همواره در صدد رفع مشکلات بوده است. هر اتفاق مثبتی که در استان ما در حوزه‌های مختلف از جمله درحوزه بهداشت و درمان و حیطه گردشگری و ورزش و… رخ داده نقش سازمان را در آن مشاهده می‌کنید. بعضاً بالعکس آن هم صادق است که هرمشکلی اگر وجود دارد ممکن است سازمان در آن نقش داشته باشد و کوتاهی کرده باشیم.

محمّدی در ادامه با تأکید بر ارائه پیشنهاد و پیگیری آنها از سوی همکاران جهت پیشرفت و توسعه استان اظهار داشت: اگر احساس می‌کنید طرح و پیشنهاد شما بعنوان کارشناس این سازمان برای پیشرفت استان نیاز است آن را به معاونین سازمان و مسئولان بالاتر خود انتقال دهید تا از آن پیشنهاد استفاده شده و نهایتاً شاهد اتفاقات خوب در استان باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با اشاره به عملکرد دولت در دوره ۴ ساله گفت: اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا دولت به همه شعارهایش عمل کرده است؟ اگر هم کامل عمل نکرده است،  اما از ریل هم خارج نشده است و با پیمانی که با مردم بسته بود وفادارمانده است.

وی اضافه کرد: ممکن است خیلی پیشروی نبوده باشد ولی پسروی هم نداشته است.

محمّدی به یکی از شعارهای رئیس جمهور محترم مبنی بر تعامل با جهان اشاره کرد و گفت: در خصوص سیاست خارجی و تعامل با جهان قدم‌های اساسی برداشته شد. کارهایی که در این حیطه انجام  گردید شاید تا بیست سال آینده نتیجه آن مشخص شود که تیم مذاکره کننده ایرانی چه کار بزرگی انجام داده اند. ولی آیا ما سپاسگزاری لازم را از کسانی که خطرات بزرگی را از سر این ملت رفع کردند داشتیم؟
وی تصریح کرد: اگر روالی که برای کشور بوجود آورده بودند تداوم می‌یافت دیگر پولی وجود نداشت که بخواهیم در مورد حقوق و مزایای کارکنان صحبت کنیم. چراکه درصد بالایی از اداره کشور با درآمد نفت بود.  اگر صادرات نفت قطع میشد ما دیگر نمیتوانستیم کشور را چرخه اقتصادی کشور را بگردانیم.

محمّدی افزود: در این دنیای به این پیچیدگی ما توانستیم قدرتهای جهان را قانع کنیم که در زمینه سیاست خارجی ما اهل تعامل و گفتگو هستیم و آن اجماع جهانی که علیه ما راه انداخته بودند را شکستیم. اگرتوانستیم یک اقتصاد نسبتاً قوی را شکل دهیم عامل اصلی آن دیپلماسی درستی بود که این سالها حاکم بر سیاست خارجه شد.

وی از  شعاردوم دولت دکتر روحانی مبنی بر نجات اقتصاد سخن گفت و ادامه داد:  ما توانستیم اقتصاد کشور را که به سرعت به سمت پرتگاه درحال حرکت بود را نجات دهیم ولی نتوانستیم به آن جهت صعودی بدهیم. شما اگر بخواهید براحتی می توانید خانه‌ای راخراب کنید ولی درست کردن آن زمان زیادی می‌برد. ساختمان پلاسکو ظرف مدت کوتاهی نابود شد ولی برای ساخت آن باید حداقل بیشتر از ۵ سال زمان گذاشت، برای اقتصاد هم همین اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با بیان اینکه نمیشود رشد اقتصادی منفی۶  یا ۷ درصد را در کوتاه مدت به صورت تثبیت شده به یک نرخ بالا رساند اظهار داشت:  در دولت تدبیر و امید رشد اقتصادی از منفی به یک رشد دو رقمی رسید که حاصل صادرات نفت است.

وی با تأکید براینکه روزی می‌توانیم به صادرات و رشد اقتصادی خود ببالیم که حاصل آن صادرات پتروشیمی و بنزین و صادرات  غیر نفتی  مثل قالی و خشکبار باشد اضافه کرد:  در حال حاضر رشد  اقتصادی نشان می‌دهد که ما حرکت رو به جلوی خوبی را آغاز کرده‌ایم اما برای حل مشکلات مردم کافی نیست. اگر واقع بین باشیم حداقل یک دوره پنج ساله نیاز است که به نقطه خوبی برسیم.

محمّدی خاطرنشان کرد:  دولت در عرصه اقتصاد در کنترل تورم موفق عمل کرد ولی رکود را نتوانست حل کند. در این زمینه ادعا هم ندارد، بلکه حرف دولت ما این است که فعلاً توانسته تنها جلوی فاجعه را بگیرد. برای حل مشکلات بیشتر،  نیاز به کار و زمان بیشترمی‌باشد. ما باید به شکلهای مختلف این مسئله را به مردم تسری داده وآنها را آگاه نماییم.

وی درپایان افزود: از همه شما همکاران محترم که در ریل‌گذاری و حرکت درست نقش تعیین کننده و اساسی داشته اید تشکر و سپاسگزاری می‌نمایم.

  در پایان این مراسم از تلاشهای مهندس محمّد تقی اقدامی رئیس گروه تلفیق سازمان برنامه و بودجه استان گیلان  به عنوان یکی ازکارکنان نمونه و منتخب در سالجاری  با اهدای لوح، تقدیر و سپاسگزاری شد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.