پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 30 May , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ - 8 شوال 1441
شناسه خبر : 13553
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۲۵ | ارسال توسط :

انتخابات شورا؛ دو روي يك سكه براي مرد شاخص اصلاح طلبان!

راه سوم: فرمانداري رشت در واپسين ساعات فعاليت براي ثبت نام از كانديداهاي انتخابات شورا، ميهمان ويژه اي داشت. احمد رمضانپور نرگسي، عليرغم تمام اظهاراتش مبني بر عدم كانديداتوري، راهي ساختمان فرمانداري رشت شد تا شايد بتواند يكي از يازده كرسي شوراي شهر رشت را به نام خود براي ٤ سال سند بزند. اگرچه عدم […]

انتخابات شورا؛ دو روي يك سكه براي مرد شاخص اصلاح طلبان!

راه سوم: فرمانداري رشت در واپسين ساعات فعاليت براي ثبت نام از كانديداهاي انتخابات شورا، ميهمان ويژه اي داشت.

احمد رمضانپور نرگسي، عليرغم تمام اظهاراتش مبني بر عدم كانديداتوري، راهي ساختمان فرمانداري رشت شد تا شايد بتواند يكي از يازده كرسي شوراي شهر رشت را به نام خود براي ٤ سال سند بزند.

اگرچه عدم نظارت بر انتخابات شوراها توسط شوراي نگهبان، خيال بسياري از اصلاح طلبان را از بابت تاييد صلاحيت ها راحت مي كند اما دقت در اين موضوع كه براي اصلاح طلبان ايدئولوژيك، انتخابات شورا تنها جايي است كه مي توانند بدون نگراني از رد صلاحيت خود را در معرض راي مردم قرار دهند، مي تواند تا حد زيادي انگيزه را از اين ثبت نام مشخص نمايد. به خصوص اينكه دولت موافق بر سر كار است و انتخابات شورا به لطف وجود نمايندگان موافق دولت بيشتر به انتخاباتي دولتي شبيه است.

در خصوص رمضانپور اما فرضيه ديگري هم مطرح است. شايد اين بار مرد شاخص اصلاحات در استان بخواهد به نفع جوانان از جريان انتخابات انصراف دهد. همانطوري كه در انتخابات مجلس هم برخلاف سايرين اصلا ثبت نام نكرد تا اين حركتش به منزله حمايت از ساير داوطلبين اصلاح طلب تلقي شود. البته اين بار قضيه كمي فرق دارد چرا كه شايد رمضانپور هيچ شانسي براي تاييد صلاحيت خود در انتخابات مجلس قايل نبود اما اين بار مانع مستحكمي به نام شوراي نگهبان بر سر راه نيست و شانس حضور در پارلمان محلي شورا بالا. اين شانس بالا به حدي وسوسه كننده است كه ممكن است حتي بر غرولندهاي جوانان اصلاح طلب در اعتراض به ميدان ندادن به آن ها هم بچربد.

در هر حال فارغ از انگيزه ثبت نام و پيامدهاي آن، رمضانپور نرگسي در حالي پا به عرصه انتخابات گذاشته است كه خود صراحتا در گفت و گويي نه چندان دور با خبرنگار خزرآنلاين گفته بود كه تصميمي براي حضور در انتخابات شورا ندارد.

وي در اين گفت و گو با برشمردن برخي از مناصب اجرايي اش همچون تصدي بر شهرداري رشت در اوج جواني و نمايندگي مردم رشت در مجلس تلويحا كانديداتوري شورا را حتي اگر منجر به حضورش در عمارت ميرزا خليل رفيع هم بشود، دور از شان خود دانسته بود. حالا مشخص نيست شان رمضانپور از آن روزها نزول كرده است يا شان شورا در نظرش صعود؟!
رمضانپور با ثبت نام در انتخابات شورا خود را در معرض آزمايشي بزرگ قرار داده است. عدم پيروزي در انتخابات براي رمضانپور مي تواند نتايج بسيار بدي را از نظر مقبوليت در بدنه اصلاح طلبان به بار آورد، پيروزي اش هم حتي نمي تواند مانع از اعتراضات جوانان اصلاح طلب جوياي نام شود.

شايد انصراف به نفع جوانان در واپسين روزها، نقشه اي باشد كه ژنرال خسته اصلاحات در سر مي پرواند تا بار ديگر ضمن تبيين نقش پدرخواندگي اش، هم روابطش را با جوانان همفكرش تلطيف نمايد و هم نشان دهد منافع حزب و جريان سياسي اش در اولويت است.

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.