پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 7 April , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹ - 14 شعبان 1441
شناسه خبر : 13087
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۷:۲۹ | ارسال توسط :

سال ۷۶ از هیچ کاندیدایی حمایت نکردم/ نگذاشتم انصار حزب‌الله کلاس درس دکتر سروش را تعطیل کند

راه سوم: دکتر محمدرضا عارف در گفتگویی با سالنامه نوروزی روزنامه اعتماد گفت: 🔹اعتقادم دارم ملت ايران ملتي اصلاح طلب است و دست كم در يك قرن گذشته اين موضوع را نشان داده‌اند كه دغدغه‌هایشان اصلاحات است. 🔹در سال ۷۶ روساي دانشگاه‌ها طوماري را در حمايت از آقاي ناطق امضا كردند و یکی از دوستان […]

سال ۷۶ از هیچ کاندیدایی حمایت نکردم/ نگذاشتم انصار حزب‌الله کلاس درس دکتر سروش را تعطیل کند

راه سوم: دکتر محمدرضا عارف در گفتگویی با سالنامه نوروزی روزنامه اعتماد گفت:

🔹اعتقادم دارم ملت ايران ملتي اصلاح طلب است و دست كم در يك قرن گذشته اين موضوع را نشان داده‌اند كه دغدغه‌هایشان اصلاحات است.

🔹در سال ۷۶ روساي دانشگاه‌ها طوماري را در حمايت از آقاي ناطق امضا كردند و یکی از دوستان که امروز سمت بالایی در امور اجرایی دارد بارها اصرار کرد که من هم آن را امضا کنم ولی من به عنوان رييس دانشگاه تهران آن را امضا نكردم زيرا معتقد بودم جايگاه رييس دانشگاه جايگاهي نيست كه از يك كانديدا حمايت كند، حال آن كانديدا هر كه می‌خواهد باشد. من به عنوان رييس دانشگاه تهران نه جانب آقاي ناطق نوري را كه بسياري پيگيري می‌کردند تا حمايت كنم، نگه داشتم و نه جانب آقاي خاتمي را که ارتباط بسیار نزدیک و دوستانه‌ای با هم داشتیم. امروز هم همين اعتقاد را براي جايگاه روساي دانشگاه‌ها دارم.

🔹به نظر من اتفاق كوي دانشگاه بايد براي دلسوزان نظام يك هشدار می‌بود كه اگر رقابت را از يك حدي فراتر ببرند و به منافع ملي بي توجه باشند ممكن است كار از دستمان خارج شود و يك بحران جدي را به وجود بياورد. نمی‌خواهم فرد يا گروه خاصي را محكوم و اين موضوع را چماقي براي كوبيدن بر سر رقيب كنم. متاسفانه ما به جاي اينكه از اين مسائل تجربه كسب كنيم از آن براي تخريب رقيب استفاده می‌کنیم. اين مسائل بيانگر اين است كه ما حفظ نظام را آسان می‌گیریم و گاهي از منافع ملي غافل می‌شویم و منافع جناحي را مد نظر داريم كه این‌ها می‌توانند مشکلاتی را براي كشور ايجاد كند. قطعاً در این قبیل حوادث توجه جدی به منافع ملی و امنیت ملی در حل آنها بسیار مؤثر است و باید مدنظر قرار گیرند.

🔹در دوره‌ای كه من رييس دانشگاه تهران بودم انصار حزب الله شكل گرفت و می‌خواستند جلوي برخي جلسات و از جمله کلاس‌های دكتر سروش در دانشگاه را بگيرند ما طوري برخورد كرديم تا اين موضوعات تبديل به بحران نشود و هیچ جریانی هم نتوانست مانع تدریس دکتر سروش در دانشگاه شود.

🔹در خصوص علت رای آوری بالای آقای خاتمی در سال ۸۰ ، به نظر من مهم‌ترین دلیل عملکرد دولت و ویژگی‌های اخلاقي و صداقتي بود كه ایشان با مردم داشت. اين موضوع حتي مهم‌تر از عملكردش بود. عملكرد اقتصادي كه خودش را نشان داده بود و مثبت بود و با نفت ۸-۷ دلار كشور را اداره كرديم و ذخاير استراتژيك را از چند روز به چند ماه رسانديم. اما به نظر من صداقت و ویژگی‌های اخلاقي او بود كه رأی بالايي براي او در دور دوم آورد. آقاي خاتمي براي دور دوم انگيزه چنداني براي آمدن نداشت و مشكلات و گرفتاری‌ها دولت خسته‌اش كرده بود اما آمد و قابل پيش بيني بود كه استقبال بيشتري از او شود.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.