پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 13009
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶ | ارسال توسط :

پسماند شهر رشت در حال تبدیل شدن به بحران است

راه سوم: علیرضا حاجی‌پور  درباره اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت اظهار داشت: اکثر برنامه‌‌های سازمان پسماند شهرداری رشت بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و بودجه در نظر گرفته شده تا ۸۰ درصد در سال ۹۵ محقق شد. مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت تصریح کرد: در انجام کارهای زیرساختی مثل احداث سلول بهداشتی و بهره […]

پسماند شهر رشت در حال تبدیل شدن به بحران است

راه سوم: علیرضا حاجی‌پور  درباره اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت اظهار داشت: اکثر برنامه‌‌های سازمان پسماند شهرداری رشت بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و بودجه در نظر گرفته شده تا ۸۰ درصد در سال ۹۵ محقق شد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت تصریح کرد: در انجام کارهای زیرساختی مثل احداث سلول بهداشتی و بهره برداری از آن پیشرفت خوبی حاصل شد و حتی قرارداد تصفیه خانه سراوان بسته شد و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بحث احداث رمپ میانی کنار کارخانه کود آلی در بودجه سازمان دیده شده بود که قرارداد آن با پیمانکار بسته شد افزود: این رمپ میانی مزایای زیادی دارد که یکی از آن موارد این است که باعث کوتاه شدن مسیر تردد ماشین‌های حمل زباله از رشت به سراوان می‌شود.

حاجی‌پور با بیان اینکه با احداث این رمپ میانی ساعات جمع آوری زباله در شب کاهش می‌یابد و از حجم ترافیک کاسته می‌شود ابراز داشت: بخش اعظم شیرابه زباله گرفته شده و به تصفیه خانه کود آلی هدایت می‌شود.
 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: در بخش تفکیک زباله از مبدا برنامه‌های خوبی اجرا شد و یکی از آنها ارتقاء کانکس‌هایی جهت دریافت و جمع آوری زباله خشک است که شکل ظاهری‌اش تغییر یافت و به مرکز اطلاع رسانی، آموزش و دریافت پسماند تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۱ کانکس جمع آوری و دریافت پسماند در سطح شهر رشت داریم که تا چند ماه آینده به ۱۶ عدد می‌رسد افزود: میزان جمع آوری زباله خشک در شهر رشت نسبت به سال‌های قبل بالاتر رفته است.

حاجی‌پور با تاکید بر اینکه نخستین و مهمترین قدم در حل معضل زباله، اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ تفکیک زباله است گفت: امیدواریم مردم شریف شهر رشت در زمینه تفکیک زباله همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند و دست به دست مشکل زباله را مرتفع سازیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با موثر دانستن نقش آموزش در ارتقاء فرهنگ تفکیک زباله  عنوان کرد: ۵ هزار دانش آموز در مدارس  و بیش از ۲ هزار دانشجو در زمینه تفکیک زباله از مبدا آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ پاکیار در مدارس ابتدایی و مهدکودک‌ها انتخاب شدند تا به‌عنوان نماینده‌های سازمان پسماند، مطالبه گر در بحث تفکیک زباله از مبدا در مدارس و مهدکودک‌ها باشند افزود: با اصناف و ادارات هم برای آموزش و جمع آوری کاغذ و تفکیک زباله رایزنی‌هایی صورت گرفته و در تعدادی از ادارات انجام می‌شود.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه برای داشتن آمار میزان زباله‌های شهر با اصناف وارد مذاکره شدیم تا برای فروش زباله‌ها هم از پیمانکار سازمان پسماند استفاده شود گاظهار داشت: با دانشگاه گیلان در زمینه تفکیک زباله از مبدا نشست تخصصی برگزار شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت بیان داشت: پسماند دارد به بحران تبدیل می‌شود و مدیریت و حل این مشکل مستلزم همکاری و مشارکت همه سازمان‌ها به‌ویژه استانداری، محیط زیست، منابع طبیعی و دیگر سازمان‌ها است.

منبع: تسنیم

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.