پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 9 April , 2020
امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹ - 16 شعبان 1441
اخبار ویژه »
شناسه خبر : 13233
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۰۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹ | ارسال توسط :

در سپهر سیاسی فومن چه می گذرد؟

 راه سوم: ۴سال از عمر شورای دوره چهارم سپری شد و مردم شهر فومن در آستانه انتخابات شورای شهردیگری قرار گرفته اندتا زمام امور این سکان پر طمطراق اما فاقد کارایی لازم برای تمام امور شهری(یعنی شورای شهر نه فقط شورای شهرداری ) گزینشی دگر انجام دهند. حال آنکه در طی ۴سال گذشته اعم از […]

در سپهر سیاسی فومن چه می گذرد؟

 راه سوم: ۴سال از عمر شورای دوره چهارم سپری شد و مردم شهر فومن در آستانه انتخابات شورای شهردیگری قرار گرفته اندتا زمام امور این سکان پر طمطراق اما فاقد کارایی لازم برای تمام امور شهری(یعنی شورای شهر نه فقط شورای شهرداری ) گزینشی دگر انجام دهند.

حال آنکه در طی ۴سال گذشته اعم از فضای مجازی ، مطبوعات و هر کوی و محفلی بارها پیرامون کارایی شورای دوره چهارم بحث و فحص شد تا هر کس از ظن خود آگاهی نسبی به کارآمدیی یا نا کارآمدیی شورا مطالبی در ذهن داشته تا در انتخاب فرد مورد نظر برای دوره پنجم شورا دقت نظر ببشتری به خرج دهد.

اما این روزها در سپهر سیاسی فومن خبر بسیار است و با شروع ثبت نام از نامزدهای انتخاباتی شمارش معکوس برای مردم جهت شناخت بیشتر از نفرات به شمارش افتاده است .

از پشت تصویرهای منتشره میتوان قضاوت نصف ونیمه ای نمود در این قاب کلیشه ای افرادی را نظاره می کنی پشت فرد ثبت نام کننده ایستاده و به نوعی پشت گرمی شان محسوب میشوند وآدمی را به یاد تبلیغ تلو یزیونی ایران رادیوتور می اندازد ، البته این پشت گرمی را من و شما بعضا به افراد کوتوله سیاسی می دهیم که قرار است فراتر از چند صباحی میزبانان خوبی به اصطلاح برای شهر باشند،

اینکه مشاهده میشود عده ای در بازه زمانی ثبت نام با اعوان و انصار خود تمام قد پشت افرادی می ایستند، تا بحال از خود پرسیده اند که شخص مورد وثوقشان بنا است بر کدام کرسی جلوس نماید؟!

براستی در سپهر سیاسی فومن چه می گذرد !!

صرف نظر از تصاویر منتشره که خود دنیایی از حرف وحدیث را به دنبال دارد کمی این سوتر نوشته های جانبدارانه از سوی برخی خبرنگاران در مدح نامزدها به گونه ای بود که گویی این روزها دچار نسیان شده و رسالت خطیرشان در دست انداز شور انتخاباتی گیر پاژ نموده است !

القاب و ادبیاتی که بعضا برخی از اصحاب رسانه و افراد این روزها نثار قریب به اتفاق نامزدها می کنند ممکن است باعث مردد شدن عامه مردم در تصمیم انتخاباتی شان شوند و دود این ندانم کاری ها ی نا خود آگاه در آینده نزدیک ضربه ای مهلک به پیکره نیمه جان این شهر بزند ومصوبش تصمیمی بشود که از سوی من شما در پس یک شور گرفته می شود نه شعور!

اما در همین فضا و کمی آنسو تر طرح سوالی بیست و چند مرحله ای بود که در فضای مجازی منتشر شد و چالشی جدید برای نامزدها بوجود آورد که الحق والانصاف به نظر میرسد یکایک سوالات با دقت نظر خاصی صورت پذیرفته اما ای کاش این پرسشگر گرام در طول ۴سال با طرح چنین سوالاتی شورای دوره چهارم را به چالش می کشید تا عیارشان برای مردم مشخص می شد و شجاعتش ستودنی تر! آری تقدیر یک شهر این روزها پشت تصمیم سازیهایست که در گوشه و کنار این شهر به اصطلاح مجسمه ها رقم می خورد .

 

|
به اشتراک بگذارید
  1. میرقیوم نیا :
    ۰۸ فروردین ۹۶

    توضیحی در خصوص نوشته این نویسنده عزیز که نوشته اند: 《…اما ای کاش این پرسشگر گرام در طول ۴سال با طرح چنین سوالاتی شورای دوره چهارم را به چالش می کشید تا عیارشان برای مردم مشخص می شد و شجاعتش ستودنی تر! 》 عرض کنم که این “۲۲ پرسش ” را بنده در آستانه سومین انتخابات شورای اسلامی؛ یعنی حدود ۱۰ سال پیش طرح کرده ام. این ۲۲ سوال در انتهای مقاله ای با عنوان ” اندر حکایت شورای یک نفره و کوسه ریش پهن” در همان زمان در هفته نامه ۴ دی چاپ شد.خواستم عرض کنم که دغدغه ام حداقل مربوط به ۱۰ سال پیش است. با احترام -میرقیوم نیا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.